Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kongo Demokratik Cumhuriyeti ( Kinşasa ) Ülke Bilgisi

Ülke Hakkında

Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan bir ülkedir. 1971 ile 1997 yılları arasında Zaire olarak varlığını sürdüren ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Orta Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan, Uganda, Ruanda, Burundi, Tanzanya, Zambiya, Angola, Kongo Cumhuriyeti ve 40 km'lik bir sahil şeridi ile Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Kinşasa'dır. Ülke yüz ölçümü açısından Afrika kıtasının Cezayir'den sonra en büyük ikinci, nüfus açısından da en büyük dördüncü ülkesi konumundadır.

Kongo Demokratik Cumhuriyetine giriş yapabilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Vize için; konsolosluğumuzun istediği belgeleri hazırladıktan sonra telefon veya e-posta yolu ile randevu almanız gerekmektedir. Başvuru sırasında tüm belgeleriniz eksiksiz olmalı.

Virunda Ulusal Parkı, Tanganika Gölü, Albert Gölü, L'upemba Ulusal Parkı, Kasai Bölgesi, Pigme yerleşimleri, Kisantu' da Botanik Bahçesi, Okapi Vahşi Yaşam Doğa Koruma Alanı, Garamba Ulusal Parkı, Bonobo, Ksangani' de Nehirler, Kanaga' da Masailer...

Tüm şehirlerde alt yapı problemleri fazlası ile mevcuttur. Yol, kanalizasyon, su ve elektrik konuları üzerine yatırımlar yapılabilir. 2003 yılından itibaren ülkede iç savaşın ve karışıklıkların sonlanması sonucunda - hızlı bir ekonomik açılım uygulamaya başlamıştır.

KDC’nin başkenti Kinşasa’da 1974 yılından bu yana Büyükelçilik mevcuttur. Gelişen ilişkiler, ülkemizde KDC Büyükelçiliği Temmuz 2011’de açılmıştır. KDC’nin ülkemizde Büyükelçiliğinin yanı sıra, İstanbul ve İzmir’de (münhal) Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

Uygun uçak bileti arıyorsanız Türk Hava Yolları'nın Kinşasa uçak biletleri fiyatlarına göz atınız. En ucuz Kongo Demokratik Cumhuriyeti uçak bileti fiyatlarını yüzlerce firma arasından detaylı bir şekilde karşılaştıralım, size en iyi ekonomik fiyatı sunalım.

Kinşasa, Demokratik Kongo Cumhuriyeti otellerinde internet üzerinden gelen taleplerde büyük indirimler. En iyi Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Kinşasa otelleri. Demokratik Kongo Cumhuriyeti bölgesindeki onlarca farklı tesis arasından sana uygun olanını seç.


Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ülke hakkında, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ticari vizesi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti bayrağı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ekonomisi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti başkenti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti - Türkiye ilişkileri, Kongo Demokratik Cumhuriyeti uçak bileti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti otel konaklaması, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ulaşım, Kongo Demokratik Cumhuriyeti nasıl gidilir, Kongo Demokratik Cumhuriyeti idari yapı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti komşuları, Kongo Demokratik Cumhuriyeti gece hayatı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti - Amerika, Kongo Demokratik Cumhuriyeti nüfus yapısı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti yönetim şekli, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Demokratik Cumhuriyeti'nde etnik gruplar, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Kongo Demokratik Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kongo Demokratik Cumhuriyeti hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kongo Demokratik Cumhuriyeti Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA