Komorlar Ülke Bilgisi, Komorları’ı Keşfet !

Ülke Hakkında

Komorlar ya da resmî adıyla Komorlar Birliği (Arapça: جزر القمر Dschuzur al-Qamar, Komorca: قمر Komori, Fransızca: Comores [kɔˈmɔːʀ]), Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke konumunda olup, kıtanın doğu kesiminde, Mozambik Kanalı'nın kuzey bitim noktasında, Mozambik'in açıklarında, Hint Okyanusu'nun batı, Madagaskar'ın ise kuzeybatısında yer alan bir ülke. Ülkenin hak iddia ettiği ancak Fransa denizaşırı bölgesi olarak Fransa tarafından idare edilen Mayotte adası da ülkenin güneydoğu açıklarında yer almaktadır. Ülkenin başkenti Moroni'dir.

komorlar-vizesi

Komorlar Birliği’ne seyahat edecek T.C. vatandaşları vizeye tabidir. Turistik amaçlı girişler için sınır kapısında vize ita uygulanmakta. Hepatit aşılarının yaptırılması uygun görülür. Komorlar’da sıtma yaygındır, gerekli önlemlerin alınması yararlı olacaktır.

komorlar-adası-sahil

Komorlar’da gezilebilecek yerler arasında en dikkat çekici yer, Başkent Moroni’de bulunan güzel plajlardır. Bu plajlardan en dikkat çekici olanı ve en önemlisi Moroni Beach’tir. Ayrıca Komorlar’da görülen ekili tarlaların gezilmesi mümkün olacaktır.

komorlar-vanilya-üretim

Tarım, balıkçılık ve ormancılık gayrisafi milli hâsılasının % 40’ını oluşturmakta, işgücünün % 80’ni bu sektörlerde istihdam edilmekte ve ihracat bu alanlara dayanır. Yurtdışında 150.000 kadar Komorluların aktardıkları paralar, ekonomi katkı sağlamaktadır.

turkiye-komorlar-bayrak

Komorlar Birliği, bağımsızlığını kazandığı 1975 yılında tanınmış ve 1979’da diplomatik ilişki kurulmuştur. 21 Nisan 2010 tarihinde faaliyete geçen Antananarivo Büyükelçiliğimiz Komorlar Birliği’ne de akreditedir. Komorlar Birliği’nin Kahire Büyükelçiliği ülkemize de akreditedir.

moroni-prince-said-ibrahim-uluslararasi-havalimani-komorlar

Komorlar’a ulaşım uluslararası hava alanı işletmeciliğine açık olan ve Başkent Moroni yakınlarında bulunan hava alanı aracılığı ile sağlanmaktadır. Komorlar’ın adalar arası ulaşımı genellik ile deniz yolu ile sağlanır. Komorlar’da üç adet daha hava alanı bulunur.

ItsandraBeachHotel

Moroni. Fiyatlar, ortaklarımız tarafından sağlanmış olup fiks, ortaklarımız tarafından bilinen ve rezervasyon sırasında ödenmesi gereken vergi ve ücretler dahil ortalama gecelik oda fiyatlarını yansıtmaktadır. Daha fazla ayrıntı için lütfen ortaklarımıza bakın.


Komorlar Vizesi, Komorlar ülke hakkında, Komorlar ticari vizesi, Komorlar bayrağı, Komorlar ekonomisi, Komorlar başkenti, Komorlar - Türkiye ilişkileri, Komorlar uçak bileti, Komorlar otel konaklaması, Komorlar ulaşım, Komorlar nasıl gidilir, Komorlar idari yapı, Komorlar komşuları, Komorlar gece hayatı, Komorlar - Amerika, Komorlar nüfus yapısı, İsrail yönetim şekli, Komorlar'da etnik gruplar, Komorlar Ankara Büyükelçiliği, Komorlar İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Komorlar hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Komorlar Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA