Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

İzlanda Ülke Bilgisi, Volkanlar Diyarını Keşfet !

Ülke Hakkında

İzlanda (İzlandaca: Ísland), Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde Grönland'ın güneydoğusu ile İskandinavya ve Britanya Adası'nın kuzeybatısında yer alan bir ada ve Avrupa ülkesi. Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde volkanik bir ada üzerinde kurulmuş ve çevresindeki birçok küçük adadan meydana gelmiş bir devlet. En yakın komşusu Grönland olup, 350 km uzaktadır. Diğer komşuları Norveç 1050 km, İskoçya 800 km uzaklıktadır. Başkent Reykjavik'tir. İzlanda'nın Yüzölçümü 103.000 km²'dir. Adanın yanardağlarından sonra en önemli özelliği gayzerlerdir. Bu sıcak su kaynakları ısınma ve elektrik enerjisi elde etmede kullanılır. İzlanda, bugün etkin durumda olan 30 kadar volkana ve zengin termal kaynaklarına sahiptir.

Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar, Schengen ülkesi İzlanda'ya seyahatlerde vize almak zorundadır. İzlanda'nın Türkiye'de temsilciliği bulunmadığından, vatandaşlarımız vize başvurularını Ankara'daki Danimarka Büyükelçiliği'ne yapmaktadır.

İzlanda başkenti Reykjavik hakkında bilgi, şehir merkezi ve çevresinde gördüklerim, nerede yer aldığı, karşı yakası, ördekler, elf evleri, büyük kriz, kafasına taş düşen adam, hava durumu, gezilecek yerler ve rehber, ilginç şeyler ve çeşitli eğlenceli bilgiler içermektedir.

Başlıca ticaret ortakları : Hollanda, İngiltere, İspanya, Almanya, Fransa, Norveç. Başlıca ihracat kalemleri: Petrol yağları, mineraller edilen yağlar ve suni korendon alüminyum oksit ve hidroksit. İthalat kalemleri: Ham alüminyum ile balık ve deniz ürünleri.

İzlanda ile ikili ilişkilerimizde siyasi sorun bulunmamaktadır. İzlanda’yla karşılıklı yerleşik diplomatik temsilciliğimiz mevcut değildir. Oslo Büyükelçimiz, aynı zamanda İzlanda’ya akredite olarak görev yapmaktadır. İzlanda’nın Kopenhag Büyükelçisi ülkemize akredite.

İzlanda havayolları, hızlı, kapsamlı uçak bileti arama. İzlanda yönüne uçan havayolları aşağıda listelenmektedir. İzlanda yönüne ucuz uçuşlar için arayınız ve İzlanda için havayolları fiyatlarını karşılaştıralım. İspa Tur sizin için İzlanda yönüne jetBlue, British Airways...

Hilton Reykjavik Nordica, Reykjavik: Tarafsız yorumları okuyun, gerçek gezgin fotoğraflarına bakın. Konaklamanız için fiyatları karşılaştırın ve en iyi teklifi alın. İzlanda otelleri, Reykjavik ucuz otelleri için acentamız danısmanlarımız ile irtibat kurunuz.


İzlanda Vizesi, İzlanda ülke hakkında, İzlanda ticari vizesi, İzlanda bayrağı, İzlanda ekonomisi, İzlanda başkenti, İzlanda - Türkiye ilişkileri, İzlanda uçak bileti, İzlanda otel konaklaması, İzlanda ulaşım, İzlanda nasıl gidilir, İzlanda idari yapı, İzlanda komşuları, İzlanda gece hayatı, İzlanda - Amerika, İzlanda nüfus yapısı, İzlanda yönetim şekli, İzlanda'de etnik gruplar, İzlanda Ankara Büyükelçiliği, İzlanda İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, İzlanda hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. İzlanda Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA