Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İspanya Ülke Bilgisi, Matadorları, Flamenko Dansını keşfet !

İspanya Ülke Bilgisi

İspanya Ülke Bilgisi; İspanya, /esˈpaɲa/) ya da resmî adıyla İspanya Krallığı (İspanyolca: Reino de España) Avrupa'nın güneybatısında, İber Yarımadası'nda yer alan ülkedir. Güneyde ve doğuda Akdeniz'e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu'na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andora ve güneyde Birleşik Krallık'a bağlı Cebelitarık ile komşudur. İspanya toprakları ayrıca Akdeniz'de Balear Adaları, Atlantik Okyanusu'nda Kanarya Adaları'nı ve Kuzey Afrika'da Ceuta ve Melilla adlı iki özerk şehri kapsar. 504.712 km²'lik alanıyla İspanya, Fransa'dan sonra Batı Avrupa'daki ikinci büyük ülkedir. 650 metrelik ortalama yüksekliği ile de İsviçre'den sonra Avrupa'daki ikinci yüksek ülkedir. İspanya parlamenter demokrasi şeklinde örgütlenmiş bir anayasal monarşi rejimi ile yönetilir. 1986'dan beri Avrupa Birliği'nin 1982'den beri NATO'nun bir üyesidir. MÖ 1100 yıllarında Fenikeliler, İspanya topraklarında ilk yerleşim merkezlerini kurmaya başladılar. Onları Keltler ve Yunanlar takip etti. İspanya daha sonra Kartacalıların egemenliğine girdi. MÖ 202 yılında Romalılar Kartacalıları İber Yarımadası'ndan attılar. Roma İmparatorluğu bu tarihten itibaren İspanya'da birliği sağladı ve zamanla Hristiyanlığı burada kabul ettirdi. Milattan Sonra 5. yüzyılda İspanya, Germen kabilelerinin saldırılarına hedef oldu. Sırayla Alanlar, Suevler ve Vandalların ardından Vizigotlar İspanya'ya hâkim oldu. Vizigotların hâkimiyeti uzun sürdü ve Hristiyanlığı kabul eden Vizigotlar, İspanya'da Hristiyanlığın yayılmasını sağladı.

İspanya Vize Başvurusu detayları ile bilgiler sitesine hoşgeldiniz. Kolay vize sitesi, hedef ülkeniz olarak İspanya'ya seyahat etmeniz için Schengen vizesine başvurma konusunda bilgi vermektedir. Kolay site adresi belgelerinizi doğru hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Tarihi İspanya şehirleri, çeşitli manzaraları, ünlü sanat eserlerinden, ilginç festivallerden ve İspanya'nın dört bir yanından lezzetli yiyecekler eşsiz bir tatile hazır . İspanya gezisi, ispanya turu, İspanyada gezilecek yerler, İspanya'da nereye gidilir. Barselona, Katalonya..

İspanya Ekonomik Yapı. İspanya ekonomisi GSYİH'ye göre dünyanın 13. Avrupa Birliği'nin 5. büyük ekonomisidir. İspanya hizmet sektörü temelli modern bir ekonomiye sahiptir. Genç ve iyi eğitimli nüfusla fiyatlarda rekabetçi ve yenilikçi uluslararası bir merkezdir.

Türkiye ile İspanya arasında siyasi ilişkiler Barış, Dostluk ve Ticaret Antlaşması'nın onay belgesi İspanya Büyükelçisi tarafından 1783 yılında Osmanlı Padişahı'na sunulmasıyla resmiyet kazanmış. İstanbul'daki İspanyol Elçiliği'de faaliyetlerine aynı tarihte başladı.

İspanya uçak bileti sayfamızda ucuz İspanya uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak İspanya uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  İspanya'ya en ekonomik uçak seferlerini, havayollarından ekonomik fiyatları kıyaslayarak bulun, tasarruf edin.

Madrid, İspanya otellerinde internet üzerinden büyük indirimler. Yer bulmada kolaylık ve muhteşem fiyatlar. Konuk yorumlarını okuyun ve size en uygun oteli seçin. Barselona, Katalonya, İspanya Ücretsiz WiFi, Hotel Exe Mitre. Barselona, Katalonya...


İspanya Vizesi, İspanya ülke hakkında, İspanya ticari vizesi, İspanya bayrağı, İspanya ekonomisi, İspanya başkenti, İspanya - Türkiye ilişkileri, İspanya uçak bileti, İspanya otel konaklaması, İspanya ulaşım, İspanya nasıl gidilir, İspanya idari yapı, İspanya komşuları, İspanya gece hayatı, İspanya - Amerika, Afganistan nüfus yapısı, İspanya yönetim şekli, İspanya 'da etnik gruplar, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İspanya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İspanya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA