Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kenya Ülke Bilgisi, Kenya’yı Kolay Vize ile Keşfet !

Ülke Hakkında

Kenya ya da resmî adı ile Kenya Cumhuriyeti, Afrika kıtasının doğu kısmında yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Etiyopya, Somali, Tanzanya, bir kısmı Victoria Gölü ile olmak üzere Uganda ve Güney Sudan oluşturmaktadır. Bunun haricinde ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Nairobi'dir. Ülke ismi Kenya Dağı'ndan gelmektedir. Bantu dillerinden bir tanesi olan Kikuyu dilinden gelen Kere-Nyaga kelimesi yaklaşık olarak beyaz dağ anlamına gelmektedir. Önceleri Kenya Dağı'na verilen bu isim daha sonraları ülkenin tamamı için kullanılmıştır. Yüzölçümü 580,367 km²'dir.

Kenya Vize Bilgisi

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Kenya’ya yapacak seyahatlerde vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamili Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 gün aşmamak kaydıyla, turizm ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerde vizeden muafdır.

Kenya Turizm - Gezilecek Yerleri

Kenya ekvatordan geçtiği için, 13 saate kadar gün ışığı ve sürekli sıcak hava koşulları ile muazzam bir iklime sahip. Yılın her dönemi Kenya turuna katılabilirsiniz. Zürafalar ve filleri göreceğiniz Kenya'da yapılabilecek çok sıra dışı aktivite ve gezilecek yer bulunuyor.

Kenya Ekonomisi

Kenya'nın Ekonomisi. Kenya, jeostratejik konumu itibariyle ticaret ve yatırım için doğal bir cazibe merkezi. Doğu Afrika Bölgesine açılan kapı olup, bölgenin finans, iletişim ve ulaşım merkezi. Uluslararası şirketler bölgesel merkez olarak Kenya'yı seçmişlerdir.

Türkiye - Kenya İlişkileri

Türkiye Bursları kapsamında Kenyalı öğrencilere her yıl yüksek öğrenim bursları tahsis edilmektedir. Türkiye Bursları kapsamında, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için 35, 2016 - 2017 akademik yılında ise 43 Kenyalı öğrenciye burs tahsis edilmiştir.

Kenya Uçak Bileti

Kenya Uçak Bileti. Kenya Hakkında Temel Bilgiler. Resmi adıyla Kenya Cumhuriyeti, Afrika kıtasının doğusunda yer almaktadır. Kenya denilince akla ilk olarak safari gelmeketdir. Bunun dışında derindeniziyle scuba dalışları için de tercih edilen bir ülkedir.

Kenya Hotel Bilgisi

Nairobi, Kenya otellerinde acentamız üzerinden büyük indirimler. Yer bulmada kolaylık ve muhteşem fiyatlar. Size en uygun oteli seçin. Rezervasyon ücreti yok, Fiyat Eşitlemesi Yapıyoruz, sevdiğimiz yerler. Nairobi şehrinde Bidwood Suite Hotel, Nairobi...

Kenya Vizesi, Kenya ülke hakkında, Kenya ticari vizesi, Kenya bayrağı, Kenya ekonomisi, Kenya başkenti, Kenya - Türkiye ilişkileri, Kenya uçak bileti, Kenya otel konaklaması, Kenya ulaşım, Kenya nasıl gidilir, Kenya idari yapı, Kenya komşuları, Kenya gece hayatı, Kenya - Amerika, Kenya nüfus yapısı, Kenya yönetim şekli, Kenya'da etnik gruplar, Kenya Ankara Büyükelçiliği, Kenya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kenya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kenya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA