Kolombiya Ülke Bilgisi, Kolombiya’yı Keşfet !

Ülke Hakkında

Kolombiya ya da resmî olarak Kolombiya Cumhuriyeti, Güney Amerika'da yer alan bağımsız, üniter ve anayasal bir cumhuriyettir. 32 alt departmandan oluşmaktadır. Başkenti, ülkenin orta bölümünde yer alan Bogota şehridir. Güney Amerika'nın kuzeybatı bölümünde bulunan ülke, kuzey batısında Panama, kuzeyinde Karayip Denizi, doğusunda Venezuela ve Brezilya, güneyinde Ekvador ve Peru, batısında Büyük Okyanus ile çevriidir. Ülke, yüzölçümüne göre Güney Amerika'nın en büyük 4. , dünyanın en büyük 26. ülkesidir. Nüfusa göre ise, 46 milyondan fazla nüfusu ile dünyanın en büyük 27. ülkesidir. Aynı zamanda; İspanyolca konuşan ülkeler arasında, Meksika'dan sonra nüfusa göre en büyük ikinci ülkedir. Kolombiya, bir orta güçtür ve Güney Amerika'nın en büyük üçüncü, Latin Amerika'nın en büyük dördüncü ekonomisine sahiptir. Kahve, çiçek, zümrüt, kömür ve petrol endüstrileri, Kolombiya ekonomisinin başlıca sektörleridir. HSBC, 2050 yılında Kolombiya'nın özellikle Amerika olmak üzere dünya ekonomisinde karar verici bir rol oynayacağını; GSYİH bakımından dünyanın en büyük 25. ekonomisi olacağını öngörmektedir.

türk-bayrak_pasaport

Kolombiya vatadaşlarımıza 90 güne kadar geçerli ikametlerinde vize bağışıklığı uygulamaktadır. Kolombiya’da genel güvenlik alanında son olarak sağlanan gelişmelere karşın, artış gösteren adi suçlar nedeniyle kişisel güvenlikte dikkatli olunması gerekir.

Başkenti Bogota olan Kolombiya'nın önemli şehirler ve kumsalı ile turistlerin ziyaret ettiği kent olan Santa Marta, kahve üretiminde üstte yer alan Pereira, ünlü ressam Botero'nun doğum yeri ve aynı zamanda tekstil endüstrisinin en geliştiği şehir olan Medellin.

Kolombiya, Latin Amerika’nın dördüncü büyük, dünyanın 28. büyük ekonomisidir. Ekonomisi ağırlıklı olarak petrol ve madencilik gelirlerine bağımlıdır. İhracatının % 45’ini petrol ürünleri teşkil etmektedir. Kolombiya 2014 yılında % 4,6 büyümüştür.

kolombiya-turkiye-iliskiler

Kolombiya’yla 2015 yılı itibariyle ikili ticaret hacmimiz 988 milyon ABD Doları seviyesindedir. Kolombiya LAK bölgesinde ihracat yaptığımız 6. Ülke, ithalat yaptığımız 2. Ülke ve ikili ticaret hacmi açısından 3. ülke konumundadır.

international-airport-vocabulary

Kolombiya En Uygun Ucuz uçak bileti, Kolombiya Uçak Bileti Fiyatları hakkında bilgi edinebilir, Kredi kartınız ile acentamızdan rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 0212 532 08 08  Thy, Borajet, Anadolujet, AtlasGlobal, Pegasus, Onurair, SunExpress.

jw-marriott-hotel-bogota-bogota

Bogota da Marriot Hotel geniş,ferah ve çok temiz odaları, çok şık lobisi ve şahane restaurant ve barlarıyla harika zaman geçirdiğimiz bir oteldir. Güvenliğinden recepsiyonuna, tüm elemanlar güleryüzlü ve ilgililer. Kahvaltısı,akşam yemeği muhteşemdir.


Kolombiya Vizesi, Kolombiya ülke hakkında, Kolombiya ticari vizesi, Kolombiya bayrağı, Kolombiya ekonomisi, Kolombiya başkenti, Kolombiya - Türkiye ilişkileri, Kolombiya uçak bileti, Kolombiya otel konaklaması, Kolombiya ulaşım, Kolombiya nasıl gidilir, Kolombiya idari yapı, Kolombiya komşuları, Kolombiya gece hayatı, Kolombiya - Amerika, Kolombiya nüfus yapısı, Kolombiya yönetim şekli, Kolombiya'da etnik gruplar, Kolombiya Ankara Büyükelçiliği, Kolombiya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kolombiya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kolombiya Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA