Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İtalya Ülke Bilgisi, Makarna ve Pizza İtalya’da Yenir!

Ülke Bilgisi

İtalya (İtalyanca: Italia, /iˈtaːlja/) ya da resmî olarak İtalyan Cumhuriyeti (İtalyanca: Repubblica Italiana) ya da bazen İtalya Cumhuriyeti, Güney Avrupa'da, büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan bir ülke. Akdeniz'in en büyük iki adası Sicilya ve Sardinya da İtalyan topraklarıdır. Kuzeyde Alpler bölgesinde Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya'yla kara sınırı vardır. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olan Vatikan ve San Marino da İtalya'nın yarımadadaki toprakları içine sıkışmış enklav (bir başka ülkeyle tümüyle kuşatılmış) ülkelerdir. Campione d'Italia bölgesiyse İtalya'nın İsviçre içinde kalan bir eksklavıdır (ana topraklardan ayrı mülkiyet). Yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Etrüskler ve Antik Romalıların İtalya topraklarını kendilerine yurt edinmelerinin yanı sıra, Rönesans hareketi de İtalya'nın Toskana bölgesinde doğmuş ve tüm Avrupa'ya buradan yayılmıştır. İtalya'nın başkenti Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi'nin merkezi olmuştur.

İtalya  ülke bilgisi ve İtalya vizesi; İtalya Vize İşlemleri vize başvuru merkezi, İtalya vizesi bilgi sitemize hoş geldiniz. Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kolay vize Merkezi İtalya vize departmanı, İtalya Schengen vize başvuruları veya 90 günü aşmayan seyahatleriniz için danışmanlık hizmeti veren acentadır. Kolay vize danışmanı İtalya vizesi bilgisi için 7/24 arayınız. 0533 303 7973

İtalya ülke bilgisi ve turizm; Dünyanın en turistik ülkelerinden olan İtalya'da en güzel yerler hakkında bilgiler içerir. Her noktasında farklı bir kültür ve tarih barındıran İtalya’yı keşfetmek hem emek hem de zaman ister. Güneyinde deniz, güneşin tadını çıkarırken; Venedik’te kanallar arasında dolaşırken, Floransa’nın sokaklarında İtalyan yemeklerinin tadına doyamayacaksınız.

İtalya ülke bilgisi ve ekonomisi, 2 trilyon Dolar’lık GSYİH’si ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında bulunan, Avrupa’nın ise en büyük 4. ekonomisine sahip olan İtalya ekonomisi İtalya, global ölçekte yaşanan ve bilhassa Avrupa Para Birimi Bölgesi’nde etkisini gösteren ekonomik krizden Yunanistan, Portekiz ve İspanya’dan sonra en çok etkilenen ülkelerden biridir.

İtalya ülke bilgisi ve İlişkileri; Türkiye’de faaliyet yürüten İtalyan firmaları enerjiden bankacılığa, ulaştırmadan telekomünikasyona kadar geniş bir yelpazede yatırımlara sahiptirler. Diğer taraftan, İtalya’da faaliyet gösteren 53 Türk şirketi bulunmaktadır. Türkiye’yi, 2016 yılında ise 213.227 İtalyan turist ziyaret etmiştir. Ülkemizden İtalya’ya giden turist sayısı da 2015’te 271.064, 2016’da 215.390 olmuştur.

İtalya ülke bilgisi ve uçak bileti; İtalya uçak bileti acentamızı arayarak ucuz İtalya uçak bileti bulmak için fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilir, Dünya'da en çok ülkeye uçan havayolu Türk Hava Yolları ile ekonomik İtalya biletlerinden alabilirsiniz. Ucuz İtalya'ya uçak bileti için Kolay Vize acentamız ile iletişim kurunuz. İtalya ucuz uçak bileti teklif alınız. En ucuz İtalya uçak bileti için 0212 532 0808 arayınız.

İtalya Ülke Bilgisi ve İtalya otel konaklaması; Acentamızdan grup, münferit otel taleplerinde bulunabilirsiniz. Online rezervasyon sistemimiz ile İtalya'nın bütün şehirlerine kolayca rezervasyon yaptırabilir ve en uygun otel seçeneklerini sunarız. En ucuz otel fiyat teklifleri isteyiniz. İtalya otel fiyatları için acentamızdan fiyat teklif alınız. İtalya otel seçenekleri için acentamız ile iletişim kurunuz.


İtalya Ülke bilgisi ve Vizesi, İtalya ülke hakkında, İtalya ticari vizesi, İtalya bayrağı, İtalya ekonomisi, İtalya başkenti, İtalya - Türkiye ilişkileri, İtalya uçak bileti, İtalya otel konaklaması, İtalya ulaşım, İtalya nasıl gidilir, İtalya idari yapı, İtalya komşuları, İtalya'da gece hayatı, İtalya nüfus yapısı, İtalya yönetim şekli, İtalya'da etnik gruplar, İtalya Ankara Büyükelçiliği, İtalya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İtalya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İtalya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA