Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İrlanda ülke bilgisi – Mutlu insanlar ülkesi İrlanda’yı keşfedin !

Ülke Hakkında

İrlanda (İrlandaca: Éire, İngilizce: Ireland) ya da resmî adıyla İrlanda Cumhuriyeti (İrlandaca: Poblacht na hÉireann, İngilizce: Republic of Ireland), kuzeybatı Avrupa'da bulunan ülke. Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplamaktadır. Kuzey doğusunda, Birleşik Krallık'a bağlı olan Kuzey İrlanda ile komşu olan İrlanda'nın batısı Atlas Okyanusu, doğusu İrlanda Denizi, güneydoğusu St George Kanalı, güneyi ise Kelt Denizi ile çevrilidir. Ülke, parlamenter demokrasi ve anayasal cumhuriyet ile yönetilmektedir. 6 Aralık 1921'de İngiliz-İrlanda Antlaşması gereğince, Serbest İrlanda Devleti adıyla İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı bir dominyon olarak kuruldu. Antlaşmanın yürürlük tarihinden 1 yıl sonra (6 Aralık 1922) tam bağımsızlığa kavuşmuştur. Başkent Dublin'dir. Yüzölçümü 70,273 km²'dir.

Ankara'daki İrlanda Büyükelçiliği Vize başvuruları, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ve Antalya’daki İrlanda Vize Başvuru Merkezlerine yapılacaktır. İrlanda vizesi yapılan başvurular, İrlanda Büyükelçiliği tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Her yerde ve sahil boyunda balık tutmak mümkündür. Burada yüzmek de mümkün. Her yere yürüyerek gitmek mümkündür. National Maritime Museum-İrlanda Ulusal Deniz Müzesi: Limanın batısındadır. Burada bulunan interaktife ekranlar çocukların ilgisini çeker.

İrlanda’nın toplam bilgi yatırımı (Ar-Ge harcamaları, yazılım yatırımı ve üst düzey eğitim), geçtiğimiz 10 yılda %10 oranında artış göstermiş, aynı dönemde OECD ve AB ülkelerindeki artış düzeyi ise yaklaşık %3 seviyesinde gerçekleşmiştir.

İrlanda ile ikili ticaretimiz artış ivmesini ve sağlıklı gelişimini sürdürmekte. Aynı gelişmeyi karşılıklı yatırım alanında görmek mümkün değildir. Ülkemiz ile İrlanda "Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması" imzalanması bulunmamaktadır.

Avrupa şehirleri arasında Londra ve Paris‘ten sonra en çok Dublin uçak bileti sorgulanmakta ve şehir yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamakta. İstanbul ile Dublin arası ucuz uçuş: TL 652. İstanbul ve Dublin arası en ucuz bilet için iletişime geçiniz.

İrlanda, Dublin otel fiyatları, ortaklarımız tarafından sağlanmış olup fiks, ortaklarımız tarafından bilinen ve rezervasyon sırasında ödenmesi gereken vergi ve ücretler dahil ortalama gecelik oda fiyatlarını yansıtmaktadır. Daha fazla ayrıntı için lütfen arayınız.


İrlanda Vizesi, İrlanda ülke hakkında, İrlanda ticari vizesi, İrlanda bayrağı, İrlanda ekonomisi, İrlanda başkenti, İrlanda - Türkiye ilişkileri, İrlanda uçak bileti, İrlanda otel konaklaması, İrlanda ulaşım, İrlanda nasıl gidilir, İrlanda idari yapı, İrlanda komşuları, İrlanda gece hayatı, İrlanda - Amerika, İrlanda nüfus yapısı, İrlanda yönetim şekli, İrlanda'da etnik gruplar, İrlanda Ankara Büyükelçiliği, İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İrlanda hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İrlanda Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA