• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Güney Sudan Vizesi

Güney Sudan Ticari Vize

Güney Sudan, umumi pasaport sahibi Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk Vatandaşları ise her bir yıl içerisinde 90 güne kadar vize uygulamasından muaftırlar. Güney Sudan'a seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Güney Sudan Konsolosluklarında vize işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Danışmanımız sizlerin adına vize başvurusu yapabilir ve sorularınızı yazınız.

Güney Sudan Turistik Vize

Güney Sudan vize işlemleri için gereken evraklar listesini sitemizde bulabilirsiniz. Güney Sudan vize işlemleri için gereken evrakları danışmanımıza gönderdiğinizde sizin adınıza Güney Sudan vize işlemlerinizi yapabilmekteyiz. Güney Sudan vize işlemleri için danışmanlarımız yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Türkiye’den vize gerekli ülkelere vize konusunda kurumsal çözüm ve danışmanlık hizmeti sunan danışmanlık firmasıdır. Vize işlemleri hakkında sorularınızı sorunuz.

Güney Sudan vizesi, Güney Sudan Turistik vize ve Güney Sudan ticari vize işlemleri...

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Güney Sudan’a yapacakları 90 güne kadarki gezilerinde vizeye tabidir. Resmi, diplomatik vize sahipleri 90 gün kalmak şartı ile vizeden muaftır. Vizeler resmi ve diplomatik pasaport sahipleri dışındakiler için tek giriş hakkı verilecek şekilde düzenlenir. Elçilik şu anda sadece sıradan pasaportlar için tek giriş izni vermeye yetkilidir.

Güney Sudan Cumhuriyetine seyahat etmeyi planlayan kişilerin, başvuru evraklarını tamamladıktan sonra; Ankara Güney Sudan Büyükelçiliği'ne müracaat etmeleri gerekmektedirler. Birden fazla giriş vizesi sadece diplomatik ve yetkililere verilir. Güney Sudan'da kalış süresinin uzatılması için herhangi bir talep, vizenizin sona ermesinden önce Güney Sudan İçişleri Bakanlığı ile ele alınmalı ve ele alınmalıdır.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Güney Sudan vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Güney Sudan vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Güney Sudan vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gelip mülakatı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 10 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Güney Sudan vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Güney Sudan Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Güney Sudan’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Güney Sudan temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Güney Sudan'nın Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 10 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Güney Sudan vize başvurum reddedildi. - Ne yapmalıyım?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Güney Sudan'a giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Güney Sudan ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Güney Sudan vizesi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Güney Sudan Ülke Bilgisi ve vizesi danışmanınız.