• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

İzlanda Vizesi, İzlanda Vizesi işlemleri artık çok Kolay !

İzlanda Ticari Vizesi

Türkiye’de İzlanda ülkesi’ne ait temsilcilik olarak başkonsolosluk veya konsolosluk bulunmamaktadır. İzlanda oturum/çalışma izni, vatandaşlık ve ticari vize süreçleri, İzlanda’yı temsilen Danimarka Başkonsolosluğu’na bağlı bir birim tarafından yönetilmektedir. İzlanda’ya yapmayı planladığınız ziyaretin vize başvurusu için, seyahatinizden en fazla 90, en az 20 gün öncesinde danışmanımıza başvurunuz.

İzlanda Turistik Vize

Türkiye’de İzlanda ülkesi’ne ait temsilcilik olarak başkonsolosluk veya konsolosluk bulunmamaktadır. İzlanda oturum/çalışma izni, vatandaşlık ve turistik vize süreçleri, İzlanda’yı temsilen Danimarka Başkonsolosluğu’na bağlı bir birim tarafından yönetilmektedir. İzlanda’ya yapmayı planladığınız ziyaretin vize başvurusu için, seyahatinizden en fazla 90, en az 20 gün öncesinde danışmanımıza başvurunuz.

İzlanda Vizesi, İzlanda Ticari ve Turistik vize işlemleri ...

İzlanda, Schengen bölgesinin bir parçasıdır. Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelir. Vize için ana varış noktanıza, yani en çok gün geçireceğiniz Schengen ülkesine başvurmanız gerekir. İki veya daha fazla ülkede eşit miktarda zaman geçiriyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizin yapıldığı ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. İki ay içinde Schengen bölgesine birkaç kez seyahat ediyorsanız, ana varış noktanızın ülkesine başvurmanız gerekir. Ana hedef, en uzun zaman geçirmeyi planladığınız yer veya amaçlanan ziyaretin asıl amacının gerçekleştirildiği yerdir.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde İzlanda veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine (C Tipi Vize) ihtiyacınız olacaktır. İzlanda'ya seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır. İzlanda'da bir Schengen vizesi için oturma ya da çalışma izninizin olmadığını lütfen unutmayın. İzlanda'da çalışmayı veya 90 günden daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, oturma ve / veya çalışma izni için başvurmanız gerekir.

Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın. Görevlerini yerine getiren denizciler için dokuz aylık bir kural uygulanır.

Kural olarak, başvurular en geç Schengen alanına girişten 15 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. İzlanda vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsiz ve Online doldurulur. İzlanda vizesi formu tarafımızdan doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

3. İzlanda vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçladırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen unutmayın, geçici oturma iznine başvurmak için (aile birleşimi hariç), Çağrı Merkezinden randevu almanız gerekmektedir. (+90212 373 58 03)

İzlanda'da çalışmak, eğitim almak, aile birleşimine katılmak veya 90 günden uzun bir süre kalmak istiyorsanız, oturma iznine başvurmalısınız. Oturma iznine, İzlanda Göçmenlik Bürosu veya İzlanda Uluslararası İşe Alım ve Entegrasyon Ajansı (SIRI) üzerinden başvurulur. Oturma izni türleri, başvurulacak tür ve başvurunun nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi almak için, Danish Immigration Service and The Danish Agency for International Recruitment and Integration (SIRI)’nin internet sitesine gidiniz.

İzlanda Vizesi Başvurusu

İzlanda vizesi başvurusunda bulunmak üzere İzlanda’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır. İzlanda temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time'da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır.

Son 59 ay içinde İzlanda Schengen vizesi başvurusu sırasında parmak izi vermiş olan başvuru sahipleri, şahsen başvuru zorunluluğundan muaftır.

İzlanda Vizesi Başvuru Kararı

İzlanda Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi veya Kolay Vize Acentamız ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. İzlanda temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir. Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Ya da reddedilecektir - bu durumda: pasaportunuzla birlikte gerekçeli ret mektubunu alacaksınız.  Ret mektubu, ret kararına itirazın otomatik olarak İzlanda Göçmenlik Bürosuna yapılacağını veya başvuru sahibinin bizzat itiraz etmesi gerektiğini belirtmektedir.  Ayrıntılı bilgi için lütfen ziyaret ediniz: https://www.nyidanmark.dk/en-GB/You-have-received-an-answer/Short-stay-visa

Vize sahipleri için notlar!

İzlanda Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz!

Alınan İzlanda vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. İzlanda’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. İzlanda Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız İzlanda´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (İzlanda'ya davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

İzlanda Vizesi bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, İzlanda Vizesi danışmanınız.