Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Grenada Ülke Bilgisi, Grenada ülkesini kolay vize ile keşfet!

Grenada Ülke Bilgisi

Grenada ülke bilgisi; Grenada, Karayip Denizi'nde, doğusunda Atlas Okyanusu yer alan ada ülkelerinden biridir. Grenada adası ile Grenadinler ada grubundan oluşur. Trinidad ve Tobago'nun kuzeyindedir. Grenada adasının uzunluğu 20 km'den biraz fazladır. Ülke, İngiliz Milletler Topluluğu üyesidir. Tropikal iklim hakim olup, Atlas Okyanusu'nun bu bölgesinde yaşanan tayfunlardan çokça etkilenmektedir. Baharatlar yönünden zengin bir adadır. Bu yüzden de Baharat Adası olarak da bilinir (Island of Spice). Nüfusun büyük bölümü, Afrika kökenlilerden oluşur. Geri kalanı ise, Kızılderili karışımı ve Avrupalıdır. Başkent Saint George's'dir. Adanın bilinen en eski yerlileri Aravaklardır. Daha sonra, Güney Amerika'dan gelen savaşçı Karipler adada egemenlik kurdular. Adayı gören ilk Avrupalı ise 1498'de bölgeye gelen Kristof Kolomb oldu. Kolomb, buraya Concepcion adını vermiştir.

Grenada ülke bilgisi ve vize bilgisi; Diplomatik, hizmet ve hususi pasaportlar 90 güne kadar vizeden muaf, umuma mahsus pasaportlar ise vizeye tabidir. Ülkede Haziran-Kasım döneminde fırtınalar görülebilmektedir. Bu dönem içinde ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımızın hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır. www.kolayvize.org 

Grenada ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Grand Etang yanardağı kraterinde oluşan gölün kenarında hoşça vakit geçirebilirsiniz. Yeşili ve maviyi bir arada yaşayabilirsiniz. Clarke’s Court Rum Üretim Tesisi‘ni gezebilir, rumun üretim aşamalarını izleyebilirsiniz. Yemyeşil bahçelere hayran kalacaksınız. Turlar hakkında bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.  www.kolayvize.org 

Grenada ülke bilgisi ve ekonomisi; Grenada’nın ekonomisi büyük ölçüde hizmet sektörüne dayalıdır. Tarım sektörü, GSMH’nin %6’sını, imalat ve sanayi sektörü ise % 9’unu oluşturmaktadır. Tarımsal üretiminde hindistan cevizi (nutmeg) başı çekmektedir. Turizm ise ülke ekonomisinde önemli paya sahiptir. Grenada ile IMF arasında bir anlaşma imzalanmıştır. www.kolayvize.org 

Grenada ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Grenada ile ülkemiz arasındaki ilişkiler gerek coğrafi uzaklık gerekse her iki ülkenin de ilgisinin uzun yıllar kendi bölgelerine yoğunlaşması nedeniyle oldukça sınırlı kalmıştır. Ancak, son yıllardaki Latin Amerika ve Karayipler bölgesine açılım politikamız çerçevesinde bölgeye daha fazla ilgi gösterildiği için Konsolosluk açılmıştır. 

Grenada ülke bilgisi ve uçak bileti; Grenada uçışları ve diğer destinasyonlarla ilgili indirimli kampanyalardan, seyahat dünyasındaki yeniliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-bültenimize üye olun ya da bizi Sosyal Medya’dan takip edin. İndirimli uçak biletlerinden yararlanın. En ucuz ve en ekonomik Grenada uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Grenada ülke bilgisi ve otel bilgisi; Acentamız aracılığı ile üzerinden Grenada'da oda ayırtın. Her bütçeye uygun oteller. Muhteşem fiyatlar. Grenada'da,  konaklama hizmeti de olabildiğince düşünülmüş. Geneli lüks konaklama yerleri için bütçeyi biraz zorlamak da fayda var. Grenada en ucuz ve en iyi oteller hakkında bilgi sahibi olabilmek için acentamız ile iletişime geçiniz. 


Grenada Vizesi, Grenada ülke hakkında, Grenada ticari vizesi, Grenada bayrağı, Grenada ekonomisi, Grenada başkenti, Grenada - Türkiye ilişkileri, Grenada uçak bileti, Grenada otel konaklaması, Grenada ulaşım, Grenada nasıl gidilir, Grenada idari yapı, Grenada komşuları, Grenada gece hayatı, Grenada - Amerika, Grenada nüfus yapısı, Grenada yönetim şekli, Grenada'da etnik gruplar, Grenada Ankara Büyükelçiliği, Grenada İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Grenada hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Grenada Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA