• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İngiltere Vize İşlemleri – Vize çeşitleri ve işlemleri !!!

İngiltere vize işlemleri ve İngiltere vize çeşitleri ...

İngiltere Vize İşlemleri Hakkında Bilgiler;

İngiltere vize işlemleri genel olarak; İngiltere'ye girmek isteyen yabancı bir ülke vatandaşının, önce söz konusu kişinin pasaportuna işlenen bir İngiltere vizesi alması gerekmektedir. Bu sayfada bulunan her satırı, her kelimeyi aceleye getirmeden, sakince anlayarak okumanız vizenizi rahatça almanızı sağlayacaktır. Önemli noktalar vurgulanmıştır. Her türlü evrak, aşağıda yazıldığı şekilde hazırlanmalıdır. Evraklarda yapacağınız hatalar vize alamamanıza yol açacaktır. Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. İngiltere vizesi başvurunuzu yoğun tarihler dönemine denk geldiğinde, en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz. Vizeyi alıncaya kadar kesin seyahat planı yapmayınız veya bilet satın almayınız. Size vize verileceğinin bir garantisi yoktur.

İngiltere Vize İşlemleri adımları;

1. İngiltere vize işlemlerini tamamlayarak seyahat etmek için öncelikle yukarıda yazan vize türüne göre seçmelisiniz. Yazmış olduğumuz linke tıklayarak siteye yönlendirilecek ve vize türünü seçmelisiniz.

2. İngiltere vize işlemleri için Online vize başvuru formunu doldurunuz. İngiltere vizesi online formudur ve sadece https://www.gov.uk/ adresinden doldurulabilir. İngiltere vize işlemlerini tamamlayarak seyahat edecek her başvuru sahibinin bu formu doldurması gerekmektedir. Tarafımızdan hizmet aldığınız durumda Danışmanımız tarafından doldurulmaktadır.

3. Konsolosluk randevunuza kesinlikle katılmalısınız. Konsolosluk Bölümünde yapılacak vize görüşmesin de seyahat amacına uygun belgeleri sağlaması gerekir. Aşağıda tüm vize kategorileri için tavsiye edilen belgelerin bir listesi verilmiştir. Birleşik Krallık yasaları çerçevesinde başvurduğunuz vize kategorisini almak için gerekli şartlara uyduğunuzu kanıtlamanız gerekecektir.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere'nin vize başvurusunda bulunmak üzere İngiltere'nin Dış Temsilciliğine veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti randevudan önce ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır. Birleşik Krallık temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur. Her vize müracaatında şahsen mülakatta bulunulması gerekmektedir.

İngiltere vize Başvurusu Değerlendirme Süreci

Birleşik Krallığı Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 21 gün kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir. Seyahat planınızı ve vize müracatınızı erken yapmanız son derece önemlidir. Birleşik Krallık Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları vize bekleme sürelerini olabildiğince kısa tutmaya çalışmaktadırlar. Bazı vize türlerinde başvuru için randevu tarihleri ve işlem süreci daha uzun olabilir.

İngiltere Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

İngiltere vizesine verilen ret cevapları kesinlikle bir sebep sonucunda verilmektedir. Kimseye herhangi bir ayrımcılık ya da imtiyaz tanınmamaktadır. İngiltere vize reddi alan vize başvurucusuna neden dolayı vize ret cevabı aldığı gerekçeleri ile yazılarak kendisine Red mektubu verilmektedir. Kişi eğer ret cevabını kendi hatası ya da eksik verdiği evraklardan dolayı değil de başka bir hatadan kaynaklandığını düşünüyor ise İngiltere Hükümeti kişiye itiraz hakkı tanımaktadır.

İyi yolculuklar! Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız İngiltere'ye giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Birleşik Krallık Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (İngiltere'ye davetiye, otel rezervasyonu) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

İngiltere vize işlemleri, Amerika vize işlemleri, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, İngiltere vize işlemleri ve ülke Bilgisi danışmanınız.