Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Katar Ülke Bilgisi, Petrol Fışkıran Şehri Keşfet !

Ülke Hakkında

Katar resmî adıyla Katar Devleti (Arapça: دولة قطر, Devletü Katar), Arap Yarımadası'nın doğusunda bulunan bir Basra Körfezi ülkesi. Tek kara sınır komşusu Suudi Arabistan olup diğer tarafları Basra Körfezi ile çevrilidir. Kuzeybatısında Bahreyn, batı ve güneyinde Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve kuzeyinde İran bulunur. 2,15 milyon nüfuslu Katar, artan petrol fiyatları ve sahip olduğu doğalgaz rezervleri sayesinde kişi başına düşen gelire göre dünyanın en zengin ülkesidir. Katar, Orta doğu'daki bütün körfez ülkelerinde olduğu gibi ekonomik olarak hızla gelişmektedir.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamili Türk vatandaşları Katar’a girişlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise, havalimanında turistik amaçlı 2 hafta kalış süreli vizelerini, Katar’da bir otelden rezervasyon yaptırarak Vize alabilirler.

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar'ın, 1.351.000 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehridir. Doha Gezilecek Yerler ... Sanat galerilerinin yer aldığı ve pek çok etkinliğin düzenlendiği Souq Waqif'te kimi Nisan aylarında bahar festivali yapılmaktadır.

(EIU) Katar'ın uyguladığı ekonomi politikalarıyla, LNG üretimini hedeflenen 77 milyon ton/yıl kapasitesine ulaştırmıştır. Katar'ın büyük hidrokarbon rezervleri, ülkenin hızla büyüyen ekonomisinin lokomotifidir. Petrol sektörü Katar ekonomisinin temelini kapsar.

İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2016 yılında petrol ve türevleri hariç 710 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Müteahhitlik firmalarımızın bugüne kadar Katar’da ki projelerin değeri 15 milyar USD'ı aşmış, Katar sermayesinin Türkiye’ye ilgisi  artmaktadır.

Doha uçak bileti almak bu güzel şehri keşfetmek için ilk adım. Yüksek katlı binalar, doğal güzellikler ve geleneksel yaşamın görüldüğü Katar'ın başkenti Doha'ya hareket için şimdi tam zamanı. Doha için ekonomik uçak bileti için 0 533 303 7973 arayınız.

Sapphire Plaza Hotel bu kartları kabul etmektedir ve varıştan önce belirli bir miktarı geçici olarak çekme hakkını saklı tutar. Daha fazla bilgi için danışmalarımızı arayınız. Ya da bu ilgi çekici alternatiflere bir göz atın: Ezdan Hotel Doha, Zubarah Hotel tesisi...


Katar Vizesi, Katar ülke hakkında, Katar ticari vizesi, Katar bayrağı, Katar ekonomisi, Katar başkenti, Katar - Türkiye ilişkileri, Katar uçak bileti, Katar otel konaklaması, Katar ulaşım, Katar nasıl gidilir, Katar idari yapı, Katar komşuları, Katar gece hayatı, Katar - Amerika, Katar nüfus yapısı, Katar yönetim şekli, Katar 'da etnik gruplar, Katar Ankara Büyükelçiliği, Katar İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Katar hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Katar Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA