Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İsveç Ülke Bilgisi, Çöp İthal Eden Tek Ülkeyi Keşfet !

Ülke Hakkında

İsveç (İsveççe: Sverige) veya resmî olarak İsveç Krallığı (İsveççe: Konungariket Sverige), Kuzey Avrupa'daki İskandinavya yarımadasında yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşuları batı ve kuzeyden Norveç, doğudan ise Finlandiya'dır. İsveç bunun dışında güneyinde yer alan Öresund Köprüsü ile Danimarka'ya bağlıdır. Yaklaşık 450.000 km² olan yüzölçümüyle İsveç, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en büyük üçüncü ülkedir. Ülkenin toplam nüfusu 9,3 milyon olup yoğunluk bakımından km² başına 20 insan yaşamaktadır. Ancak nüfus yoğunluğu güneye doğru gidildikçe ivmeli şekilde artar. Ülkedeki halkın %85'i kentlerde yaşar. İsveç'in başkenti aynı zamanda ülkedeki en büyük kent olan Stokholm'dür. Başkentte 1,3 milyonu merkezde olmak üzere 2 milyon insan yaşar. Ülkenin diğer büyük kentleri sırasıyla Göteborg ve Malmö'dür.

İsveç vizesi almak kolay ancak sıkıntılıları var. Turistik vize işlemleri için yaklaşık 2 hafta kadar bir süre ayırmanız gerekiyor. Kolay bir şekilde İsveç vize işlemlerinizi başlatıyoruz. Kolay vize almak için doğru adrestesiniz. 7/24 vize danışma hattı: 0090 533 303 7973

İsveç vizesini kolay bir şekilde aldıktan sonra. İsveç; Nobel Ödülleri, Ericsson Cep Telefonları, Volvo Marka Otomobil, dünyaca ünlü mobilya firmaso İkea ile meşhur bir ülke! Gezi programı yapmak için harika bir ülke olan İsveç'te gezilecek yerleri sizler için sıraladık.

İsveç, ekonomik açıdan dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Volvo, Saab, SKF, Atlas Copco, Ericsson, ABB (Asea Brown Boveri), IKEA, Tetra Pak, Electrolux ve H&M (Hennes & Mauritz) gibi çok sayıda dünya markarı İsveç merkezlidir.

Türkiye ile İsveç arasındaki ilişkiler olumlu seyretmektedir. AB dış politikasına somut katkı sağlayan üyeler arasında ilk sıralarda gelen İsveç, bu çerçevede AB üyelik sürecimize en kuvvetli desteği veren ülkeler arasındadır. Türkiye’ye gelen turist sayısı,yılda 321 bindir.

Yurtdışı ekonomik ve kolay uçak biletleri için; En Ucuz Uçak Bileti Fiyatlarını acentamız aracılığı ile araştırıp, güvenle satın alabilir, En ucuz yurtdışı uçak bileti ni almak, en ucuz yurtdışı uçak bilet fiyatlarını takip etmek artık çok kolay. Kolay uçak bileti 0533 303 7973

İsveç Otelleri, hostelleri ve apart daireleri fiyat, bölge ve yıldız sayısına göre kolay. Radisson Blu Royal Viking Hotel, Stockholm. 4,5 yıldızlı.  Ancak eski İsveç'in otantik havasını koklamak istiyorsanız, Storkyrkobadet Spa'sında, kendinizi sıcak sulara bırakın.


İsveç Vizesi, İsveç ülke hakkında, İsveç ticari vizesi, İsveç bayrağı, İsveç ekonomisi, İsveç başkenti, İsveç - Türkiye ilişkileri, İsveç uçak bileti, İsveç otel konaklaması, İsveç ulaşım, İsveç nasıl gidilir, İsveç idari yapı, İsveç komşuları, İsveç gece hayatı, İsveç - Amerika, İsveç nüfus yapısı, İsveç yönetim şekli, İsveç'de etnik gruplar, İsveç Ankara Büyükelçiliği, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İsveç hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İsveç Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA