• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973

İspanya Ülke Bilgisi, Kolay vize ile İspanya Keşfet !

ÜLKE KÜNYESİ

Adıİspanya Krallığı
BaşkentMadrid
KralVI. Felipe
BaşbakanPedro Sánchez
Resmi Dillerİspanyolca
Yönetim ŞekliMonarşi
Yüzölçümü505.992 km²
Nüfus46,94 milyon (2019)
Para BirimiEuro (€)
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kodu+34
İnternet.es

İspanya Ülke Bilgisi, İspanya Gezi rehberi ve İspanya Vize işlemleri ...

İspanya ülke bilgisi; İspanya, /esˈpaɲa/) ya da resmî adıyla İspanya Krallığı (İspanyolca: Reino de España) Avrupa'nın güneybatısında, İber Yarımadası'nda yer alan ülkedir. Güneyde ve doğuda Akdeniz'e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu'na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andora ve güneyde Birleşik Krallık'a bağlı Cebelitarık ile komşudur. İspanya toprakları ayrıca Akdeniz'de Balear Adaları, Atlantik Okyanusu'nda Kanarya Adaları'nı ve Kuzey Afrika'da Ceuta ve Melilla adlı iki özerk şehri kapsar. 504.712 km²'lik alanıyla İspanya, Fransa'dan sonra Batı Avrupa'daki ikinci büyük ülkedir. 650 metrelik ortalama yüksekliği ile de İsviçre'den sonra Avrupa'daki ikinci yüksek ülkedir.

İspanya parlamenter demokrasi şeklinde örgütlenmiş bir anayasal monarşi rejimi ile yönetilir. 1986'dan beri Avrupa Birliği'nin 1982'den beri NATO'nun bir üyesidir. MÖ 1100 yıllarında Fenikeliler, İspanya topraklarında ilk yerleşim merkezlerini kurmaya başladılar. Onları Keltler ve Yunanlar takip etti. İspanya daha sonra Kartacalıların egemenliğine girdi. MÖ 202 yılında Romalılar Kartacalıları İber Yarımadası'ndan attılar. Roma İmparatorluğu bu tarihten itibaren İspanya'da birliği sağladı ve zamanla Hristiyanlığı burada kabul ettirdi. Milattan Sonra 5. yüzyılda İspanya, Germen kabilelerinin saldırılarına hedef oldu. Sırayla Alanlar, Suevler ve Vandalların ardından Vizigotlar İspanya'ya hâkim oldu. Vizigotların hâkimiyeti uzun sürdü ve Hristiyanlığı kabul eden Vizigotlar, İspanya'da Hristiyanlığın yayılmasını sağladı.

Bu web sitesi, hedef ülkeniz olarak İspanya'ya seyahat etmeniz için Schengen vizesine başvurma konusunda bilgi vermektedir. Bu sitedeki bilgilerle, başvurunuz için gerekli olan belgeleri doğru olarak hazırlayabilirsiniz. Bu, belgelerin eksik veya hatalı gönderilmesi nedeniyle başvurunuzun gecikmesi veya reddedilmesi ihtimalini azaltacaktır.

Akdeniz’e ve Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan, Batı Avrupa’nın en güzel ve büyük şehirlerinden İspanya, Salvador Dali, Picasso, Gaudi ve Eduardo Chillida gibi sanatçılara ilham kaynağı olmuş, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış birbirinden güzel şehirleri ile İspanya'nın gezilecek tarihi ve turistik yerlerinden bazılarını sizler için derledik...

İspanya, Avrupa’daki en büyük ticaret ortağı ve ülkemize yatırım yapan başlıca AB üyesi ülkelerden biridir. 2018 yılında İspanya’yla ikili ticaret hacmimiz önceki yıla göre % 4,1 oranında artarak 13 milyar 203 milyon Dolar’a ulaşmıştır. İhracatımızda 2017 yılına kıyasla % 22,3 oranında artış, ithalatımızda ise % 13,8 oranında azalış gerçekleşmiştir.

İspanya Ülke Bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, İspanya Ülke Bilgisi danışmanınız.