Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Guatemala Ülke Bilgisi, Guatemala’yı Kolay Vize ile Keşfet!

Guatemala Ülke Bilgisi

Guatemala ülke bilgisi; Guatemala resmi olarak Guatemala Cumhuriyeti (İspanyolca: República de Guatemala ), Orta Amerika'da Meksika tarafından kuzey ve batı, güneybatıda Pasifik Okyanusu, kuzeydoğuda Belize , Karayipler ile sınırlanan bir ülkedir. doğuya, doğudaki Honduras'a ve güneydoğudaki El Salvador'a . Yaklaşık 16.6 milyonluk tahmini bir nüfusa sahip olan, Orta Amerika'da en kalabalık devlettir. Guatemala temsili demokrasi ; başkenti ve en büyük şehri, Guatemala Şehri olarak da bilinen Nueva Guatemala de la Asunción'dur. Modern Guatemala toprakları bir zamanlar Mesoamerika'da uzanan Maya uygarlığının çekirdeğini oluşturdu. Ülke, çoğu 16. yüzyılda İspanyollar tarafından fethedildi ve Yeni İspanya'nın vesayeti altına girdi. Guatemala 1821'de Orta Amerika Federal Cumhuriyeti'nin bir parçası olarak bağımsızlığa kavuştu ve 1841'de feshedildi. 19. yüzyılın ortalarından sonlarına doğru Guatemala, kronik istikrarsızlık ve iç savaş yaşadı. 20. yüzyılın başlarından itibaren Birleşik Meyve Şirketi ve Birleşik Devletler hükümeti tarafından desteklenen bir dizi diktatör tarafından yönetildi. 1944 yılında otoriter lider Jorge Ubico demokratik olmayan bir askeri darbe tarafından devrildi ve on yıllık devrimi başlattı ve toplumsal ve ekonomik reformları hızlandırdı. 1954'te ABD destekli bir askeri darbe devrimi durdurdu ve bir diktatörlük kurdu. Guatemala, 1960'tan 1996'ya kadar, ABD destekli hükümet ile sol saldırganlar arasında savaşa giren kanlı bir iç savaşa ve ordu tarafından işlenen Maya nüfusunun soykırım katliamlarına kadar sürdü . Guatemala, Birleşim Milletlerinin onayladığı barış antlaşmasından bu yana, hem yoksulluk, suç, uyuşturucu ticareti ve istikrarsızlığın yüksek oranlarıyla mücadele etmeye devam ederken hem ekonomik büyümeye hem de başarılı demokratik seçime tanık oldu. Guatemala, 2014 yılı itibariyle İnsani Gelişim Endeksi açısından 33 Latin Amerika ve Karayip ülkesinden 31'inci sırada yer alıyor. Guatemala'nın biyolojik açıdan önemli ve eşsiz ekosistemlerin bolluğu çok sayıda endemik tür içerir ve Mesoamerica'nın biyoçeşitlilik sıcak nokta olarak belirlenmesine katkıda bulunur.

Guatemala ülke bilgisi ve vize bilgisi; Türkiye Cumhuriyeti ile Merkezi Amerika Guatemala Cumhuriyeti arasında imzalanan “Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması”, gerekli yasal onay sürecinin tamamlanmasıyla 1 Ocak 2005 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Guatemala ülkesi vize bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Guatemala ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Maya Uygarlığı Eski çağlarda Maya Uygarlığının merkezi olan Guatemala, günümüzde bu uygarlığa ait bir çok eseri bozulmadan koruyabilmiştir. Bunlar arasında UNESCO tarafından Dünya kültür Mirası olarak koruma altına alınan Tikal ve Quirigua da vardır. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Guatemala ülke bilgisi ve ekonomisi; Orta Amerika’nın en büyük ekonomisine ve en kalabalık nüfusuna sahip olan Guatemala, aynı zamanda Latin Amerika ve Karayipler bölgesinin son dönemde en hızlı gelişen ekonomilerindendir. 2011-2016 yılları arasında ülke ekonomisi ortalama %3,7 oranında büyümüştür. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Guatemala ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Guatemala ile ilişkilerimiz, ülkemizin Orta Amerika Entegrasyon Sistemine (SICA) üye olmasından ve 31 Ağustos 2015 tarihinde Guatemala Büyükelçiliğimizin açılmasından bu yana hızla gelişmektedir. Guatemala’nın ayrıca İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için acentazmı ile iletişime geçebilirsiniz. 

Guatemala ülke bilgisi ve uçak bileti; Guatemala'da iki tane uluslararası Hava Limanı vardır. Guatemala City'deki La Aurora International Airport ve kuzeyde El Peten eyaletindeki Santa Elena International Airport'dur. Amerika, Orta ve latin Amerika ülkelerinden günlük uçuşlar yapılmaktadır. Guatemala en ucuz uçak biletleri için acentazmız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Guatemala ülke bilgisi ve otel bilgisi; Guatemala bölgesinde konaklama olanağı sunan Hotel Casa San Larazo Cementerio General ve El Sanatları Pazarı ile birkaç dakika mesafede . Howard Johnson Antigua Guatemala Hotel 3 yıldızlı bir oteldir ve Plaza, La Azotea Cultural Center ... Guatemala en iyi ve en ucuz otelleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 


Guatemala Vizesi, Guatemala ülke hakkında, Guatemala ticari vizesi, Guatemala bayrağı, Guatemala ekonomisi, Guatemala başkenti, Guatemala - Türkiye ilişkileri, Guatemala uçak bileti, Guatemala otel konaklaması, Guatemala ulaşım, Guatemala nasıl gidilir, Guatemala idari yapı, Guatemala komşuları, Guatemala gece hayatı, Guatemala - Amerika, Guatemala nüfus yapısı, Guatemala yönetim şekli, Guatemala'da etnik gruplar, Guatemala Ankara Büyükelçiliği, Guatemala İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Guatemala hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Guatemala Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA