Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Honduras Ülke bilgisi, honduras ülkesini bizimle keşfet !

Honduras Ülke Bilgisi

Honduras ülke bilgisi; Honduras, Orta Amerika'da bir demokratik cumhuriyettir. Britanya Hondurası'ndan (yani Belize) farklı olarak İspanyol Hondruras'ı olarak da bilinir. Batısında Guatemala, güneybatısında El Salvador, güneydoğusunda Nikaragua bulunur. Başkenti Tegucigalpa'dır. Yüzölçümü 112.492 km²'dir. Son dönemde ortalama yaşam süresi kadınlarda 67, erkelerde ise 65 yıla yükselmiştir. Ülkede her 1600 kişiye bir doktor düşerken her 900 kişiye de hastanede bir yatak düşmektedir. Binde 30 bebek ölümlerine rastlanmaktadır. Nüfusu 6,7 milyona varan Honduras'ta kilometrekareye 60 kişi düşmektedir. Halkın yarısından çoğu kırsal (%53) alanda yaşamaktadır fakat 1998'deki Mitch kasırgasının ardından şehre göçte artış gözlenmiştir. Honduras halkı kökenlerine göre üç ana gruba ayrılır:

Honduras ülke bilgisi ve Honduras vize bilgisi; Tropikal iklimin yaşandığı Honduras’ta Haziran-Kasım döneminde fırtına ve kasırgalar görülebilmektedir. Bu dönemde ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımızın hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır. Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaportlar 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerde vizeden muaftır.

Honduras ülke bilgisi ve gezilecek yerler; Şehir, halkın kültürünü tanımanız için de size yardımcı oluyor. Halkın çok fakir olmasına karşın sokaklardaki rengarenk evler sizi şaşırtabilir. Şehrin güzelleşmesini sağlıyor. Maya torunlarının vatanı görebilsek de, uygarlık ve gelişmişlik bakımından benzemiyor. Turlar için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. www.kolayvize.org 

Honduras ülke bilgisi ve ekonomisi; Honduras Orta Amerika’nın Nikaragua’dan sonraki en fakir ülkesidir. Uzun yıllar muz ve kahve üretimine bağlı olarak gelişen ülke ekonomisi, 2006 yılında ABD’yle imzalanan serbest ticaret anlaşması sayesinde tekstil endüstrisi alanında yabancı yatırım çekmeyi başarmıştır.  Daha fazla bilgi için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Honduras ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Honduras’la coğrafi uzaklık, birbirini yeterince tanımama ve farklı dış politika öncelikleri nedeniyle yakın bir süre öncesine kadar fazla gelişme kaydedilemeyen ilişkilerimiz, ülkemizin Orta Amerika Entegrasyon Sistemi’ne  bölge dışı gözlemci üye olmasıyla geçmesiyle yeni bir döneme girmiştir. www.kolayvize.org

Honduras ülke bilgisi ve uçak bileti; Honduras’a ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşlar - İspa Turizm Türkiye ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Honduras’a uçuşlar seçebilirsiniz. En uygun koşullarda uçuşları seçin veya tercih ettiğiniz havayoluyla Honduras’a uçuşlar arayınız. En ucuz uçak biletleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Honduras ülke ve otel bilgisi; Clarion Hotel Real Tegucigalpa. Ücretsiz Wifi. Ücretsiz Otopark. Fiyatlar, ortaklarımız tarafından sağlanmış olup fiks, ortaklarımız tarafından bilinen ve rezervasyon sırasında ödenmesi gereken vergi ve ücretler dahil ortalama gecelik oda fiyatlarını yansıtmaktadır. Honduras en iyi otelleri için acentamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Honduras Vizesi, Honduras ülke hakkında, Honduras ticari vizesi, Honduras bayrağı, Honduras ekonomisi, Honduras başkenti, Honduras - Türkiye ilişkileri, Honduras uçak bileti, Honduras otel konaklaması, Honduras ulaşım, Honduras nasıl gidilir, Honduras idari yapı, Honduras komşuları, Honduras gece hayatı, Honduras - Amerika, Honduras nüfus yapısı, Honduras yönetim şekli, Honduras'da etnik gruplar, Honduras Ankara Büyükelçiliği, Honduras İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Honduras hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Honduras Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA