Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kiribati Ülke Bilgisi, Kiribati’yi Keşfet !

Ülke Hakkında

Kiribati ya da resmî adıyla Kiribati Cumhuriyeti, Büyük Okyanus'un orta kesiminde, takımadalardan oluşan bir ada ülkesidir. Başkenti Güney Tarava şehridir. Ülkenin 33 atolü, ekvator civarındaki 3,5 milyon km² kadar geniş bir alana yayılmıştır. Ülke adı, ana takımadalara verilen İngilizce isim olan "Gilberts Adaları"ndan gelmektedir. Ülkenin doğu ucu tarih değiştirme çizgisine sınırdır. Dolayısıyla Kiribati yeni güne ilk giren ülkedir. 1999 yılında ülkenin en doğusundaki Caroline Adası, Kiribati'nin üçüncü milenyuma giren ilk ülke olması şerefine Milenyum Adası olarak adlandırılmıştır. İngilizler adalara 1837'de gelmişlerdir. İngiltere'den bağımsızlığını 1979'da kazanmıştır. Birleşmiş Milletler üyeliğine 1999'da kabul edilmiştir. Kiribati'ye Japonya'dan direkt ulaşım mümkündür. Dünyada milenyuma ilk giren bölgedir.

kiribati-visa

Kiribati Vize Bilgisi; İngiliz vize prosedürünün en önemli kısmını oluşturan randevu sistemi ile İngiltere Konsolosluğu’na Kiribati vize müracaatı kabul edilmektedir. Kiribati vizesi için başvuru sırasında başvuru merkezinin biometrik parmak izi mecburidir.

Kiribati Gezilecek Yerler. Kiribati nerede nasıl gidilir incelemesinde Buranın tropik bir ada olduğunu görmekteyiz. Dolayısıyla el değimemiş pşajlar ve şahane bir deniz göreceğinizden emin olabilirsiniz. Konaklama yerleri genelde bungalov şeklindedir.

Kiribati, tarım arazisinin azlığı, verimsiz toprakları ve kısıtlı doğal kaynaklarından dolayı ekonomik alanda sıkıntılarla karşı karşıya. Kiribati ekonomisi canlı balıkçılık ile yosun ihracatı olduğu kadar, turizm ve balıkçılık lisanslarından sağlanan ücretlere dayalıdır.

Türkiye ile Kiribati arasında diplomatik ilişkiler, 2008 yılında kurulmuştur. Kiribati’ye Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. 9-11 Nisan 2008 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Pasifik Adaları Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Kiribati katılmıştır.

Air Kiribati

Kiribati uçak bileti sayfamızda ucuz Kiribati uçak bileti bulmak için karşılaştırma yaparak Kiribati uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kiribati şehrine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri

Kiribati-hotel

Tarawa Boutique Hotel, Bairiki'de konaklama olanağı sunmaktadır. Konuklar tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilir. Tüm klimalı odalarda su ısıtıcısı ve ücretsiz banyo malzemeleri içeren özel banyo bulunmaktadır. Tesiste düz ekran TV içeren ortak salon vardır.


Kiribati Vizesi, Kiribati ülke hakkında, Kiribati ticari vizesi, Kiribati bayrağı, Kiribati ekonomisi, Kiribati başkenti, Kiribati - Türkiye ilişkileri, Kiribati uçak bileti, Kiribati otel konaklaması, Kiribati ulaşım, Kiribati nasıl gidilir, Kiribati idari yapı, Kiribati komşuları, Kiribati gece hayatı, Kiribati - Amerika, Kiribati nüfus yapısı, Kiribati yönetim şekli, Kiribati'de etnik gruplar, Kiribati Ankara Büyükelçiliği, Kiribati İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kiribati hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kiribati Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA