Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Güney Afrika Ülke Bilgisi, Güney afrika’yı bizimle keşfet !

Güney Afrika Ülke Bilgisi

Güney Afrika ülke bilgisi; Güney Afrika Cumhuriyeti ya da Güney Afrika, Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Botsvana, Zimbabve, Mozambik, Svaziland ve Namibya oluştururken ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu, güney ve güneybatısında Atlas Okyanusu bulunmakta, Bu ülkelerin haricinde Lesotho'da da tamamen Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları içinde yer alan bir ülke olarak Güney Afrika ile tüm sınırlarını paylaşmaktadır. Güney Afrika'da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein olmak üzere üç başkent bulunmaktadır. Yüzölçümü 1,219,912 km²'dir. Ülke Orta Afrika Cumhuriyeti ile birlikte ülke isminde kıta ismi Afrika 'yı kullanan iki ülkeden biridir. Geçmişte Roma İmparatorluğu'na bağlı bir eyalet olan ve günümüzde Tunus'un kurulu olduğu bölgelerde bulunan Afrika eyaleti için kullanılan Afrika daha sonraları Araplar tarafından da aslına sadık kalınarak Ifriqiya olarak adlandırılmıştır. O dönemler Libya olarak adlandırılan kıta zamanla Afrika olarak adlandırılmıştır. Afrika kelimesinin köken olarak nereden geldiği ve nasıl oluşturulduğu tam olarak belli olmasa da yerel kabilelerin kullanımından ortaya çıkan bir kelime olduğu ya da Fenike dilinde toz anlamına gelen afar kelimesinden türetildiği tahmin edilmektedir. Ülkenin konumu ile birlikte kıta isminin de kullanılması ile birlikte ülke ismi oluşturulmuştur.

Güney Afrika ülke bilgisi ve vize bilgisi; Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız Güney Afrika Cumhuriyeti’ne seyahatlerinde vizeye tabidir. Yabancı turistlerin çoklukla tercih ettiği Güney Afrika Cumhuriyeti yeterli turizm altyapısına sahiptir.  Ülkede yaygın olarak yaşanan gasp, silahlı soygun, cinayet ve ırza tecavüz gibi suçlara karşı dikkatli olmak gerekir. 
Güney Afrika ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Güney Afrika’nın egzotik ve sıcak atmosferinde keyifli bir kış tatili yapabilirsiniz.  Güney Afrika’nın gözde bölgeleri Cape Town, Sun City, Pilanesberg ve Johannesburg’u görmek,Güney Afrika turları oldukça ilgi çekici. Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens. Güney Afrika turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 
Güney Afrika ülke bilgisi ve ekonomisi; Ülkenin temel ekonomik, sosyal göstergeleri, genel ekonomik durumu, ekonomi politikaları, doğrudan yabancı yatırımları, dış ticareti, Türkiye ile ekonomik ve ticari ilişkilerine ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz ya da www.kolayvize.org adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Güney Afrika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; İki ülke arasında tarihten gelen ilişkiler mevcuttur. 27 Şubat 1993 tarihinde Ankara’da Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği, 22 Mart 1994 tarihinde ise Pretoria Büyükelçiliğimiz açılmıştır. Dönemin Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanı Nkoana Mashabane ile BM Genel Kurul Toplantıları vesilesiyle New York’ta görüşmüştür. 

Güney Afrika ülke bilgisi ve uçak bileti; Güney Afrika (ZA) havayolları - hızlı, kapsamlı uçak bileti,Güney Afrika yönüne uçan havayolları aşağıda listelenmektedir. Güney Afrika yönüne ucuz uçuşlar için irtibata geçiniz. Güney Afrika için havayolları fiyatlarını karşılaştırın THY, South African Airways, En ucuz uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Güney Afrika ülke bilgisi ve otel bilgisi; Ücretsiz WiFi ve restorana sahip, Whale Coast Hotel Village Meydanı\'na 400 metre, Hermanus konaklama imkanı sunmaktadır. Ücretsiz özel park yeri mevcuttur. Uydu kanallarını izleyebileceğiniz bir düz ekran TV, yanı sıra CD çalar sunulmaktadır. Güney Afrika otelleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Güney Afrika Vizesi, Güney Afrika ülke hakkında, Güney Afrika ticari vizesi, Güney Afrika bayrağı, Güney Afrika ekonomisi, Güney Afrika başkenti, Güney Afrika - Türkiye ilişkileri, Güney Afrika uçak bileti, Güney Afrika otel konaklaması, Güney Afrika ulaşım, Güney Afrika nasıl gidilir, Güney Afrika idari yapı, Güney Afrika komşuları, Güney Afrika gece hayatı, Güney Afrika - Amerika, Afganistan nüfus yapısı, Güney Afrika yönetim şekli, Güney Afrika'da etnik gruplar, Güney Afrika Ankara Büyükelçiliği, Güney Afrika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Güney Afrika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Güney Afrika Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA