Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İngiltere Ülke Bilgisi, Futbolun Darphanesi İngiltere keşfet !

İngiltere Ülke Bilgisi

İngiltere (İngilizce: England), Birleşik Krallık'ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezî olanı. Avrupa'nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunur. İngiltere halkına İngilizler denir. England adı, 5. yüzyılda Saksonlarla birlikte adayı istila eden Cermen halkı Angluslardan (İngilizce: Angle) kaynaklanır. Angleland (Anglus diyarı) olarak kullanılan isim, zamanla günümüzdeki şekline dönüşmüştür. Ülkeyi tanımlamak için Türkçede kullanılan İngiltere sözcüğü ise İtalyancadaki İnglaterra ve Fransızcadaki Angleterre adlandırmalarına dayanmaktadır. Terra; toprak, arazi anlamlarına gelmektedir. İngiltere adı günümüzde yaygın olarak uluslararası medyada ve zaman zaman da resmî düzeyde Birleşik Krallık veya Büyük Britanya anlamında kullanılır. İngiltere kavramının siyasi, ekonomik ve kültürel efsanesi yaşamakla birlikte; kendi yerel hükümetleri olan İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'nın aksine günümüzde İngiltere isimli bir siyasî oluşum veya hükümet yoktur. Başkent Londra'dır. Yüzölçümü 130.279 km²'dir.

Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi rejimi yönetmeliği uyarınca Birleşik Krallık'ı oluşturan İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler'e seyahat etmek isteyenler giriş yapabilmesi için almaları gereken vizedir. İrlanda Cumhuriyeti'ne İngiltere vizesi ile giriş yapılmaz.

İngiltere ve Birleşik Krallıkların başkenti Londra, dünyanın en büyük finans, eğitim, turizm ve eğlence merkezlerindendir. Londra'nın görülmeye değer pek çok bölgesi bulunmaktadır. Sokaklarını yürüyerek gezmenin tadı bir başkadır. Tower Bridge London Eye'a

Ekonomisi, büyüklük sıralamasıyla, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ekonomilerinden oluşmaktadır. Birleşik Krallık 2016 yılında dünyadaki en büyük ekonomiler sıralamasında beşinci gelmiştir. Birleşik Krallık açısından ekonomi gündeminde de ilk sırada.

Türk-İngiliz ikili ilişkileri tarihten gelen güçlü bağların da etkisiyle çok boyutludur. NATO müttefikimiz Birleşik Krallık, Türkiye’nin Avrupa’daki önde gelen ortakları arasındadır. En çok ithalat yaptığımız ülkeler sıralamasında 11., ihracat sıralamasında 2. sıradadır.

İstanbul Londra ucuz uçak bileti karşılaştırma sayfamızda havayolu firmalarının İstanbul Londra uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İngiltere 'a ve farklı ünlü seyahat ülkelerine kısa sürede istekleriniz doğrultusunda İngiltere uçuşlar seçebilirsiniz.

İngiltere otelleri için hızlı şekilde güvenli rezervasyon yapın. İngiltere otelleri için cazip fiyatlar ve eşsiz özel fırsatlar bekliyor. İngiltere otelleri. Seyahatiniz için otel aramasına hemen başlayın. Size dünyanın farklı noktalarındaki 150.000 üzerinde otel fırsatı sunuyoruz.


İngiltere Vizesi, İngiltere ülke hakkında, İngiltere ticari vizesi, İngiltere bayrağı, İngiltere ekonomisi, İngiltere başkenti, İngiltere - Türkiye ilişkileri, İngiltere uçak bileti, İngiltere otel konaklaması, İngiltere ulaşım, İngiltere nasıl gidilir, İngiltere idari yapı, İngiltere komşuları, İngiltere gece hayatı, İngiltere - Amerika, İngiltere nüfus yapısı, İngiltere yönetim şekli, İngiltere'de etnik gruplar, İngiltere Ankara Büyükelçiliği, İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İngiltere hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İngiltere Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA