Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Jamaika Ülke Bilgisi, Dünya’nın En Mutlu Ülkesini Keşfet !

Ülke Hakkında

Jamaika, Küba'nın güneyinde, Büyük Antiller'de bir ada ülkesi. Orta Amerika ve Karayiplerde bulunur. Yüzölçümü, 10.990 km²dir. Sahil şeridi, 1.022 km dir. İkliminde; tropikal, sıcak, nemli hava etkindir; iç kısımlarda ise ılıman iklim görülür. Arazisi çoğunlukla dağlıktır, kıyıda dar ovalar vardır. En alçak noktası, Karayip Denizi (0 m), en yüksek noktası, Mavidağ'dır (2.256 m). Başkent Kingston'dur.

Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamilleri (turistik amaçlı seyahatler için) vizeden muaftırlar. Jamaika’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarının ülkeye varış tarihlerinden itibaren 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Cristopher Colombus’un “Gözlerimin gördüğü en güzel ada.’’ diye tarif ettiği Jamaika, Raggae, ska, rocksteady, dub, ragga, mento ve dancehall gibi müzik türlerinin ana vatanı olan bu ülkede mutsuz olmak imkansız gibi. İnsanlarıyla, kültürüyle neşe kaynağı olan ülke.

Ekonominin yapısal sorunları halen çözüm beklemektedir. Yüksek faiz oranları, dış ticaret açığı, yüksek işsizlik oranları, döviz fiyatları istikrarsızlık, büyüyen iç borç ülkenin çözüm bekleyen sorunlarının başında gelmektedir. Jamaika’nın önemli ticari ortağı ABD’dir.

Havana Büyükelçiliğimiz akreditedir. 2000 yılında Aykut Mehmet Eken isimli vatandaşımız Jamaika’nın İstanbul Fahri Başkonsolosu olarak atanmıştır. Jamaikalı iş adamı Arnold Foote ise Jamaika Fahri Başkonsolosumuz olarak görev yapmaktadır.

Jamaika'da ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşlar. Türkiye ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Jamaika 'a uçuşlar seçebilirsiniz. En uygun koşullarda uçuşları seçin veya tercih ettiğiniz havayoluyla Jamaika 'a uçuşlar arayın.

Iberostar Rose Hall Beach Hotel. Fiyatları Göster. 4.486 yorum. Fiyata Göre Değer Jamaika. Ücretsiz Otopark. Kahvaltı dahil. Sandals Ochi Beach Resort. Fiyatları Göster. Jamaika Ücretsiz Otopark. Kahvaltı dahil. Özel teklif. Özel Teklif  alın. 0090 533 303 7973

Jamaika Vizesi, Jamaika ülke hakkında, Jamaika ticari vizesi, Jamaika bayrağı, Jamaika ekonomisi, Jamaika başkenti, Jamaika - Türkiye ilişkileri, Jamaika uçak bileti, Jamaika otel konaklaması, Jamaika ulaşım, Jamaika nasıl gidilir, Jamaika idari yapı, Jamaika komşuları, Jamaika gece hayatı, Jamaika - Amerika, Jamaika nüfus yapısı, Jamaika yönetim şekli, Jamaika'da etnik gruplar, Jamaika Ankara Büyükelçiliği, Jamaika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Jamaika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Jamaika Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA