• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

HANGİ MEVSİM, NE ZAMAN, NEREYE GİTMELİ ?

Hangi mevsim; Ne zaman, nereye gitmeli?

Hangi mevsim; Ne zaman, nereye gitmeli? sorusuna; Başlıklı yazımızda seyahat uzmanlarımız ve kolay vize rehberlerimiz tarafından seyahat etmeyi sevenlere, yeni yerler görmek ve farklı kültürler keşfetmeyi seven gezginlere mevsimlere göre çeşitli önerilerde bulundular. Bizde siz seyahat ve kaşifler için mevsimlere göre gezilecek yerleri yazdık. Kolay vize çalışanları olarak sizlere sağlıklı seyahatler dileriz.

İlkbahar

Nisan ayında nereye gidelim?
Mayıs ayında nereye gidelim?
Haziran ayında nereye gidelim?

Yaz

Temmuz ayında nereye gidelim
Ağustos ayında nereye gidelim
Eylül ayında nereye gidelim

Sonbahar

Ekim ayında nereye gidelim?
Kasım ayında nereye gidelim?
Aralık ayında nereye gidelim?

Kış

Ocak ayında nereye gidelim?
Şubat ayında nereye gidelim?
Mart ayında nereye gidelim?

İLKBAHAR'DA NEREYE GİDİLİR ?

İlkbahar Gezintisi

İlkbahar Gezintisi

Ne zaman nereye gitmeli?; Avrupa'da hava seyahat için bu mevsimde elverişli hale geliyor: Güneş ışığı miktarı kıta boyunca istikrarlı bir şekilde artıyor, Akdeniz sahilleri ılık sıcaklıklardan faydalanmaya başlıyor ve deniz yüzmek için daha iyi ve hoş hale geliyor. Güneyde İspanya ve Yunanistan gibi bazı ülkeler için ilkbahar ziyaret etmek için en iyi zaman; Turistler için çok sıcak ve çok kalabalık. Endülüs , Girit , Malta ve İtalya'nın güneyinde bu mevsimlerde çok seçenek var. Kuzey ülkeleri hala çekici olmasına rağmen biraz serin. İskandinav ülkeleri, geceleri bitmek tükenmek bilmeyen günleri ve tatilleri bu mevsimlerde daha iyi tatil sunuyor sunuyor!

Asya'da hava çok daha az hoş geliyor: Isı dalgaları birçok ülkede yaşanmaya başlandı. Hindistan , Tayland ve Burma , şu anda her yıl yüzlerce ölüme neden olacak kadar aşırı sıcak. Çin ve Japonya , koşullar halen biraz çaba sarf etmeye devam etse bile daha misafirperver. Muson sezonu Hindistan'daki Endonezya veya Tamil Nadu gibi sadece birkaç bölge haricinde bu bölgedeki ilkbaharın sonuna doğru yerleşecektir. Avustralya'yı veya Endonezya'nın güney adalarını ziyaret etmek için harika bir sezon.

Afrika'da bu mevsim, tüm Akdeniz ülkeleri gibi sıcak hava ile güneşli hava koşullarına sahip olan Maghreb ülkeleri için idealdir. En güneyde, hava hala hoş olsa da gün ışığı saatleri azalmaya başladı.

Amerika'da, Kuzey Amerika ya da Orta Amerika’yı Kuzey Brezilya’ya kadar aşağı fırlarız ve hoş bir iklim döneminin başlangıcında sıcak güneş altında kalırız. Kaliforniya , Meksika , Küba , Guatemala ve Venezuela kesinlikle bu mevsimde sayahat etmeye değer. Gittikçe daha güneyde, mevsim daha çok nemli, güney kışa doğru eğilim gösterir.

Bizim seçimimiz;

Avrupa'yı ziyaret etmek isterseniz Portekiz'e gidin ve serinletici bir Atlantik esintisiyle yaz sıcaklıklarının keyfini çıkarın ya da Mayıs ayının ilkbaharında olduğu gibi nadiren de güzel ve sıcak olan İskoçya'yı ziyaret edin.

Tropikal yerler düşünüyorsanız, Reunion yaz havası ve egzotizm isteklerini tatmin edecektir.

Avrupa'ya biraz daha yakındır fakat aynı zamanda biraz farklıdır; Tunus'ta Tozeur'daki çöllerin yakınında iç sahaya girmek ya da yaz kışlayan sıcaklığından hemen önce Ürdün vadisini ziyaret etmek için harika bir zaman, şu anda güneşli ve bazen yağmurludur .

YAZ’IN NEREYE GİDİLİR ?

Yaz Mevsimi Turlar

Avrupa'da , yoğun sezonun en yüksek noktası! Dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca tatilci, Güney Avrupa'nın kumsallarını ve kırsal bölgelerini istila ediyor. İklim, aşırı sıcak ( Andalusia , Güney İtalya , Yunanistan vb.) Tarafından etkilenen sadece birkaç bölge ile hemen hemen tüm kıtada seyahat etmek için mükemmeldir.

Avrupa'nın kuzeyi çok güzel, yaz genellikle İrlanda , İskoçya ya da Hollanda gibi biraz soğuk ve rutubetli olarak kabul edilen ülkeleri ziyaret etmek için ideal bir zamandır.

Asya'da bu mevsim en az elverişli olarak kabul edilmektedir: Muson sezonu, sadece birkaç ülke (Hindistan'da Kerala veya Tamil Nadu, Bali ve Endonezya'nın güney adaları, kuzey Avustralya vb...). Her yerde sıcak, nemli ve çok nemli bir iklim hakimdir.

Afrika'da, Mağrip ülkeleri turistler tarafından işgal edilir, iklim sıcaktır (bazen çöl sıcaklıkları) ve kuru olduğu için, Fas'ın Atlantik kıyısında okyanus etkisi sayesinde hoş görülür. Daha güneyde yağışlı mevsim ve Kenya ve Tanzanya'nın enlemlerde sadece iklimi ziyaretçiler için olumlu hale getiriyor.

Amerika'da , kuzey genellikle sıcak ve kurudur (bazen ABD'nin batısındaki çöllerde aşırı derecede sıcaktır). Orta Amerika şu anda kısa bir yağışlı mevsim yaşar, ancak güneye doğru şartlar daha elverişlidir.

Tüm kıtalar için Eylül genellikle en iyi seçimdir: Musonların sonu, daha fazla ısı dalgası, daha az turist ve daha düşük fiyatlar. Sadece avantajlarınız olduğunda Eylül ayında tatilinizi çekinmeden çekinmeyin.

Bizim seçimimiz;

Korsika , turkuaz renkli su ile paradisiacal plajlar arayanlar için şu anda mükemmel, ancak dünyanın diğer tarafında olduğunuz gibi anakara Avrupa'ya yakın hissedeceksiniz!

Kuzey Avrupa'yı, özellikle bu periyotta güneşin batmadığı İzlanda gibi bir yeri keşfetmek için harika bir zaman.

Aşağıya inmek isteyenler için şu anda Avustralya harika. Deniz, yüzmek için biraz havalı olabilir, ancak hava hala çok hoş ve neredeyse kış sezonunun ortasında olduğu güneye doğru kayak yapabilirdiniz!

SONBAHAR’DA NEREYE GİDİLİR ?

sonbaharda nereye gitmek

Kolay Vize ile Sonbahar Turları

Avrupa'da , sonbaharın başlangıcında, Akdeniz'in hedefleri hâlâ hoş: Türkiye güney sahili, güney İtalya ve İspanya'nın yanı sıra güney Akdeniz adaları ( Kıbrıs , Girit ve bazı Yunan adaları). Sonbaharın sonlarına doğru, Avrupa'da güneşli yer bulmak daha zor olacak.

Asya'da en iyi sezon başlıyor! Ekim ayından itibaren Tayland , Vietnam ve Çin'in veya Hindistan'ın güneyinde, muson dönemi kolaylaştığında bir kez daha çok hoşnut bir iklim ile karşılama çok sıcak olacak.

Afrika'da , kuzey, yazın sıcak hava dalgaları sonrasında sıcaklıkların azalmasıyla da eğlencelidir. Fas'ın iç kesimindeki kasabaları, Tunus çölü ve Mısır , turist sayısındaki azalmayı ve hoş ama ezici bir sıcaklık görüyor. Güneye doğru daha Senegal , Madagaskar ve Güney Afrika güneşli bir döneme giriyor.

Amerika'da, Orta Amerika, Güney Amerika ve Karayipler'de yağmurlu havanın kapandığına (örneğin Meksika, Brezilya, Venezuela, Arjantin ve Şili ) öneriyoruz. Sonbaharın sonu da Ölüm Vadisi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin çöllerini ziyaret etmek için harika bir zamandır.

Bizim seçimimiz

Türkiye, yaz mevsimi sıcaklığından sonra, özellikle kıyı şeridinde başka alanlarda gezmek isterseniz, çok hoş bir yer.

Akdeniz iklimine sahip Kıbrıs, size Ekim ayında bile sıcaklıklar sunmaktadır.

Bazı Asya ülkelerini ziyaret etmeyi tercih ederseniz, Hindistan turizm sezonuna giriyor, Mumbai ve Kalküta mükemmel iklim koşullarına sahip.

KIŞ’IN NEREYE GİDİLİR ?

Kolay Vize ile Kış Turları

Avrupa’da soğuk, yağmur, düşük sıcaklık ve kısa güneşli dönemler seyahat etmeye tuygun değildir. Daha iyi yerler, Alpler'deki ve Pyrenees'deki kayak merkezlerini ( Fransa, İsviçre, İtalya, Avusturya ve İspanya ) veya daha soğuk Endülüs’ün hâlâ makul bir güneşlenmeye maruz kaldıklarını düşünenler için uygundur.

Asya'da sezon ziyaretçiler için hala elverişli! Tayland, Vietnam, güney Çin (kuzey ancak yine de şu anda buz gibi olabilir), Burma ve Hindistan, bu süre zarfında hala sıcaklıklar ve turist sayısı azdır.

Afrika'da kuzey hala Sahara'yı keşfetmek için iyi ama plajları ziyaret edecekler için önerilmez. Kenya, Tanzanya veya Güney Afrika'da yüksek mevsim başlıyor ancak doğu kıyısında aşırı sıcaklık riski var.

Amerika'da , Orta Amerika, Güney Amerika ve Karayipler'i öneririz (örneğin: Meksika , Brezilya , Venezuela , Arjantin ve Şili ). Yoğun yaz sıcağı gelmeden ABD çölleri hâlâ hoş görünüyor.

Bizim seçimimiz

Kayakçılar için, Fransız ve İspanyol Pireneleri, şenlikli mevsimlerde bile iyi karla ve makul fiyatlarla çok sayıda küçük aile kayak merkezlerine sahiptir.

Yaz sezonu girerken Güney Avustralya, macera zevkine sahip olanları kesinlikle tatmin edecek. Koalas, emus ve opossums'u sörf, yüzme ve buluşturma için ideal zaman, ünlü gülünç kookaburra'yı unutmamak.

Bu iki destinasyon arasında Senegal’i buluyoruz; gülümsemeler ve halkın güneşli imkânları kadar hava tarafından çok ısınan bir mola.

SEYAHAT EDECEĞİNİZ ÜLKEYİ SEÇİNİZ, SEYAHAT ÖNCESİ ÜLKELER HAKKINDA BİLGİ EDİNİN!