• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Afrika Ülke Vizeleri

Afrika Vizeleri Hakkında;

Afrika ülke vizeleri, yüzölçümü ve nüfus bakımından Asya'dan sonra dünyanın en büyük ikinci kıtasıdır. Yaklaşık 30.065.000 km² 'lik alanı ile dünya topraklarının %20,4'ünü kapsar. Dünya nüfusunun %16.72'sini barındırmaktadır. İlk defa Kartaca savaşları sırasında Romalılar tarafından kullanılan Africa adı, Romalılar’ın Tunus’un yerlilerine verdikleri Afer veya Afri adından türetilmiştir ve “Afriler’in ülkesi” anlamına gelmektedir. Başlangıçta yalnız Tunus için kullanılan Afrika adı, daha sonra Mısır’ın batısındaki diğer kıyı ülkelerinin tamamı için kullanılmıştır. Araplar’ın Berberistan’ın doğu ve Tunus’un güney kısmına verdikleri İfrîkıye adı ise Latin menşeli Afrika kelimesinin Arapça şeklidir.

Kuzeyde Akdeniz, kuzeydoğuda Süveyş Kanalı ve Kızıldeniz, doğu ve güneydoğuda Hint Okyanusu ve batıda Atlas Okyanusu tarafından sınırlandırılır. Bu sayfa Afrika vizelerini, bayrakları, başkentleri, para birimleri, resmî dilleri, yüzölçümleri, nüfusları ve coğrafî konumunu gösteren haritalar ile listelemektedir. Bu liste Birleşmiş Milletler (BM) üyesi devletleri ve diğer topraklara (BM tarafından tanınmayan devletler ve bağımlı topraklar) bölünmektedir.

Vize isteyen Afrika kıtası ülkelerini keşfet;

Afrika her dönem insanlar için gizem taşıyan bir bölge oldu. Dünyanın en eski kıtalarından biri olan bu yer, her bir köşesinde farklı kültür, inanç ve gelenekleri taşıyan bir coğrafya. Vizesiz Afrika ülkeleri bu gizemin sırrını çözmek isteyenler için en kolay seyahat sayfamızdan vizesiz Tüm Ülkeleri de görmek isteyebilirsiniz. Afrika ülkeleri arasında vizesiz seyahat imkanı taşıyan çok sayıda seçeneğin olması, Türk gezginlerin işini kolaylaştırıyor. Birçok insan eğer Afrika'ya giderse, kabileleri, sokakların ortasında kükreyen yabani hayvanları, kirli yolları ve üst üste yapılmış evleri görebileceğine inanıyor.

Sizin için hazırladığımız bu içerikte, Afrika hakkında doğru olduğunu düşündüğünüz birçok bilginin aslında farklı olduğunu ve Afrika'nın gerçekte ne kadar eşsiz ve güzel bir kıta olduğunu göreceksiniz. Dünyada açlıktan ölüm oranlarının en fazla olduğu ülkeler Afrika ülkeleridir. Kolonileşme sonrası Afrika 54 ülkeye bölünmüştür. Afrika ülkelerini keşfetmek ve vize hakkında bilgiler için arayınız.

Afrika ülke vizeleri, Angola, Angola vize işlemleri, Benin, Benin vize işlemleri, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Cape Verde, Cezayir, Cezayir vize işlemleri, Cibuti, Çad, Demokratik Kongo, Ekvador Ginesi, Eritre, Etiyopya, Fildişi Sahili vize işlemleri, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Gine-Bissau, Güney Sudan, Komorlar, Kongo, Lesotho, Liberya, Libya, Madagaskar, Malavi, Mısır Vizeleri, Mali, Mauritius, Mayotte, Mısır, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Reunion, Sao Tome ve Príncipe, Senegal, Seyşeller, Sierra Leone, Somalia, Güney Afrika, Sudan, Esvatini, Tanzanya, Togo, Tunus, Uganda, Yeşil Burun Adaları, Zambiya, Zimbabve, Afrika ülke vizeleri danışmanı.