Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Hindistan Ülke bilgisi, Baharat Ülkesi Hindistan’ı Keşfedin !

Hindistan Ülke Bilgisi

Hindistan ülke bilgisi; Hindistan ya da resmî adıyla Hindistan Cumhuriyeti (Hintçe: भारत गणराज्य Bhārat Gaṇarājya; İngilizce: Republic of India), Güney Asya'da bulunan bir ülkedir. Dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanı ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkedir. Ulusal marşları "Jana Gana Mana" dır. Hindistan Endonezya’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa sahiptir. Hindistan Başkenti Yeni Delhi'dir. Dünyanın en büyük demokrasisidir. Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Umman Denizi ve doğusunda Bengal Körfezi'nin bulunmasıyla birlikte Hindistan'ın deniz kıyısı 7.517 kilometre uzunluktadır. Batısında Pakistan, kuzeydoğusunda Çin, Nepal ve Bhutan ve doğusunda Bangladeş ve Myanmar ülkeleri ile sınır paylaşmaktadır. Ayrıca Sri Lanka, Maldivler ve Endonezya'ya çok yakındır.

Hindistan ülke bilgisi ve vize bilgisi; Hindistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Diplomatik Pasaport hamili olanlar vizeden muaftır. Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Gidiş-dönüş bileti, 15 Avro/20 ABD Doları ve bir adet vesikalık fotoğraf temin etmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için www.kolayvize.org

Hindistan ülke bilgisi ve gezilecek yerler; “Huzuru bulmak için 5000 km gitmeye gerek yok” diyenlere inat Hindistan mistik havası ile her daim yoksulluk ve ihtişam, karmaşa ve sadelikle bir ülke. Bir nevi “kendi arayışını” yansıtan bu ilginç coğrafya insanı ister istemez durgunlaştırıyor. Hindistan turları hakkında bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Hindistan ülke bilgisi ve ekonomisi; Türk firmalarının ülkede yüklendiği müteahhitlik projeleri toplamı halihazırda yaklaşık 430 milyon Dolar civarındadır. Son dönemde, Türk firmalarınca üstlenilen projeler arasında Lucknow metro inşaatı, Mumbai metro inşaatı, Jammu Keşmir eyaletinde bir demiryolu tünel inşaatı ve çeşitli konut projeleri betonarme işleri bulunmaktadır.

Hindistan ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye 15 Ağustos 1947 tarihinde bağımsızlığını kazanan Hindistan’ı hemen tanımış ve iki ülke arasında diplomatik ilişki kurulmuştur. Hindistan’da Yeni Delhi Büyükelçiliğimiz ile Mumbai ve Haydarabad Başkonsolosluklarımız faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Hindistan ülke bilgisi ve uçak bileti; Ucuz Hindistan Uçak Biletleri, Hindistan uçak biletleri için en iyi fiyatları bulmak amacıyla birden fazla siteyi arar. Ucuz Hindistan uçak bileti TL 1082'dan. Bir bakışta Hindistan'ya ucuz uçak bileti - Hindistan'ya ucuz uçak bileti kolayvize.org ile Türkiye'de bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Hindistan ülke bilgisi ve otel bilgisi; Mumbai, Hindistan otellerinde İspa Tur üzerinden büyük indirimler. Yer bulmada kolaylık ve muhteşem fiyatlar. Yeni Delhi, Hindistan otellerinde internet üzerinden büyük indirimler. Yer bulmada kolaylık ve muhteşem fiyatlar. Hindistan en iyi otelleri hakkında bilgi edinebilmek için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.  www.kolayvize.org 


Hindistan Vizesi, Hindistan ülke hakkında, Hindistan ticari vizesi, Hindistan bayrağı, Hindistan ekonomisi, Hindistan başkenti, Hindistan - Türkiye ilişkileri, Hindistan uçak bileti, Hindistan otel konaklaması, Hindistan ulaşım, Hindistan'a nasıl gidilir, Hindistan idari yapı, Hindistan komşuları, Hindistan gece hayatı, Hindistan - Amerika, Hindistan nüfus yapısı, Hindistan yönetim şekli, Hindistan 'da etnik gruplar, Hindistan Ankara Büyükelçiliği, Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Hindistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Hindistan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA