• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Online Vizeler / E-Vize

Online Vize / E-Vize Nedir?

Online Vizeler (E-Vize), yolcuları uzun süreli ve zahmetli bürokratik işlemlerden kurtarmanın yanı sıra zamandan tasarruf etme ve havalimanında kapıda verilen vizelere bir alternatif oluşturma amacı ile geliştirilmiş bir vize sistemdir.

Online vize (E-Vize) olarak da bilinen bu sistem dahilinde çevrimiçi kullanıcılar, gitmek istedikleri ülkelere internet üzerinden vize başvurusu yapabiliyor. Vize başvurusu yapmayı düşünenler, gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde elektronik vize uygulaması sayesinde seyahat belgelerini alabiliyorlar. Online vize (E-Vize), daha çok turistik amaçlı verilmektedir. Çalışma izni ya da öğrenci vizesi gibi durumlar için henüz bu sistem uygulanmıyor.

Kolay Vize Danışmanımız ile başvurularınızı hizmet ücreti karşılığında yapabiliriz.

E-Vize / Online Vize Nasıl Alınır?

Vize alma prosedürleri ve talep edilen belgeler, ülkeden ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Ama işlem ana hatları ile her ülke için aynı şekilde ilerliyor. Online vize alabilmek için öncelikle gidilecek ülkenin bu hizmeti sağlıyor olması gerekiyor. Geçerli bir pasaporta sahip yolcular, talep edilen e-vize bedelini kredi kartı ile yatırıp işlemi tamamladıktan sonra belgenin çıktısını alarak sınır kapılarından direkt olarak geçebiliyor.

E-Vize Veren Ülkeler

Online vize (E-Vize) uygulamasını kullanan ülkeler yıldan yıla artıyor. 2020 tarih itibari ile dünya üzerinde Türk vatandaşlarına 18 ülke bu sistemi kullanıyor: Bahreyn, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Cibuti, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gabon, Gine-Bissau, Kamboçya, Kenya, Lesotho, Meksika, Myanmar, Pakistan, Tanzanya, Uganda, Zambiya, Zimbabve.

E-Vize Ücreti Ne Kadar?

E-vize ücreti, ülkeden ülkeye göre değişkenlik göstermekle beraber bazı ülkeler, anlaşmalı ülkelerden ücret talep etmez.

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler Nelerdir?

"Vizesiz Ülkeler" sayfamızı ziyaret ederek vatandaşı olduğunuz ülkenin vizesiz seyahat edebileceği ülkelerin listesini görebilirsiniz.

Online vizeler (E-Vize) uygulamasını kullanan ülkeler yıldan yıla artıyor. 2020 tarih itibari ile dünya üzerinde Türk vatandaşlarına 18 ülke bu sistemi kullanıyor: Bahreyn, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Cibuti, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gabon, Gine-Bissau, Kamboçya, Kenya, Lesotho, Meksika, Myanmar, Pakistan, Tanzanya, Uganda, Zambiya, Zimbabve. Kolay Vize Danışmanımız ile irtibat kurunuz.