Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Hırvatistan Ülke Bilgisi, Hırvatistan’ı kolay vize ile keşfedin !

Hırvatistan Ülke Bilgisi

Hırvatistan ülke bilgisi; Hırvatistan (Hırvatça: Hrvatska söyleyiş: [xř̩ʋaːtskaː]), resmî adıyla Hırvatistan Cumhuriyeti (Hırvatça: Republika Hrvatska Bu ses hakkında dinle (yardım·bilgi)), Avrupa'da Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz'in kesişme noktasında bulunan üniter demokratik bir parlamenter cumhuriyet. Başkenti aynı zamanda en büyük kenti Zagreb olan devlet, başkentin dışında 20 idari bölgeye bölünmüştür. Hırvatistan kıtasal alanı ve binden fazla adasıyla 56.594 km²'lik bir yüzölçümüne sahiptir. Ülkenin 4,29 milyonluk nüfusunun büyük çoğunluğu Hırvat'tır ve en büyük din Katolikliktir. Hırvatlar ilk olarak 7. yüzyılın başlarında bugün Hırvatistan olarak bilinen bölgeye gelmişler ve 9. yüzyıla doğru iki düklükten oluşan bir devlet kurmuşlardır. Tomislav'ın 925 yılında ilk kral olmasıyla birlikte Hırvatistan bir krallığa dönüşmüştür. Hırvatistan Krallığı 2 yüzyıla yakın bir süre boyunca bölgede egemen olmayı sürdürmüş, Kral IV. Petar Krešimir ve Dmitar Zvonimir dönemlerinde altın çağını yaşamıştır. 1102 yılında Macaristan Krallığı ile birlik olmuş, 1527'deki Osmanlı fethinden sonra Hırvatistan Parlamentosu Habsburg Hanedanı'ndan I. Ferdinand'ı Hırvatistan tahtına çıkarmıştır. 1918 yılında I. Dünya Savaşı'ndan sonra Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'ndan bağımsızlığını ilan eden Sloven, Hırvat ve Sırp Devleti'nin içinde yer alarak Yugoslavya Krallığı'nın kurucuları arasında yer aldı. II. Dünya Savaşı boyunca kısa dönem faşist bir kukla devlet olan Hırvatistan Bağımsız Devleti adı altında yönetilen ülke savaştan sonra Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti'nin kurucu ve bileşenleri arasında yer aldı. Haziran 1991'de bağımsızlığını ilan eden 8 Ekim 1991'de bağımsız olan Hırvatistan, bağımsızlığın üzerine 4 yıl boyunca süren bir savaş geçirdi.

Hırvatistan ülke bilgisi ve vize bilgisi; Umuma mahsus pasaporta sahip Türk vatandaşları, 1 Nisan 2013 tarihi itibariyle Hırvatistan turistik amaçlı seyahatlerinde vizeye tabidirler. Geçerli, çok girişli Schengen vizesi bulunan veya Schengen üyesi ülkelerde geçerli oturumu bulunan vatandaşlarımız ile resmi pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabi değildir. www.kolayvize.org 

Hırvatistan ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Hırvatistan Avrupa’nın en iyi korunmuş cografyalarından birine sahiptir. Doğal güzelliği ve tarihi şehirleriyle tipik Akdeniz ülkelerini anımsatmaktadır. Günümüzde turizme verdiği önemi arttıran ülkeyi tüm dünyadan gezginler yeni yeni keşfetmeye başladı. Hırvatistan turları için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Hırvatistan ülke bilgisi ve ekonomisi; Ekonominin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar Hırvatistan’da en önemli gündem maddeleri arasında yeralmıştır. Ülke ekonomisinde 2008-2014 yılları arasında devam eden ekonomik durgunluk, 2015 ve 2016 yıllarında kaydedilen pozitif büyüme oranlarıyla tersine çevrilmişse de istihdam artışı ve yaşam kalitesi yükselmemiştir.

Hırvatistan ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Türkiye, Hırvatistan'ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülkeler arasında yer almış; bu ülke ile her alanda yakın ilişkiler kurmuş, Hırvatistan’ın NATO’ya katılımını desteklemiştir. Dışişleri Bakanlıkları arasında imzalanan “Strateji Belgesi”yle ivme kazanan karşılıklı üst düzey ziyaretlerin ikili ilişkilerin gelişmesine katkı sağladığı görülmektedir.

Hırvatistan ülke bilgisi ve uçak bileti; Zagreb'e ucuz uçak bileti alan turistler şehirlere uygun uçak biletleri bulabilirsiniz. En ucuz Hırvatistan uçak biletleri. Hırvatistan için en uygun fiyatlarla uçak bileti satın alınız. İstanbul şehrinden Hırvatistan` a en ekonomik uçak bileti satın alın. Hırvatistan en ucuz biletleri hakkında bilgi edinebilmek için  acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Hırvatistan ülke bilgisi ve otel bilgisi; Hırvatistan otel fiyatları, ortaklarımız tarafından sağlanmış olup fiks, ortaklarımız tarafından bilinen ve rezervasyon sırasında ödenmesi gereken vergi ve ücretler dahil ortalama gecelik oda fiyatlarını yansıtmaktadır. Daha fazla ayrıntı için lütfen iletişim kurun. En iyi Hırvatistan otelleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 


Hırvatistan Vizesi, Hırvatistan ülke hakkında, Hırvatistan ticari vizesi, Hırvatistan bayrağı, Hırvatistan ekonomisi, Hırvatistan başkenti, Hırvatistan - Türkiye ilişkileri, Hırvatistan uçak bileti, Hırvatistan otel konaklaması, Hırvatistan ulaşım, Hırvatistan nasıl gidilir, Hırvatistan idari yapı, Hırvatistan komşuları, Hırvatistan gece hayatı, Hırvatistan - Amerika, Hırvatistan nüfus yapısı, Hırvatistan yönetim şekli, Hırvatistan'da etnik gruplar, Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği, Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Hırvatistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Hırvatistan Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA