Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kanada Ülke Bilgisi, Kanada’yı Keşfet !

Ülke Hakkında

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. Büyüklüğü, Büyük Okyanustan, Kuzey Arktik denizine kadar 9.98 milyon kilometre karedir. Bu özelliğiyle, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada'nın ortak sınırı dünyanın en uzun kara sınırını oluşturur. Kanada'nın topraklarında çoğunlukla ormanlar ve bunun yanı sıra Rocky Dağları'nda ki tundra hakimdir. Nüfusun beşte dördü de güney sınırına yakın yaşamaktadır. Kanada'da zaman genellikle soğuk ya da çok ciddi kış soğuklarıyla geçer, ancak Kanada'nın güneyindeki alanlar yaz aylarında bir o kadar da sıcak olur. Kanada, Aborjinlerin binlerce yıldır yaşadığı bir alan olmuştur. 15. yüzyıl sonlarında, İngiliz ve Fransız kolonileri Atlantik kıyısı civarlarında ilk kolonilerini kurmaya başladılar. Bölge daha sonralarında ise tamamen İngilizlerin kontrolüne girmiştir. Ancak Birleşik Krallık, başta Kuzey Amerika kıtası olmak üzere, bugünkü Kanada'yı da oluşturan topraklardaki gücünü, çeşitli savaşlarla, 18. yüzyılın sonlarından itibaren kaybetmiştir. Buna rağmen Kanada, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı'nın hala birer parçası konumundadır. Aynı zamanda ülke, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen, 1867'de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyondur. Kanada'nın başkenti Ottawa'dır. Ülke, hem Frankofon, hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır.

Kanada’ya Vize işlemleri ve Kanada Vizesi Başvuru Formunun doldurulması ile kişisel olarak uğraşmak ve bunların, bir çok prosedürü en baştan öğrenmek, ve bunları tamamlamak zahmetlicedir.Tecrübeniz yoksa, yanlış yapma ihtimaliniz de oldukça yüksektir.

Kanada'da Gezilecek Yerler. Kuzey Amerika'ya özellikle de Kanada'ya kadar gelmişken Toronto eyaletindeki Niagara Şelalesini görmemezlik inanın Türkiye'ye döndüğünüzde ayıplanacaktır. Tekne ile ufuklara açılıp şelalenin serinliğini hissetmelisiniz.

Kanada, G-8 ve G-20 üyesi ve dünyanın en büyük 11. ekonomisidir. Dış ticaretinde ağırlıklı olarak doğal kaynaklar ve kereste ihracatı ön plana çıkmaktadır. En önemli ticaret ortakları ABD, Çin ve Meksika'dır. İmalat, madencilik Kanada ekonomisinin lokomotifi olmuştur.

Ülkemiz ile Kanada arasında Serbest Ticaret Anlaşması müzakerelerinin başlatılmasına yönelik istikşafi görüşmeler 2013’te tamamlanmış, resmi müzakerelere geçilmesi için Kanada’nın kararı beklenmekte. 2016 yılında 106.285 turist ülkemizi ziyaret etmiştir.

İstanbul Toronto ucuz uçak bileti firmalarının İstanbul Toronto uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kanada uçak biletleri için tüm havayolları Kanada uçuşları ve Kanada ucuz uçak bileti fiyatları bul ve en uygun Kanada uçak bileti al.

Bir sonraki iş seyahatinizde veya dinlenmek amacıyla ailenizle birlikte çıktığınız Kanada tatilinizde ortaklarımız tarafından sunulan otellerin birinde sıcak şekilde karşılandığınızı hissedin. İster bir gecelik ister uzun süreli konaklamalarınızda her bütçeye uygun...


Kanada Vizesi, Kanada ülke hakkında, Kanada ticari vizesi, Kanada bayrağı, Kanada ekonomisi, Kanada başkenti, Kanada - Türkiye ilişkileri, Kanada uçak bileti, Kanada otel konaklaması, Kanada ulaşım, Kanada nasıl gidilir, Kanada idari yapı, Kanada komşuları, Kanada gece hayatı, Kanada - Amerika, Kanada nüfus yapısı, Kanada yönetim şekli, Kanada'da etnik gruplar, Kanada Ankara Büyükelçiliği, Kanada İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kanada hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kanada Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA