Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Guyana Ülke Bilgisi, Guyana ülkesini kolay vize ile Keşfet !

Guyana Ülke Bilgisi

Guyana ülke bilgisi; Guyana veya resmî adıyla Guyana Kooperatif Cumhuriyeti (İngilizce: Co-operative Republic of Guyana), Güney Amerika'da yer alan bir ülkedir. Kıtanın kuzeyinde yer alan ülkenin batısında Venezuela, doğusunda Surinam, güneyinde Brezilya yer alırken; kuzey taraflarının Karayip Denizi'ne kıyısı vardır. Ülkenin en büyük şehri ve aynı zamanda da başkenti Georgetown'dur. Yüzölçümü 214.999 km²'dir. Okyanus kıyısındaki bu Güney Amerika ülkesinin Amerika kıtası tarihi üzerinde yeri büyük ölçüde tesirli olmuştur. Deniz aşırı seferlerde üs olarak kulanılabilmesi ve birçok yere uygun bağlantı şartlarına sahib olması sebebiyle, tarih boyunca çeşitli istilalara maruz kalmış, değişik zamanlarda İspanyol, Hollanda ve İngiliz işgali altına girmiştir. Ancak bir devlet olarak tarihi, 1831’de Demerara, Essoquibo ve Berbice bölgelerinin birleşerek Guyana’yı teşkil etmeleriyle başlar.

Guyana ülke bilgisi ve vize bilgisi; Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla, Guyana’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Guyana vizesi hakkında daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Guyana ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Amazon ikliminin eşsiz güzellliklerini, bitki örtüsünü ve maviyle yeşilinin o fevkalade uyumunu yakalayabileceğiniz Guyana suların toprağı anlamına gelir. Guyana'da sulak alanlar çoktur. Ülkede yağmur ormanları da önemli kabul edilen bir yer kaplamaktadır. Guyana turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Guyana ülke bilgisi ve ekonomisi; Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Guyana, küçük nüfusuna oranla geniş bir yüzölçüme sahiptir. Ekonomisinde tarım ve madencilik büyük paya sahiptir. Üretim büyük oranda şeker, altın, boksit, karides, kereste ve pirince dayanmaktadır. Bu ürünlerin çoğu iklim koşullarından ve piyasadaki fiyat dalgalanmalarından doğrudan etkilenebilir.

Guyana ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Guyana ile siyasi temaslarımız daha çok kurumsal ilişki içinde bulunduğumuz bölgesel örgütler üzerinden yürütülmekte, uluslararası adaylıklar karşılıklı olarak desteklenmektedir. Guyana Devlet Başkanı Bharrat Jagdeo, Başkan Yardımcısı Ronald Hercules ve Maliye Bakanı Ashni Singh, Dünya Bankası Yıllık Toplantısı’na katılmak üzere  ülkemizi ziyaret etmişlerdir.

Guyana ülke bilgisi ve uçak bileti; Guyana'nın havalimanı Cheddi Jagan Uluslararası Havalimanı'dır. Uçuşlara münasip başka havalimanı yoktur. Havalimanına  Türkiye üstünden direkt uçuşlar bulunmuyor. İstanbul'dan her gün Sao Paulo'ya ve bazı Güney Amerika ülkelerine uçuşlar vardır. Guyana en ucuz uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Guyana ülke bilgisi ve otel bilgisi; Acentamız ile Guyana otellerini aramak çok kolay. Seyahatinizde en mükemmel konaklama imkânını bulmanıza yardımcı olması için her Guyana otel rezervasyonunuzda en düşük fiyat garantisi. Otelleri, hostelleri ve apart daireleri fiyat, bölge ve yıldız ... Guyana en ucuz ve en iyi oteller için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org


Guyana Vizesi, Guyana ülke hakkında, Guyana ticari vizesi, Guyana bayrağı, Guyana ekonomisi, Guyana başkenti, Guyana - Türkiye ilişkileri, Guyana uçak bileti, Guyana otel konaklaması, Guyana ulaşım, Guyana nasıl gidilir, Guyana idari yapı, Guyana komşuları, Guyana gece hayatı, Guyana - Amerika, Guyana nüfus yapısı, Guyana yönetim şekli, Guyana'da etnik gruplar, Guyana Ankara Büyükelçiliği, Guyana İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Guyana hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Guyana Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA