Japonya Ülke Bilgisi, Teknoloji Ülkesi Japonya’yı Keşfet !

Ülke Hakkında

Japonya (Japonca: 日本, Nihon ya da Nippon, resmî adı 日本国, Doğu Asya'da bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus'ta bulunan Japonya Japon Denizi'nden Çin, Kuzey Kore, Güney Kore ve Rusya'nın doğusuna, kuzeyde Ohotsk Denizi'nden güneyde Doğu Çin Denizi'ne ve Tayvan'a kadar uzanır. Japonca adını oluşturan kanji karakterler "güneş" ve "köken" anlamına gelir. Bu nedenle Japonya "Doğan Güneşin Ülkesi" diye de bilinir. Japonya coğrafî yapısı bakımından 6.852 adadan oluşan bir takımadadır. Bu adaların en büyükleri olan Honshu, Hokkaido, Kyushu ve Shikoku adaları ülkenin %97'sini oluşturur. Adaların çoğu dağlıktır ve bazıları yanardağlardan oluşur. Japonya'nın en yüksek dağı olan Fuji Dağı bir yanardağdır. Japonya 126 milyonluk nüfusuyla dünyanın nüfus açısından onuncu en kalabalık ülkesidir. Honshu'da bulunan Büyük Tokyo Metropolü, fiili başkent Tokyo ve bulunduğu alan çevresinde bulunan prefektörlükler ve şehirlerle birlikte 30 milyonunun üzerindeki nüfusuyla dünyanın en büyük metropoliten alanıdır.

türk-bayrak_pasaport

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almadan Japonya ziyaretinde bulunabilmektedir. 90 gün boyunca vizesiz turistik gezi şansı bulunan ziyaretçiler yalnızca pasaportları ile bu geziyi tamamlayabilir. Pasaportlarınız eski tip pasaport ise yenilemek gerekmektedir.

Japonya’ya ilk seyahatiniz ise şimdiye kadar gördüklerinizi bir tarafa koymalısınız, bu ada ülkesinin bambaşka bir dünya olduğunu belirtmekte fayda var. Japon mutfağı dünyada üçüncü sırada.. Bu lezzetler neler ve Uzakdoğu'nun tapınaklarında nereler gezilmeli?

Japonya, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden sonra dünyanın üçüncü büyük ekonomisidir. Japonya, otomotiv ve yan sanayi, imalat sanayi, gıda ve altyapı sektörlerine özel ilgi göstermektedir. Ülkemizde Japonya sermayeli firma sayısı 193’tür.

Asya’nın doğu ve batı uçlarında yer alan ve çağdaşlaşma süreçlerini ulusal kimlik ve kültürlerinden ödün vermeksizin geliştirme ortak paydasına sahip olan Türkiye ile Japonya arasındaki dostluk 20. yüzyılın son dönemine uzanmaktadır.

Narita Havaalanı bölgesinden her hafta en az 1.720 yurt içi ve 3.766 yurt dışı uçağı havalanıyor. Tokyo – Haneda Havalimanı (Tokyo, Japonya) 14 km mesafede. Haneda Havalimanı (Tokyo,Japonya). 57 havayolları Haneda Havalimanı bölgesinde hizmet veriyor.

Japonya'yı ziyaret edenlerin en büyük gideri konaklama olacaktır. Japonya'da ... Abartmayın hiç değilse gecelik 3000-4000 yen civarında yeni yapılanlara gidin. Japonya sokak 2-Love Hotel: En sık rastlayacağınız otel tipi olmasına rağmen sevgi oteli olur.


Japonya Vizesi, Japonya ülke hakkında, Japonya ticari vizesi, Japonya bayrağı, Japonya ekonomisi, Japonya başkenti, Japonya - Türkiye ilişkileri, Japonya uçak bileti, Japonya otel konaklaması, Japonya ulaşım, Japonya nasıl gidilir, Japonya idari yapı, Japonya komşuları, Japonya gece hayatı, Japonya - Amerika, Japonya nüfus yapısı, Japonya yönetim şekli, Japonya 'da etnik gruplar, Japonya Ankara Büyükelçiliği, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Japonya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Japonya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA