Kırgızistan Ülke Bilgisi, Kırgızitan’ı Keşfedin !

Ülke Hakkında

Kırgızistan (Kırgızca: Кыргызстан, /qɯrʁɯsˈstɑn/; Rusça: Киргизия, Kirgiziya), Orta Asya'da bir ülkedir. Kırgızistan, (Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan, Türkiye, ve Türkmenistan ile birlikte) günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletlerinden biri olup Türk Keneşi ve TÜRKSOY'un üyesidir. Denize kıyısı olmayan ülkenin komşuları kuzeyde Kazakistan; batıda Özbekistan, güneybatıda Tacikistan ve güneydoğuda Çin'dir. Başkent Bişkek'tir. Yüzölçümü 199,951 km²'dir.

Kırgızistan: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. 1 ay süreyle vizeden muaftır.

Kırgızistan, yüzde 98’si dağlık ve yemyeşil bir coğrafyada yer alan ve birçok alan koruma altında bulunduğu bir ülke. Başkenti olan Bişkek’in loş sokakları, Sovyet tarzı caddeleri, yemyeşil parkları ve pek çok müzesinin dışında ülkenin doğal güzellikleri saymakla bitmiyor.

1998 Rusya Krizi'nin olumsuz yansımaları azalmakla birlikte hâlen yaşanmaktadır. Halkın % 23’ünün uluslararası standartlara göre yoksulluk sınırı altında yaşadığı uluslararası raporda belirtilir. Gelir dağılımdaki adaletsizlikler sosyal yaşamı etkilemekte.

Türkiye - Kırgızistan İlişkileri. Türkiye, 16 Aralık 1991 tarihinde Kırgız Cumhur.'nin bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olmuş ve iki ülke arasında 29 Ocak 1992 tarihinde diplomatik ilişkiler kurulmuştur. 1992 yılı içinde karşılıklı olarak Bişkek ve Ankara'da Büyükelçilik açılmıştır.

Kırgızistan ucuz uçak bileti ve diğer tercih edilen ülkelere uçuşlar. Kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Kırgızistan'a uçuşlar seçebilirsiniz. En uygun koşullarda uçuşları seçin veya tercih ettiğiniz havayoluyla Kırgızistan'a uçuşlar için fiyat teklifi alınız.

Kırgızistan için Bişkek otel rezervasyonu yaptığınızda mükemmel odayı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla, popüler büyük oteller de dâhil olmak üzere, otel karşılaştırmasını daha kolay hale getirdik. Şu anda en popüler Bişkek otellerimiz listesi için resmi tıklayınız.!!


Kırgızistan Vizesi, Kırgızistan ülke hakkında, Kırgızistan ticari vizesi, Kırgızistan bayrağı, Kırgızistan ekonomisi, Kırgızistan başkenti, Kırgızistan - Türkiye ilişkileri, Kırgızistan uçak bileti, Kırgızistan otel konaklaması, Kırgızistan ulaşım, Kırgızistan nasıl gidilir, Kırgızistan idari yapı, Kırgızistan komşuları, Kırgızistan gece hayatı, Kırgızistan - Amerika, Kırgızistan nüfus yapısı, Kırgızistan yönetim şekli, Kırgızistan'da etnik gruplar, Kırgızistan Ankara Büyükelçiliği, Kırgızistan İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kırgızistan hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kırgızistan Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA