• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

Vizesiz Ülkeler

Vizesiz ülkeler Seyahat Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Sahip olduğun pasaport için vizesiz ülkeler gerçekleştirdiğin seyahat, vizesiz seyahat olarak değerlendirilir. Bu ülkelere giriş yapmak için konsolosluğa gitmezsiniz, evrak toplamakla uğraşmaz, herhangi bir ücret de ödemezsin. “Ya vize başvurum reddedilirse?” korkusu yaşamaz, sadece biletini alıp bavulunu hazırlayıp yollara düşersin.

İşte size “vizesiz seyahat nasıl yapılır?” sorusunun cevabı! Pasaportsuz seyahat de mümkün!

Pasaportun olmadan da giriş yapabileceğin ülkeler olduğunu biliyor muydun? Türk vatandaşıysan Gürcistan, Moldova, KKTC ve Ukrayna’ya pasaportsuz gidebilirsiniz. Ayrıca, pasaport türüne göre vizesiz gidilen ülkeler değişiklik gösterebileceğini de unutmayınız! Vize Rejim Tablosu linkinden bilgilere ulaşabilirsiniz. Sırt çantanızı ve pasaportunuzu alarak başka ülkeleri keşfetmek istediğiniz zamanlar olduğunu biliyoruz. Vizesiz gidilebilen ülkeler rehberimizi de işte tam böyle zamanlarda yardımınıza yetişiyor. Aniden tatil planı yaptığınız ve dünyanın dört bir yanından yeni bir ülke görmek istediğiniz zamanlarda sadece pasaportunuzla dahi havaalanına gidip vize istemeyen herhangi bir ülkeye uçabilirsiniz. Yeni bir ülkeler, yeni insanlar görme isteğiniz varsa, beklemeyi bırakın kitabın diğer sayfalarına bakmak üzere harekete geçin! Pasaportunuz varsa Türkiye'den vize istemeyen, vizesiz ülkelerden birine seyahat etmek için uçak biletinizi alın!

Vize İstemeyen Ülkeler Nelerdir?

Aşağıda T.C. vatandaşlarının umumî pasaport ile vizesiz seyahat edebilecekleri  ülkeleri bulabilirsiniz; Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahamalar, Barbados, Belarus, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei, Dominika, Ekvador, El Salvador, Endonezya, Esvatini, Fas, Fiji, Filipinler, Gambiya, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Honduras, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Makedonya, Malezya, Mauritius, Moğolistan, Moldova, Nikaragua, Niue, Özbekistan, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Ruanda, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Sao Tome ve Principe, Seyşeller, Sırbistan, Singapur, Şili, Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Tuvalu, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Vanuatu, Vatikan, Venezuela.

Vizesiz ülkeler seyahat edebilecekleri  ülkeler; Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahamalar, Barbados, Belarus, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei, Dominika, Ekvador, El Salvador, Endonezya, Esvatini, Fas, Fiji, Filipinler, Gambiya, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Honduras, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Makedonya, Malezya, Mauritius, Moğolistan, Moldova, Nikaragua, Niue, Özbekistan, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Ruanda, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Sao Tome ve Principe, Seyşeller, Sırbistan, Singapur, Şili, Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Tuvalu, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Vanuatu, Vatikan, Venezuela, Virjin Adaları - İngiltere.