• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Güney Kore Ülke bilgisi, Güney Kore Kolay Vize ile Keşif

ÜLKE KÜNYESİ

AdıKore Cumhuriyeti
BaşkentSeul
BaşkanMoon Jae-in
BaşbakanChung Sye-kyun
Resmi DillerKorece
Yönetim ŞekliAnayasal Cumhuriyet
Yüzölçümü100.363 km²
Nüfus51,64 milyon (2018)
Para BirimiKore Cumh. Wonu (₩) (KRW)
Zaman DilimiUTC+9
Telefon Kodu+82
İnternet.kr

Güney Kore ülke bilgisi, Güney Kore gezi rehberi, Güney Kore vize işlemleri ...

Güney Kore ülke bilgisi; Güney Kore, resmî adıyla Kore Cumhuriyeti (Korece: 대한민국 Daehan Minguk; Hanja: 大韓民國; kısaca: 한국, 韓國 Hanguk) bazen sırf Kore, Doğu Asya'da Kore Yarımadası'nın güneyinde kalan bir devlet. Güney Kore'nin komşu devletleri batısında Çin, doğusunda Japonya ve kuzeyinde Kuzey Kore. Ülkenin başkenti Seul'dur. Güney Kore ılıman iklim kuşağında kalıyor ve ülke arazisi dağlık topraklardan oluşuyor. Güney Kore sınırları 100,210 km²'lik bir alanı kaplar ve ortalama 50 milyon gibi bir nüfusa sahiptir.

Arkeolojik buluntular Kore Yarımadasının Alt Paleolitik çağında insanlar tarafından ikamet edildiğini gösteriyor. Kore tarihi MÖ 2333 yıllında Gojoseon'un efsanevi Dan-gun tarafından kurulmasıyla başlıyor. Silla altında MÖ 668'de Kore'deki Üç Krallığı'nın birleşmesinden sonra Kore bir devlet olarak Goryeo hanedanında ve Joseon hanedanında var olmaya devam etti, ta ki 1910'a, Kore İmparatorluğu Japonya tarafından ilhak edilene kadar. Kore II. Dünya Savaşının ardından Sovyet ve ABD'nin askeri güçlerinden kurtuluşu ve işgalinden sonra, Kuzey Kore ve Güney Kore'ye bölündü. Güney Kore ikinci bir demokrasi olarak 1948 yılında kuruldu.

Kuzeydoğu Asya ülkesi Güney Kore’ye gitmek için vize almanıza gerek yoktur. Pasaport rengine bakılmaksızın, süresi 90 günü aşmayan ikamet süreli seyahatlerde vize istenmemektedir. T.C. vatandaşları bu ülkeye her girişinde sadece 30 gün ikame hakkına sahip olmaktadır. Daha fazla süreli burada kalmak için vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Bunun için ülkemizde bulunan Güney Kore Elçilikleri ve konsoloslukları ile iletişime geçin.

Ecdadının yattığı mezarları ve anıtları ziyaret etmeden., Ülkenin kültürüne ait detaylı araştırmaları yerinde incelemeden..., Meşhur barbekülerinin her farklı versiyonunu tatmadan..., Halka sohbet etmek. Güney Kore turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. Kore Savaşı sırasında kendilerine yardım eden Türk askerlerine karşı özel bir sevgi besleyen Güney Kore halkı, buraya gelen turistlere de aynı güler yüzlü tavırla karşılıyorlar.

Güney Kore ve Türkiye, güçlü ekonomik, kültürel, diplomatik ve turistik bağlarla işaretlenmiş uzun zamandır devam eden bir ilişki yaşamışlardır. Bu ilişkilerin büyük bir kısmı, Güney Kore milletinin oluşumuyla yakından takip edilebilir; Türkiye, yani Türk Tugayı, Güney Kore’yi Kore Savaşı’nda Kuzey Kore kuvvetlerine karşı destekledi. Savaşlara düşen 721 Türk askerden 462'si Busan'daki Kahramanlar Mezarlığı'na defnedildi.

Güney Kore Ülke bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Güney Kore Ülke bilgisi ve vizesi danışmanınız.