Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İsrail Ülke bilgisi, 3 semavi dinin merkezi Kudüs’ü keşfet!

Ülke Hakkında

İsrail (İbranice: יִשְְׂרָאֵל, Yisra'el; Arapça: إسرائيل, İsrā'īl) ya da resmî adıyla İsrail Devleti, Medīnat Yişra'el; Arapça: دولة إسرائيل, Dawlat İsrā'īl), Orta Doğu'da, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği yerde bulunan bir ülke. Coğrafi olarak, Asya kıtasında bulunur. Batısında Akdeniz, kuzeyinde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün, güneyinde ise Mısır, Filistin ve Kızıldeniz ile çevrilidir. Başkenti Knesset (İsrail Meclisi) kararına göre Kudüs'tür. Ancak bu durum Birleşmiş Milletler tarafından tanınmamaktadır. İsrail'deki büyükelçilik ve konsoloslukların büyük çoğunluğu, ülkenin finans merkezi olan Tel Aviv'dir. Çoğunluğu Yahudi olan tek devlettir. Uzun ve dar bir şekle sahip olan İsrail, 470 km uzunluğunda olup, en geniş bölgesi yaklaşık 135 km'dir. Sınırları ve ateşkes hatları içerisinde kalan toplam yüzölçümü 27.817 km²'dir.

İsrail Devleti’ne seyahat edecek Türk vatandaşları, ülkeyi ziyaretleri öncesinde İsrail vizesi almaları gerekmektedir. İsrail vize işlem başvuruları randevu ile kabul edilmemektedir. İsrail vizesi için başvuru sahibi müracaatı şahsen yapmak zorunda değildir.

İsrail'de görmeniz gereken yerler arasında en başta Kudüs geliyor. Üç semavi din için farklı anlamlar taşımakla birlikte üç din için de çok büyük öneme sahip olan bir şehir. Paylaşılamayan şehir Kudüs, Tehlike Altında Olan Dünya Mirasları arasındadır.

Batılı devletlerin ulusal çıkarları İsrail'in ulusal çıkarları olmamalı. Ard niyetli düşüncelere sahip yöneticileri göz önüne aldığımızda, denetimsiz serbest piyasanın aslında ne kadar büyük felaketlere yol açabildiğini gördük, şu son küresel krizde.

Güvenlik ve refah kuşağının yaratılmasını ve başta komşuları olmak üzere, bölgede yer alan tüm ülkelerle ilişki ve işbirliğinin geliştirilmesini hedefleyen bir politika izlemektedir. Bu anlayış çerçevesinde Türkiye, İsrail'le de karşılıklı çıkarlar temelinde ikili ilişkiler tesis etmiştir.

Uygun fiyatlı Tel Aviv'e uçak bileti seçenekleri Pegasus'ta. Tek yön ve gidiş dönüş ekonomik Tel Aviv uçak bileti fiyatlarıyla size tatil bütçesi konusunda destek olmaya hazırız. Türk Hava Yolları ile İsrail Tel Aviv ekonomik uçak bilet fiyatları için acentamızı arayınız.

Israil ülkesindeki anlaşmalı otellerimizde her bütçeye uygun ucuz otel rezervasyonu. Ayrıca yurtdışındaki partner acenteleriyle birebir bağlantı içerisindedir. Uluslararası rezervasyon sistemleri sayesinde bünyemizdeki danışmanlarımız 7/24 hizmet verebilmektedir.


İsrail Vizesi, İsrail ülke hakkında, İsrail ticari vizesi, İsrail bayrağı, İsrail ekonomisi, İsrail başkenti, İsrail - Türkiye ilişkileri, İsrail uçak bileti, İsrail otel konaklaması, İsrail ulaşım, İsrail nasıl gidilir, İsrail idari yapı, İsrail komşuları, İsrail gece hayatı, İsrail - Amerika, İsrail nüfus yapısı, İsrail yönetim şekli, İsrail'de etnik gruplar, İsrail Ankara Büyükelçiliği, İsrail İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İsrail hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İsrail Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA