• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Sınır Kapısında Vizeler

Sınır Kapısında Vizeler Nedir?

Sınır kapısında vizeler, adından da anlaşılabileceği gibi yabancı ülkelerin sınır kapılarında alınabilecek vize türüne deniyor. Ülkeler arası yapılan anlaşmalar gereğince yurt dışına seyahat eden Türk vatandaşları, belirli güne kadar talep edecekleri turist vizeleri için kapıda vizeye başvurabiliyor. Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için kapıda vize uygulamasının mümkün olabilmesi adına bazı prosedürler var. Öncelikle gerekli belgelere sahip olmalısınız.

Sınır Kapısında Vize Nasıl Alınır?

Sınır kapılarında vize almak için öncelikle bu prosedürü uygulayan ülkelere gidiyor olmanız ve talep edilen ücreti ödeyebiliyor olmanız gerekir. Kimi ülkeler sınır kapılarında 30 gün kadar ülkeye giriş izni verebildiği gibi (örneğin Dominik Cumhuriyeti), Ermenistan gibi ülkeler maksimum 4 aya kadar ülkede kalış süresi verebilmektedir.

Kapıda Vize Veren Ülkeler;

T.C. vatandaşlarına kapıda vize hizmeti sağlayan ülkelere uçak biletleri alarak seyahat edebilirsiniz. 2020 itibari ile T.C. vatandaşlarına kapıda vize veren 39 ülke şu şekilde: Bahreyn, Bangladeş, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti, Ermenistan, Gabon, Gine-Bissau, Haiti, Irak, Kamboçya, Kenya, Komorlar, Kuveyt, Laos, Libya, Lübnan, Madagaskar, Maldivler, Marshall Adaları, Moritanya, Mozambik, Nepal, Samoa, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Tacikistan, Tanzanya, Tayvan, Togo, Tonga, Uganda, Umman, Yeşil Burun Adaları, Zambiya, Zimbabve.

Kapıda Vize İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi, gişe yoğunluğuna ve gişedeki memurun çalışma hızına göre değişebilmektedir. Sırada bekleme süresi göz ardı edildiğinde, 10 dakikalık bir süre içerisinde vize almanız mümkün.

Kapıda Vize İşlemi için Gerekli Evraklar;

İstenilen evraklar, ülkeden ülkeye değişmekle beraber aşağıda belirttiğimiz belgelerin mutlaka yanınızda bulunmasını tavsiye ederiz; Pasaport (en azından 1 yıllık), Vize başvuru formu, Vize ücreti için gerekli döviz, Otel rezervasyonu, Gidiş-dönüş uçak bileti, En az 3 adet biyometrik vesikalık fotoğraf, Seyahat sağlık sigorta poliçesi.

Kapıda Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize ücretleri, ülkeden ülkeye ve yıldan yıla göre değişkenlik gösterir. Gitmek istediğiniz ülkenin vize ücreti bilgisini, ülkeye ait konsolosluk sayfasından öğrenebilirsiniz.

T.C. vatandaşlarına sınır kapısında vizeler veren 39 ülke şu şekilde: Bahreyn, Bangladeş, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti, Ermenistan, Gabon, Gine-Bissau, Haiti, Irak, Kamboçya, Kenya, Komorlar, Kuveyt, Laos, Libya, Lübnan, Madagaskar, Maldivler, Marshall Adaları, Moritanya, Mozambik, Nepal, Samoa, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Tacikistan, Tanzanya, Tayvan, Togo, Tonga, Uganda, Umman, Yeşil Burun Adaları, Zambiya, Zimbabve. Kolay vize Danışmanımız ile irtibat kurunuz.