Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kamboçya Ülke Bilgisi, Kamboçya Kolay Vize ile Keşfet

Ülke Hakkında

Kamboçya, resmi adıyla Kamboçya Krallığı ve bir zamanlar Khmer İmparatorluğu olarak da bilinen, Güneydoğu Asya'da yer alan bir ülke. 181,035 km² alana yayılan ülke, kuzeybatıda Tayland, kuzeydoğuda Laos, doğuda Vietnam ile komşudur. Ayrıca güney batı kıyıları Tayland Körfezi'nde yer alır. 14,8 milyonluk nüfusuyla, dünya sıralamasında 70. sırada yer almaktadır. Resmi dini Theravada Budizmi'dir, halkın %95'i Budist'tir. Başkent Phnom Penh, ülkenin politik, ekonomik ve kültürel merkezidir. Ülke kral tarafından parlamenter monarşi ile yönetilir.

türk-bayrak_pasaport

Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır ? Her ne kadar Kamboçya’ya vize gerekmiyor denilse de aslında vize almanız şart. Kamboçya vizesini iki şekilde alabilirsiniz. Bunları şimdi size Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır? Danışmanımızı 0533 303 7973 telefon arayarak bilgi alınız.

Kamboçya denilince gezilecek yerlerin en başında gelenlerden biri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan, Siem Reap kentinde yer alan, Kral II. Suryavarman adına yapılmış olan Angor Vap Tapınağı'dır. Angor Vap, Angkor National Museum gezmeye değer

Başlıca ticaret ortakları : ABD, Hong Kong, Singapur,İngiltere, Almanya Başlıca ihracat kalemleri : tekstil, konfeksiyon, ayakkabı, elektrikli makine ve cihazlar, pirinç. Başlıca ithalat kalemleri : hazır giyim ara ürünleri, petrol ürünleri, inşaat malzemesi, makina..

Kamboçya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri, 2015 yılında Kamboçya Milli Meclis ve Senato bünyesinde ayrı ayrı Kamboçya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu kurulmuştur. TBMM’de de 6 Mart 2016 tarihinde Türkiye-Kamboçya Parlamentolararası dostluk grubu oluşturulmuştur.

turk-hava-yollari
Kamboçya ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri, Kamboçya ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşlar. Kolay vize ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Kamboçya’ya uçuşlar seçebilirsiniz. En uygun koşullarda uçuşları seçin veya tercih ettiğiniz havayoluyla Kamboçya uçuşları teklif isteyiniz. Kolay vize iletişim sayfamızdan yazınız.

Kamboçya ülke bilgisi ve Kamboçya Hotel Bilgisi, Kamboçya’nın kuzey batısında yer alan Siem Reap, düzgün ve temiz sokakları, her bütçeye hitap eden konaklama seçenekleri, dünya mutfağından lezzetleri tadacağınız çok sayıda restoranları, akşamları dolup taşan barları ile eğlenceli bir şehir. Kolay vize danışmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz.


Kamboçya ülke bilgisi, Kamboçya vizesi, Kamboçya ülkesi hakkında, Kamboçya ticari vizesi, Kamboçya bayrağı, Kamboçya ekonomisi, Kamboçya başkenti, Kamboçya - Türkiye ilişkileri, Kamboçya uçak bileti, Kamboçya otel konaklaması, Kamboçya ulaşım, Kamboçya nasıl gidilir, Kamboçya idari yapı, Kamboçya komşuları, Kamboçya gece hayatı, Kamboçya - Amerika, Kamboçya nüfus yapısı, Kamboçya yönetim şekli, Kamboçya'da etnik gruplar, Kamboçya Ankara Büyükelçiliği, Kamboçya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kamboçya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kamboçya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA