• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kamerun Vizesi, Kamerun vize işlemleri hakkında !

Kamerun Sıradan Vize

Kamerun sıradan vize türlerine:, Turizm, iş, çalışmalar, konferanslar ve seminerler, akraba ziyareti girmektedir. Sıradan vize kategorisi dahilinde iş görüşmesi, fuara katılım, iş projeleri, dini seyahatler, aile/arkadaş/akraba ziyaret amacıyla gerçekleştirilen seyahatler girmektedir. Kamerun turist vizesi “Sıradan vize” kategorisi dahilindedir. Kamerun Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki vize rejiminde pasaport kategori ayrımı yoktur. Kamerun vize işlemleri için arayınız.

Resmi Vize

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi heyet mensubu olan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri her 180 günlük dönem içerisinde ilk giriş tarihinden itibaren toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. Resmi heyet mensubu olmayan anılan pasaportların hamilleri ise vizeye tabidir. Yolcuların, ülkeye girişte sarıhumma aşısını tatbik ettirdiklerini gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekir.

Kamerun Diplomatik Vize

Kamerun Diplomatik vizesi, diplomat veya diğer devlet görevlilerinin vize türü Kamerun’a giriş sebeplerine bağlıdır. Kamerun'a ticari bir amaçla veya turist olarak resmi olmayan bir seyahat sebebiyle gidecek olan devlet görevlilerinin Sıradan vize almaları gerekmekte, ve Diplomatik veya resmi vize alma hakları yoktur. İstihdam için seyahat edenler, kaldıkları süreyi belirten resmi bir belgenin bir kopyasını vermelidir (iş sözleşmesi, iş bulma atama yazısı, ..).

Kamerun vizesi, Kamerun ticari vize işlemleri ...

Kamerun Vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Kamerun Temsilciliği yetkisindedir. Acentamız Danışmanı size refakat etmektedir. Kamerun vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Kamerun seyahati gündemi olan Türkiye vatandaşlarının Kamerun vizesi almaları zorunludur. Kamerun, Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alırken, bütün pasaport çeşitlerine vize uygulamaktadır. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Kamerun Büyükelçiliği, Kamerun seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Kamerun vizesi almanız gerekecektir. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz. Kamerun vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile Kamerun vizesi alınabilecektir. Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Kamerun vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Kamerun vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Kamerun Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gelip mülakatı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 4 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Kamerun vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Kamerun Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Kamerun’un dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Kamerun temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Kamerun'un Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 4 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Kamerun Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Kamerun'a giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Kamerun ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Kamerun vizesi, Bahreyn vizesi, Benin Vizesi, Dubai Turistik Vizesi, Cibuti Vize, Etiyopya Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Gabon Vizesi, Gine-Bissau Vizesi, Kamboçya Vizesi, Lesotho Vizesi, Ruanda Vizesi, Tanzanya Vizesi, Uganda Vizesi, Umman Vizesi, Zambiya Vizesi, Zimbabve Vizesi, Bahreyn vize. Kamerun vizesi nasıl alınır? Online vize hizmetleri, Tüm ülke vizeleri, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Kamerun ülke bilgisi ve vize bilgisi danışınız.