Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kamerun Ülke Bilgisi, Kamerun’u Gitmeden Keşfet !

Ülke Hakkında

Kamerun ya da resmî adı ile Kamerun Cumhuriyeti, Afrika kıtasının ortabatı bölümünde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Nijerya, Çad, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti, Gabon, Ekvator Ginesi ve 402 km'lik sahil şeridi ile Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Yaoundé'dir. Yüzölçümü 475,442 km²'dir.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi heyet mensubu olmayan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri Kamerun vizesine tabidir. Kamerun'a girişte sarı humma aşısını gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Zirvesi halen etkin bir volkan olan Kamerun Dağı bölgesi gezilebilir. Batı Afrika'nın en yüksek noktası olan dağ bölgesinde, tırmanış, yürüyüş, kuş gözlemi ve benzeri keşif sporları yapılıyor. Douala'nın ünlü yerleri arasında olan Limbe de kesinlikle gezilmelidir.

Kamerun sahip olduğu petrol, doğal gaz, madenler, orman ve tarım ürünleri gibi yer üstü ve altı kaynaklar açısından önemli ülkedir. Ülke ihracatının %90’ını başta petrol olmak üzere kereste, kakao, kauçuk, pamuk ve alüminyum oluşturmaktadır.

Halihazırda, ülkemizin Kamerun’a ihracatı yıllık 110 Milyon ABD Doları, Kamerun’dan ithalatı ise 40 Milyon ABD Doları civarında olmak üzere, iki ülke arasındaki ticaret hacmi yıllık 150 Milyon ABD Doları düzeyinde seyreder. THY seferleri ile bavul ticareti yaygındır.

Kamerun uçak biletleri için tüm havayolları Kamerun uçuşları ve Kamerun ucuz uçak bileti fiyatları bul ve en uygun Kamerun uçak bileti al. Kamerun'a ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşlar kısa sürede istekleriniz doğrultusu Kamerun'a uçuş alırız.

Kamerun için otel fırsatlarının yanı sıra apart, hostel ve diğer konaklama seçeneklerini kolayca bulabilir, 334 otel arasından seçim yaparak rezervasyon yapın veya alternatif olarak Douala, Yaoundé ve Kribi gibi popüler yerlerdeki düşük fiyatlı otelleri keşfedin.


Kamerun Vizesi, Kamerun ülke hakkında, Kamerun ticari vizesi, Kamerun bayrağı, Kamerun ekonomisi, Kamerun başkenti, Kamerun - Türkiye ilişkileri, Kamerun uçak bileti, Kamerun otel konaklaması, Kamerun ulaşım, Kamerun nasıl gidilir, Kamerun idari yapı, Kamerun komşuları, Kamerun gece hayatı, Kamerun - Amerika, Kamerun nüfus yapısı, Kamerun yönetim şekli, Kamerun'da etnik gruplar, Kamerun Ankara Büyükelçiliği, Kamerun İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kamerun hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kamerun Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA