Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kongo (Brazzaville) Ülke Bilgisi, Kongo’yu Keşfet !

Ülke Hakkında

Kongo Cumhuriyeti, Afrika kıtasının orta batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Kongo-Brazzaville olarak da adlandırılan ve 1969 ile 1991 yılları arasında Kongo Halk Cumhuriyeti olarak varlığını sürdüren ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Angola'ya bağlı olan ancak anakara ile fiziki bağlantısı bulunmayan Cabinda bölgesi, Gabon ve Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Brazzaville'dir.

kongo-vizesi

Türkiye ile Kongo Cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyet anlaşması gereği, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan sürede, diğer tarafın ülkesine girmek-çıkmak, transit geçmek ve ülkesinde geçici olarak kalmak için vize yükümlülüğünden muaf olunacak.

kongo-gorilla-tur-virunga

Başkent Brazzaville’de bulunan, Poto Poto resim okulu, Tour Nabemba Kulesi, Moungali Pazarı, Kongre Sarayı, Bacongo Pazarı, Pierre Savorgnan Brazza Anıtı, Musee National Du Congo, Pointe-Noire’de bulunan vahşi deniz ve harika dalgaları ile ünlü Cot ...

kongo_economi

Başlıca maden ve enerji kaynakları petrol, kereste, potasyum, kurşun, uranyum, bakır, çinko, fosfat, altın, magnezyum, doğal gaz ve hidroelektriktir. Temel tarım ürünleri manyok, şeker, pirinç, mısır, yerfıstığı, sebzeler, kahve, kakao, ve çeşitli orman ürünleridir.

turkiye-kongo-iliskileri

Komorlar Birliği, bağımsızlığını kazandığı 1975 yılında tanınmış ve 1979’da diplomatik ilişki kurulmuştur. 21 Nisan 2010 tarihinde faaliyete geçen Antananarivo Büyükelçiliğimiz Komorlar Birliği’ne de akreditedir. Komorlar Birliği’nin Kahire Büyükelçiliği ülkemize de akreditedir.

Trans_Air_Congo

Brazzaville şehrine gidebilmek için uçak biletinizi alabileceğiniz uçak şirketleri; AirFrance, Ethiopian Airlines ve Royal Air Maroc havayollarıdır. Kongo Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki saat farkı sadece 1 saattir. Türkiye üzerinden direk gidiş yoktur.

Kongo Cumhuriyeti Otelleri- Acentamız ile en mükemmel Kongo Cumhuriyeti otelini seçebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz oda fiyatlarını karşılaştırabilir ve hemen müsaitlik durumunu kontrol edebilir. Kongo Cumhuriyeti otellerini aramak çok kolay.


Kongo (Brazzville) Vizesi, Kongo (Brazzville) ülke hakkında, Kongo (Brazzville) ticari vizesi, Kongo (Brazzville) bayrağı, Kongo (Brazzville) ekonomisi, Kongo (Brazzville) başkenti, Kongo (Brazzville) - Türkiye ilişkileri, Kongo (Brazzville) uçak bileti, Kongo (Brazzville) otel konaklaması, Kongo (Brazzville) ulaşım, Kongo (Brazzville) nasıl gidilir, Kongo (Brazzville) idari yapı, Kongo (Brazzville) komşuları, Kongo (Brazzville) gece hayatı, Kongo (Brazzville) - Amerika, Kongo (Brazzville) nüfus yapısı, Kongo (Brazzville) yönetim şekli, Kongo (Brazzville)'da etnik gruplar, Kongo (Brazzville) Ankara Büyükelçiliği, Kongo (Brazzville) İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kongo (Brazzville) hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kongo (Brazzville) Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA