• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

İsveç Vizesi, İsveç Vizesi işlemleri artık çok Kolay !

İsveç Ticari Vizesi

İsveç’e seyahat sebebiniz ticari sebepler ya da konferansa katılım ise bu bölümdeki evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evrak ibraz etmeniz durumunda, işlem sürenizin uzayacağını ve kararınızın gecikeceğini lütfen unutmayınız. Vize, Shengen Ülkelerine otomatik giriş izni sağlamaz. Ülkeye giriş hakkında karar verme yetkisi ülke sınır kapılarındaki yetkililere aittir. Talep edilen belgelerin güncel olması gerekir.

İsveç Ticari Vizesi

İsveç’e seyahat sebebiniz ticari sebepler ya da konferansa katılım ise bu bölümdeki evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evrak ibraz etmeniz durumunda, işlem sürenizin uzayacağını ve kararınızın gecikeceğini lütfen unutmayınız. Vize, Shengen Ülkelerine otomatik giriş izni sağlamaz. Ülkeye giriş hakkında karar verme yetkisi ülke sınır kapılarındaki yetkililere aittir. Talep edilen belgelerin güncel olması gerekir.

İsveç Vizesi Hazırlık Aşaması

İsveç Vizesi Danışma ve bilgilendirme sitemize hoş geldiniz. Bu web sitesi, hedef ülkeniz olarak İsveç'e seyahat etmeniz için Schengen vizesine başvurma konusunda bilgi vermektedir. Bu sitedeki bilgilerle, başvurunuz için gerekli olan belgeleri doğru olarak hazırlayabilirsiniz. Bu, belgelerin eksik veya hatalı gönderilmesi nedeniyle başvurunuzun gecikmesi veya reddedilmesi ihtimalini azaltacaktır. İsveç'e seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde İsveç veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine ihtiyacınız olacaktır.

Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın.

Kural olarak, başvurular en geç İsveç Schengen alanına girişten 20 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın. İsveç Vize başvuru süreciyle ilgili adım adım bilgi almak için sayfamızdaki bilgileri tıklayınız veya Danışmanımız ile iletişim kurunuz. Konsolosluk yetkilisi gerekli gördüğü hallerde ek döküman talebinde bulunabilir. Başvurular gidiş tarihinden en erken 3 ay önce yapilabilir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. İsveç vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsiz ve Online doldurulur. İsveç vizesi formu Kolay Vize Danışmanımız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Talep edilen bütün belgelerin güncel olması gerekmektedir.

Başvurunuz ancak imzalı olarak başvuru formunuzun, gerekli evrak ve belgelerinizin İsveç Vize Merkezine teslim edilmesi ve gerekli ödemelerin yapılması halinde başlamış olacaktır. Elektronik ortamda yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Posta veya Fax ile yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Başvuru belgeleriniz yapılan degişiklikler ve çıktıları alınmasından itibaren 90 Gün geçerliligini korumaktadır. Vize başvuru formunuzu tamamlamanız için E-mail ve şifreniz olması gerekmektedir.

3. İsveç vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekebilmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 20 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru sahipleri aynı zamanda VFS Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha bir çoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

İsveç Vizesi Başvurusu

İsveç vizesi başvurusunda bulunmak üzere İsveç’in dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time' da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır.

Son 59 ay içinde İsveç Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

İsveç Vizesi Başvuru Kararı

İsveç Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi veya Kolay Vize Acentamız ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. İsveç temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir. Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

İsveç Vizesi İşlem Süresi

Başvuru işlem süresi için ilgili evrak listesinde belirtilen süreyi kontrol ediniz. İstanbul dışında ki İzmir ve Antalya ofislerimizden yapılacak başvurular için bu süreye 2 iş günü daha eklemeniz gerekmektedir. Bu süreler Başkonsolosluk kararıyla değişebilir Randevunuza gelmeden önce evrak listesini tekrar kontrol etmenizi öneririz. Vize başvurusu yapmanız başvurunuzun seyahat tarihinden önce önce sonuçlanması garantisini vermez.

Vize sahipleri için notlar!

İsveç Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan İsveç vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. İsveç’de kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. İsveç Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız İsveç´e giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (İsveç'e davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

İsveç Vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, İsveç Vizesi Bilgisi danışmanınız.