Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İsviçre Ülke Bilgisi, Alp Dağları’nı Keşfet !

Ülke Hakkında

İsviçre (Almanca: Schweiz; Fransızca: Suisse [sɥis]; İtalyanca: Svizzera [ˈzvit͡sːera]; Romanşça: Svizra), resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu (Latince: Confoederatio Helvetica, CH kısaltması buradan gelir), Başkent Bern ile birlikte 26 kantondan oluşan federal cumhuriyet. Batı Avrupa'da[not 5] bulunan ülkenin kuzey sınırında Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya, ve doğusunda Avusturya ile Lihtenştayn yer alır. İsviçre denize kıyısı olmayan, Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bölünen, 41.285 km² yüzölçümüne sahip bir ülkedir.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri İsviçre vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Detaylı kolay vize bilgileri için resmin üzerini tıklayınız.

İsviçre, dünyada dağları, çikolatası, peyniri, çakısı, saati ve siyasi tarafsızlığıyla ünlenmiş bir ülke. İsviçre’ye seyahat etmek bir hikaye kitabını okumaya ve ziyaret etmeye benzer. Ülkenin eşsiz özelliklerinden birisi de üç farklı lisanın konuşulduğu bir ülke olmasıdır.

İsviçre ekonomisi dünyanın en stabil ülkesidir. İsviçre, ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılası sıralamasında 20., kişi başına düşen milli gelir sıralamada 4. sırada. En çok insan ticaret ve finans gibi sektörlerde çalışır. İsviçre ekonomisini Turizm ve Endüstri oluşturur.

2002-2016 döneminde İsviçre’nin ülkemizdeki yatırımları toplamı 2 milyar 326 milyon USA’a ulaşmış, aynı dönemde İsviçre’deki Türk yatırımları toplamı ise 760 milyon USD'dır. Ülkemizde İsviçreli girişimci ile ortak olarak kurulmuş firma sayısı 800 civarındadır.

İsviçre uçak bileti acentamızı arayarak ucuz İsviçre uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaptırararak İsviçre uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir, Dünya'da en çok ülkeye uçan havayolu Türk Hava Yolları ile ekonomik İsviçre biletlerinden alabilirsiniz.

İsviçre Otelleri; Zürih, Cenevre, Luzern, Interlaken, Zermatt ve daha fazlası dahil İsviçre'de bütün şehirlerde 15000 civarında otel ile çalışmaktayız. İsviçre otellerinde ekonomik, düşük fiyat  garantisi vermekteyiz. Ucuz İsviçre otelleri için Acentamızı arayınız.


İsviçre Vizesi, İsviçre ülke hakkında, İsviçre ticari vizesi, İsviçre bayrağı, İsviçre ekonomisi, İsviçre başkenti, İsviçre - Türkiye ilişkileri, İsviçre uçak bileti, İsviçre otel konaklaması, İsviçre ulaşım, İsviçre nasıl gidilir, İsviçre idari yapı, İsviçre komşuları, İsviçre gece hayatı, İsviçre - Amerika, İsviçre nüfus yapısı, İsviçre yönetim şekli, İsviçre'de etnik gruplar, İsviçre Ankara Büyükelçiliği, İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İsviçre hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İsviçre Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA