Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Güney Sudan Ülke Bilgisi, Güney Sudan’ı Keşfet

Güney Sudan Ülke Bilgisi

Güney Sudan Ülke Bilgisi; Güney Sudan Cumhuriyeti, Yukarı Nil nehri havzasında yer alan bir Orta Afrika ülkesidir. Doğusunda Etiyopya, kuzeyinde Sudan, güneyinde Kenya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Uganda, batısında ise Orta Afrika Cumhuriyeti ile komşu olan ülkenin başkenti Cuba'dır. Güney Sudan, uzun yıllardır devam eden etnik ve dinî ayrışmalar nedeniyle Sudan'dan ayrılıp 2011 yılı itibarıyla bağımsızlığını ilan etmiştir. Sancılı geçen ayrılış süreci ilk olarak 9 Ocak 2005 yılında II. Sudan İç Savaşı sonrasında Güney Sudan'ın özerkliğini ilan etmesiyle başladı. Geçmiş yıllarda Sudan hükûmeti tarafından tanınmayan Güney Sudan, 9 Ocak 2011 tarihinde yapılan "Bağımsızlık Referandumu"na göre 9 Temmuz 2011 tarihinde bağımsızlığını ilan etme hakkını kazanarak, 2011 yılının Mayıs ayının sonlarına doğru Sudan hükûmeti tarafından tanınmasına olanak sağlamıştır. Güney Sudan Birleşmiş Milletler, Afrika Birliği ve Hükûmetlerarası Kalkınma Otoritesi gibi örgütlere üyedir. Güney Sudan'ın bağımsızlığı 9 Temmuz 2011'de resmî olarak ilan edildi. 22 yıllık iç savaşa son veren 2005'teki anlaşma uyarınca Güney Sudanlılar, Ocak'taki referandum sonucunda Hartum'dan ayrılma kararı almıştı.

Güney Sudan ülke bilgisi ve Güney Sudan vizesi; Ülkemiz ile Sudan arasında imzalanan bir anlaşma ile diplomatik pasaportlarda vizeler karşılıklı olarak kaldırılmıştır. Diğer taraftan, Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Güney Sudan seyahat edenler için önerilen aşıları yaptırmaları tavsiye edilir. Güney Sudan Vize politikası ile alakalı Kolayvize.org acentamız ile iletişime geçiniz.

Güney Sudan'da gezilecek yerlerden en önemlisi olan ve günümüzde gezilip görülecek tarihi yapıları ile turistlerin ve gezginlerin dikkatini çeken Juba, bölgenin önemli yerleşim yerleri arasında bulunuyor. Juba Gezilecek Yerler Güney Sudan'ı ziyaret edenlerin uğramadan geçmediği şehirlerden biri olan Juba birçok turistin ilgisini çekiyor.

Dünya genelinde petrol fiyatlarında yaşanan düşüş devlet gelirlerindeki kaybı arttırmıştır. GSC ekonomisi 2015 yılı sonlarından itibaren giderek ağırlaşan bir krizdedir. Savaş için yapılan askeri harcamalar ve istikrarsızlık ortamı ekonominin büyümesini engeldir. Güney Sudan ekonomisi hakkında daha fazla bilgi için websitemizi ziyaret edin. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türkiye Güney Sudan’ı bağımsızlığını ilk tanıyan ülkelerden biridir. Türkiye tarafından Ocak 2011’de açılan Juba Başkansolosluğu, Güney Sudan Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının ardından Büyükelçiliğe dönüştürülmüş, İki ülke arasında Nisan 2017’de imzalanmıştır.

Güney Sudan’a uçak bulunmaktadır. Güney Sudan’da varış yeri, başkent olmaktadır. Türkiye ile Güney sudan arasında seyahat süresi uçak ile 4 saat olarak bildirilmektedir. Ekonomik uçak biletleri için iletişim kurunuz. Juba uçak bileti için iletişim kurunuz.

İnternet üzerinden Güney Sudan'da oda ayırtın. Her bütçeye uygun ... Yerinizi Şimdi Ayırın, Ödemeyi Konaklama Sırasında Yapın! Pek çok odada ÜCRETSİZ iptal seçeneği. Artık seyahat beğenilerinize göre arama yapabilirsiniz. Güney Sudan'ı Keşfet ...


Güney Sudan Vizesi, Güney Sudan ülke hakkında, Güney Sudan ticari vizesi, Güney Sudan bayrağı, Güney Sudan ekonomisi, Güney Sudan başkenti, Güney Sudan - Türkiye ilişkileri, Güney Sudan uçak bileti, Güney Sudan otel konaklaması, Güney Sudan ulaşım, Güney Sudan nasıl gidilir, Güney Sudan idari yapı, Güney Sudan komşuları, Güney Sudan gece hayatı, Güney Sudan - Amerika, Güney Sudan nüfus yapısı, Güney Sudan yönetim şekli, Güney Sudan 'da etnik gruplar, Güney Sudan Ankara Büyükelçiliği, Güney Sudan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Güney Sudan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Güney Sudan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA