• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Güney Afrika Ülke Bilgisi, Kolay Vize ile ülkeyi keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıGüney Afrika Cumhuriyeti
BaşkentCape Town
BaşkanCyril Ramaphosa
Başbakan
Resmi DillerAfrikaanca, İngilizce
Yönetim ŞekliFederatif Cumhuriyet
Yüzölçümü1.219.912 km²
Nüfus57,78 milyon (2018)
Para BirimiRand (ZAR)
Zaman DilimiUTC+2
Telefon Kodu+27
İnternet.za

Güney Afrika ülke bilgisi, Güney Afrika gezi rehberi, Güney Afrika vize işlemleri ...

Güney Afrika Cumhuriyeti ya da Güney Afrika, Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Botsvana, Zimbabve, Mozambik, Svaziland ve Namibya oluştururken ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu, güney ve güneybatısında Atlas Okyanusu bulunmakta, Bu ülkelerin haricinde Lesotho'da da tamamen Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları içinde yer alan bir ülke olarak Güney Afrika ile tüm sınırlarını paylaşmaktadır. Güney Afrika'da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein olmak üzere üç başkent bulunmaktadır. Yüzölçümü 1,219,912 km²'dir.

Ülke Orta Afrika Cumhuriyeti ile birlikte ülke isminde kıta ismi Afrika 'yı kullanan iki ülkeden biridir. Geçmişte Roma İmparatorluğu'na bağlı bir eyalet olan ve günümüzde Tunus'un kurulu olduğu bölgelerde bulunan Afrika eyaleti için kullanılan Afrika daha sonraları Araplar tarafından da aslına sadık kalınarak Ifriqiya olarak adlandırılmıştır. O dönemler Libya olarak adlandırılan kıta zamanla Afrika olarak adlandırılmıştır. Afrika kelimesinin köken olarak nereden geldiği ve nasıl oluşturulduğu tam olarak belli olmasa da yerel kabilelerin kullanımından ortaya çıkan bir kelime olduğu ya da Fenike dilinde toz anlamına gelen afar kelimesinden türetildiği tahmin edilmektedir. Ülkenin konumu ile birlikte kıta isminin de kullanılması ile birlikte ülke ismi oluşturulmuştur.

Güney Afrika ülke bilgisi ve vize bilgisi; Resmi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız Güney Afrika Cumhuriyeti’ne seyahatlerinde vizeye tabidir. Yabancı turistlerin çoklukla tercih ettiği Güney Afrika Cumhuriyeti yeterli turizm altyapısına sahiptir.  Ülkede yaygın olarak yaşanan gasp, silahlı soygun, cinayet ve ırza tecavüz gibi suçlara karşı dikkatli olmak gerekir. 

Güney Afrika ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Güney Afrika’nın egzotik ve sıcak atmosferinde keyifli bir kış tatili yapabilirsiniz.  Güney Afrika’nın gözde bölgeleri Cape Town, Sun City, Pilanesberg ve Johannesburg’u görmek,Güney Afrika turları oldukça ilgi çekici. Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens. Güney Afrika turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Güney Afrika ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; İki ülke arasında tarihten gelen ilişkiler mevcuttur. 27 Şubat 1993 tarihinde Ankara’da Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği, 22 Mart 1994 tarihinde ise Pretoria Büyükelçiliğimiz açılmıştır. Dönemin Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanı Nkoana Mashabane ile BM Genel Kurul Toplantıları vesilesiyle New York’ta görüşmüştür. 

Güney Afrika Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Güney Afrika Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.