Kazakistan Ülke Bilgisi, Kazakistan’ı Keşfet !

Ülke Hakkında

Kazakistan (Kazakça: Қазақстан, Qazaqstan, /qɑzɑqstɑ́n/), resmî adıyla Kazakistan Cumhuriyeti, Orta Asya ve Doğu Avrupa’daki bağımsız devlettir. Kazakistan, (Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, ve Türkmenistan ile birlikte) günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletinden biri olup Türk Keneşi ve TÜRKSOY'un üyesidir. 2.724.900 km² yüzölçümü ile (Batı Avrupa'nın yüzölçümü kadar) dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesidir. Müslüman ülkelerin ve Türk devletlerinin yüzölçümü bakımından en büyüğü, doğal kaynaklar bakımından da en zenginidir. Kazakistan Türk tarihinin önemli devletlerinden olan Saka, Hun, Göktürk, Kıpçak, Karahanlı, Altın Ordu gibi devletlerin merkezüssü, Kıpçak, Oğuz, Karluk gibi Türk boylarının beşiği olmuştur. Başkent Astana'dır.

Kazakistan’a seyahat edecek Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bir ay süreyle vizeden muaf. Pasaportlarını 5 iş gün içinde ikamet ettikleri yerin göçmen bürosuna kayıt ettirerek kayıt kartı almaları gerekir.

Kazakistan'ın hemen hemen her şehri gezilecek değerde olsa da başkent Astana ve ülkenin en büyük şehri Almati kesinlikle rotanızda olması gereken iki şehir. İki şehre hava yoluyla ulaşımın olması da bu şehirlere kolaylıkla seyahat etmeyi sağlıyor.

Orta Asya'nın en büyük ekonomisi, büyük petrol rezervleri, mineraller ve metallere sahip, aynı zamanda hem canlı hayvan ve tahıl üretimini barındıran geniş bozkır toprakları ile tarımsal potansiyele sahip, Uzay aracı fırlatmasında uzay altyapısına sahiptir.

Kazakistan-Türkiye ilişkileri, Kazakistan ve Türkiye arasında süren uluslararası politikaları içerir. Türkiye, 1991'de Kazakistan'ın bağımsızlığını ilan etmesinden 10 dakika sonra bu ülkeyi tanımıştır. Türkiye ile Kazakistan arasındaki ortak tarihi, kültürel ve manevi

Kazakistan'a ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşlar.Kazakistan 'a uçuşlar seçebilirsiniz. En uygun koşullarda uçuşları seçin veya tercih ettiğiniz havayoluyla Kazakistan 'a uçuşlar arayın. İspa Turizm ile uçuş seyahatini hızlı ve kolay ...

Acentamız ile iletişim kurarak en iyi Astana otelleri parmaklarınızın ucunda. Kazakistan için Astana otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla, popüler büyük oteller de dâhil olmak üzere, Astana otelimiz Hotel Mukammal


Kazakistan Vizesi, Kazakistan ülke hakkında, Kazakistan ticari vizesi, Kazakistan bayrağı, Kazakistan ekonomisi, Kazakistan başkenti, Kazakistan - Türkiye ilişkileri, Kazakistan uçak bileti, Kazakistan otel konaklaması, Kazakistan ulaşım, Kazakistan nasıl gidilir, Kazakistan idari yapı, Kazakistan komşuları, Kazakistan gece hayatı, Kazakistan - Amerika, Kazakistan nüfus yapısı, Kazakistan yönetim şekli, Kazakistan 'da etnik gruplar, Kazakistan Ankara Büyükelçiliği, Kazakistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kazakistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kazakistan Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA