• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

İngiltere Ülke Bilgisi, Futbolun Darphanesini keşfet !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıBirleşik Krallık
BaşkentLondra
KralIII. Charles
BaşbakanRishi Sunak
Resmi Dillerİngilizce
Yönetim ŞekliAnayasal Monarşi
Yüzölçümü242.495 km²
Nüfus66,65 milyon (2019)
Para Birimiİngiliz Sterlini (£) (GBP)
Zaman DilimiUTC+0
Telefon Kodu+44
İnternet.uk

İngiltere ülke bilgisi, İngiltere gezi rehberi ve İngiltere vize işlemleri ...

İngiltere (İngilizce: England), Birleşik Krallık'ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezî olanı. Avrupa'nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunur. İngiltere halkına İngilizler denir. England adı, 5. yüzyılda Saksonlarla birlikte adayı istila eden Cermen halkı Angluslardan (İngilizce: Angle) kaynaklanır. Angleland (Anglus diyarı) olarak kullanılan isim, zamanla günümüzdeki şekline dönüşmüştür.

Ülkeyi tanımlamak için Türkçede kullanılan İngiltere sözcüğü ise İtalyancadaki İnglaterra ve Fransızcadaki Angleterre adlandırmalarına dayanmaktadır. Terra; toprak, arazi anlamlarına gelmektedir. İngiltere adı günümüzde yaygın olarak uluslararası medyada ve zaman zaman da resmî düzeyde Birleşik Krallık veya Büyük Britanya anlamında kullanılır. İngiltere kavramının siyasi, ekonomik ve kültürel efsanesi yaşamakla birlikte; kendi yerel hükümetleri olan İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'nın aksine günümüzde İngiltere isimli bir siyasî oluşum veya hükümet yoktur. Başkent Londra'dır. Yüzölçümü 130.279 km²'dir.

İngiltere vize işlemleri Büyükelçiliğin himayesinde ilk olarak online kaydın oluşturulması ile başlamaktadır. Kayıt oluşturulduktan sonra yetkilendirilmiş başvuru merkezinden randevu almalısınız. Yönlendirilmiş evrak dosyasının incelemelerinin başlatılması adına bölgenize en yakın İngiltere Konsolosluğu vize merkezine mülakata gitmelisiniz. Ve biometrik kaydınızı yaptırmalısınız. İngiltere vize soruları sorunuz.

İngiltere gezilecek yerler has mimari tarzı, yaşam kültürü ve iyi korunmuş tarihiyle bezeli bölgeleri, dünyada yaşanan pek çok ilke tanıklık etmişler. Kapalı ve boğucu havasının aksine “güneş batmayan ülke” olarak anılan İngiltere, gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir yer. Birleşik Krallık’taki en büyük ve kalabalık ülke olan İngiltere’nin köklü tarihi ve kültürü yüzyıllardır ilgi çekmeye devam ediyor.

Birleşik Krallık’la ikili ticari / ekonomik ilişkilerimiz özellikle son yıllarda ciddi bir ivme kazanmıştır. Ülkemizin başlıca ticaret ortaklarından olan Birleşik Krallık’la ikili ticaret dengesi 2001 yılından bu yana ülkemiz lehinedir. Toplam ihracatımızın % 6,6’sını yaptığımız Birleşik Krallık, en çok ihracat yaptığımız ikinci, en çok ithalat yaptığımız yedinci ülkedir. Birleşik Krallık, 2018 yılında ikili ticaret hacminde 6. sırada yer almıştır.

İngiltere Ülke Bilgisi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize, Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, İngiltere Ülke Bilgisi ve vize işlemleri danışmanınız.