• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Kongo Vizesi, Kongo vize işlemleri hakkında bilgiler

Kongo Ticari Vize

Kongo'ya ticari amaçlı seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ziyaretleri öncesinde Kongo ticari vizesi almak zorundadır. İstisnai olarak Siyah (diplomatik) pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen ziyaretlerinde Kongo ticari vize başvurusundan muaf tutulmaktadır. Kongo ticari vizesi başvurusu yapacak kişilerin pasaport geçerlilik süreleri, Kongo ticari vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay daha uzun olmalıdır. Seyahat planı yapılırken pasaportun geçerlilik süresini mutlaka dikkate alınmalıdır.

Kongo Turistik Vize

Kongo'ya turistik ve kültürel amaçlı seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ziyaretleri öncesinde Kongo turist vizesi almak zorundadır. Siyah (diplomatik) pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen ziyaretlerinde Kongo turistik vize başvurusundan muaf tutulmaktadır. Kongo turistik vizesi 15 günlük tek girişli olarak verilmektedir. Ayrıca Kongo turistik vize başvurularında ekspres vize uygulaması bulunmaktadır. Kongo Cumhuriyeti turistik vize başvurusu için iletişime geçiniz. vize@kolayvizeorg

Kongo vizesi, Kongo ticari vize işlemleri ...

Kongo Vizesi işlemlerini değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Kongo Temsilciliği yetkisindedir. Acentamız Danışmanı size refakat etmektedir. Kongo vizesine başvuru yapmak için gerekli evraklarınızı hazırlayıp kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Kongo seyahati gündemi olan Türkiye vatandaşlarının Kongo vizesi almaları zorunludur. Kongo , Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alırken, bütün pasaport çeşitlerine vize uygulamaktadır. Kolay Vize Danışmanımız sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Kongo Büyükelçiliği, Kongo seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Kongo vizesi almanız gerekecektir. Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz. Kongo vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile Kongo vizesi alınabilecektir. Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Kongo vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları ücretsizdir. Acentamız aracılığı ile başvuru yapılacak ise Acentamız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Sayfamızda Kongo vizesi için gerekli belge ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

3. Kongo Vize başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruyu zamanında gelip mülakatı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 4 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bilgi fişini aldıktan sonra Kongo vize takibi acentamız tarafından yapılmaktadır.

Kongo Vize Başvurusu

Vize başvurusunda bulunmak üzere Kongo'nun dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Kongo temsilciliklerinde bölge ayrımı yoktur.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Kongo'nun Dış Temsilciliği başvurunuzu inceler ve ilgili kararları verir. Bu bağlamda öncelikle başvurunuzun yasal koşulları yerine getirip getirmediği denetlenir. Vize başvuru değerlendirme süresi esas itibariyle 4 güne kadar sürebilir. Yasal olarak tanınan başvuru değerlendirme süreci devam ederken, vize başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair soruların cevaplandırılamayacağını anlayışla karşılamanızı rica ederiz. Ayrıca başvuru işlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahiplerine, onların yasal temsilcilerine veya başvuru sahipleri tarafından yazılı vekaletnameyle yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilmektedir.

Kongo Vize başvurum reddedildi. – Ne yapabilirim?

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz. Ret karar sonrasında bilgi notunda yapılacaklar yer almaktadır.

Vize sahipleri için notlar!

Vize etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanı na bildiriniz! Alınan vizede isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Kongo'ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Kongo ülke Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Kongo vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vize, Pakistan Vize, Polonya Vize, Suudi Arabistan Vize, Kongo ülke bilgisi ve vize danışmanı.