Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kosta Rika Ülke Bilgisi, Kosta Rika’yı Keşfet !

Ülke Hakkında

Kosta Rika (İspanyolca: Costa Rica ya da República de Costa Rica), bir Orta Amerika ülkesidir. Kosta Rika adı İspanyolcada zengin sahil anlamına gelmektedir. Kuzeyde Nikaragua, güneydoğuda Panama ile komşudur. Batısında Büyük Okyanus, doğusunda ise Karayip Denizi vardır. Büyük Okyanus'taki toprağı Cocos Adası Ulusal Parkı dolayısı ile Güney Amerika ülkesi Ekvador'a komşu sayılmaktadır. Ayrıca Kosta Rika, ordusu bulunmayan az sayıdaki ülkelerden biridir. Başkenti San Jose' dir. Yüzölçümü 51.100 km²' dir.

kostarika-vize

Türk vatandaşlarının Kosta Rika’ya girmeleri için turistik vizeye gerek yoktur ve orada en fazla otuz (30) gün kalabilirler. Kosta Rika’dan çıkışta bütün turistlerden bir çıkış vergisi ödenmesi istenecektir, bu ödeme nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Tel: 0533 303 7973

Costa-Rica
Kosta Rika\' ya gitmeden önce her zaman olduğu gibi ülkede görülmesi gerekli gezilecek yerleri araştırdım ve öyle bir kabarık liste geldiki önüme hangi birini tercih edeceğim konusunda biraz zorlandım. Çünkü, Kosta Rika\' nın %25′ i parklardan oluşuyor.

Kosta Rika turizm, tarım ve elektronik ürün ihracatına dayalı, istikrarlı bir ekonomiye sahiptir. Kuru ve yağışlı olmak üzere 2 mevsime sahip Kosta Rika'da yağmurların düzenli olarak yağması ve topraklarının verimli olması, tarımı karlı bir sektör haline getirmiştir.

turkiye-kostarika-iliskiler

Kosta Rika’yla ikili ilişkilerimiz 2014 yılında karşılıklı olarak Büyükelçiliklerin açılmasıyla hızla gelişmektedir. İki ülke arasındaki ticaret hacmi, 2014 yılında yaklaşık 117 milyon ABD doları civarındayken, 2015 yılının ilk on ayında 81.3 milyon USD olarak gerçekleşti. 

Kosta Rika 'a ve farklı ünlü seyahat ülkelerine 8 ucuz uçuş - Türkiye ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Kosta Rika'a uçuşlar seçebilirsiniz. 5 havayolları, ayrıca American Airlines, United Airlines ve Condor Flugdienst ile uçuşlar arasından seçim yapın.

Büyük 4 yıldızlı Gran Hotel Costa Rica, mihmandar servisi, oda temizliği, oda servisi hizmetleri sunar. Otel, National Museum'dan yaklaşık 1200 metrelik mesafede bulunmaktadır. Konaklama mekanı, şehir merkezinden 1 km mesafede bulunmaktadır.


Kosta Rika Vizesi, Kosta Rika ülke hakkında, Kosta Rika ticari vizesi, Kosta Rika bayrağı, Kosta Rika ekonomisi, Kosta Rika başkenti, Kosta Rika - Türkiye ilişkileri, Kosta Rika uçak bileti, Kosta Rika otel konaklaması, Kosta Rika ulaşım, Kosta Rika nasıl gidilir, Kosta Rika idari yapı, Kosta Rika komşuları, Kosta Rika gece hayatı, Kosta Rika - Amerika, Kosta Rika nüfus yapısı, Kosta Rika yönetim şekli, Kosta Rika'da etnik gruplar, Kosta Rika Ankara Büyükelçiliği, Kosta Rika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kosta Rika hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kosta Rika Turizm ve gezilecek yerler. Bu sitemizde bulunmayan bilgiler için vize@kolayvize.org adresine mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Hemen ARA