Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İtalya Turistik Vize – İtalya vizesine dair herşey burada

İtalya Turistik Vize Genel Bilgileri;

İtalya Turistik vize, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre İtalya’yı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. İtalya vize kategorisi, seyahat acentesi aracılığı ile bir tura katılma yada uçak ve otel ve otel rezervasyonlarının kişi tarafından temin edilmesi ile turistik amaçlarla İtalya’yı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir.

Schengen vizesi, yabancı ülke vatandaşlarının Italya’yı ve Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkeleri sınırlı bir süre ziyaret etmesine izin vermek amacıyla verilmektedir.

Schengen vizesi ile tek seferde 90 günden fazla Schengen Bölgesi’nde kalınamaz.

İtalya Turistik Vize, Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İtalya turistik vize Başvuru Formunda yer alan tüm alanlar eksiksiz doldurulmuş ve form başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken; başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları mutlaka imzalanmalı ve başvuru tarihi unutulmamalıdır. Başvuru şahsen yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı vekalet formu ile vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ibraz edilmesi zorunludur.

Biometrik Fotoğraf

Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x40 mm ebatlarında ve  tüm yüzün net göründüğü 2 adet fotoğraf gereklidir. Örnek Fotoğraf Tablosu

Orijinal Pasaport

Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalıdır. Pasaportun vizeli ve kaşeli tüm sayfalara ait fotokopiler gerekmektedir. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İtalya Otel Konaklama

Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı, adresi, yolcunun isminin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. İtalya Otel rezervasyon tarihlerinin uçak rezervasyon tarihi ile uyumlu olması gerekmektedir.

İş veren Mektubu - Dilekçe

Başvuru sahibi çalışıyorsa ya da iş yerinin sahibiyse, İtalya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış iş yerinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı orijinal İş veren mektubu. Seyahat tarihlerinin mutlaka yazması gerekir. Seyahat tarihlerinin, uçak ve otel tarihlerini kapsaması gerekmektedir.

İşe Giriş Bildirgesi

SGK işe giriş belgesinde kayıtlı bulunan işyeri adres İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilen şehirlerden birine ait olmalıdır. Merkez ofisiniz bu şehirler dışında bir adresde bulunuyorsa durumu izah eden bir şirket yazısı dosyaya eklenmelidir. Sgk'lı çalışan değil iseniz çalıştığınız firma ile aranızdaki iş aktini kanıtlayan noter onaylı iş sözleşmenizi sunmalısınız.

SGK Hizmet dökümü ( 4A )

Detaylı, barkodlu hizmet dökümü (sigorta girişi yapılan ilk tarihten itibaren prim ödenmiş bütün tarihler) (İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilen şehirlerden birine ait olmalıdır.)

Maaş bordrosu

Çalıştığı yerdeki görev ve maaş durumunu belirten orijinal yazı. Son 3 aylık maaş bordrosu ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Faaliyet belgesi

Ticaret odasına kayıtlı olduğunu gösteren orijinal ve güncel tarihli belge (faaliyet belgesi/oda sicil kayıt belgesi) Bu belge ıslak imzalı ya da e‐imzalı olmak zorundadır. Bunun dışında kesinlikle kabul edilmemektedir.

İmza sirküleri

Vergi levhası

Banka Hesabı

Son 3 aya ait şirketin banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortası her durumu kapsayacak şekilde olmalıdır. Sigorta poliçesinde yürürlüğe girmesi ve sona ermesi ile ilgili özellikle bir saat belirtilmediyse, genellikle öğlen saat 12 kabul edilir. Dolayısıyla sadece günün yarısı sigortalı olan bu günler için sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bir başka ifadeyle örneğin 8 ila 13 Mart tarihlerinde seyahat etmek istiyorsanız, en az 7 Mart´tan 14 Mart´a kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası ibraz etmeniz gerekmektedir.

Not 1 : AB/AET vatandaşlarının eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaftırlar. ( İtalyan vatandaşları hariç)

Not 2 : Transit vize (İtalya havaalanını schengen dışı bir ülke için geçiş amaçlı kullanacak ve havaalanında herhangi bir kapı geçişi yapmayacak kişiler) başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu yoktur.

İtalya Turistik Vize ücreti + Servis bedeli

Nakit ödeme yapılmaktadır (TL) veya (EUR)– vize talebinin reddedilmesi durumunda iade talebi kabul edilmemektedir. İtalya Turistik Vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur.

Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.


İtalya ticari vize, İtalya ülke hakkında, İtalya ticari vizesi, İtalya bayrağı, İtalya ekonomisi, İtalya başkenti, İtalya - Türkiye ilişkileri, İtalya uçak bileti, İtalya otel konaklaması, İtalya ulaşım, İtalya nasıl gidilir, İtalya idari yapı, İtalya komşuları, İtalya'da gece hayatı, İtalya nüfus yapısı, İtalya yönetim şekli, İtalya'da etnik gruplar, İtalya Ankara Büyükelçiliği, İtalya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İtalya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İtalya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA