• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Gine Vizesi, Gine vizeleri hakkında detaylı bilgiler !

Gine Ticari Vize

Gine ticari vizeleri en az bir ay tek girişli ya da en fazla bir yıl çok girişli olarak verilmektedir. Gine’ye yapılacak seyahatin amacına ve süresine göre giriş türü belirlenmektedir. Bu sebeple vize ücretleri değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi çalışan ya da iş yeri sahibi ise; en fazla 6 ay önce alınmış oda kayıt sicil suretini, faaliyet belgesini, vergi levhasını, ticaret sicil gazetesini ve imza sirkülerini başvuru evraklarına eklemelidir.

Gine Turistik Vize

Gine turistik vize müracaatlarında vize süreleri en az 1 ay tek girişli ya da en fazla 1 yıl çok girişli olarak belirlenmektedir. Gine’ye yapılacak seyahatin amacına ve süresine göre giriş türü belirlenmektedir. Bu sebeple vize ücretleri de değişiklik göstermektedir. Vize ücret ödemeleri Gine Büyükelçiliğine € cinsinden nakit olarak yapılmalıdır. Gine turistik vize başvuru işlemleri, akredite olan vize danışmanlık firmaları aracılığıyla yapılabilmektedir. 

Gine vizesi, Gine Turistik vize ve Gine ticari vize işlemleri ...

Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları da vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları ise, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Gine’de sağlık ve hijyen koşulları olması gereken seviyede değildir. Hijyenle bağlantılı konulara azami hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri alarak Gine’ye gelmeleri büyük önem arz etmektedir. Ülkeye gelmeden önce sarıhumma aşısı yaptırmak gerekmektedir. Gine’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden temin etmeleri önemle tavsiye edilmektedir.

Gine Cumhuriyetine seyahat etmeyi planlayan kişilerin, başvuru evraklarını tamamladıktan sonra; Ankara Gine Cumhuriyeti Büyükelçiliği veya İstanbul Fahri Gine Cumhuriyeti Konsolosluğuna müracaat etmeleri gerekmektedirler.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Gine vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Gine vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Gine Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gelip mülakatı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 10 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Gine vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Gine Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Gine’nin dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Gine temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Gine’nin Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 10 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Gine vize başvurum reddedildi. - Ne yapmalıyım?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Gine'ye giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Gine ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Gine Vizesi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Gine Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.