Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Küba ülke bilgisi, Ücretsiz Kanser Tedavisi Veren Küba’yı Keşfet !

Küba Ülke Bilgisi

Küba ülke bilgisi; resmî olarak Küba Cumhuriyeti; İspanyolca: República de Cuba, Karayiplerde bir ada ülkesi. Küba, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba'nın kuzeyinde Birleşik Devletler (150 km uzaklıkta), batısında Meksika ve Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika ve güneydoğusundaki Haiti ve Dominik Cumhuriyetine kadar uzanır. 28 Ekim 1492'de, Kristof Kolomb karaya çıktı ve şu an Küba'ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti. Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı, ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı. Küba 11 milyonu aşkın insanın yurdudur ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi'nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi'nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.

Küba ülke bilgisi Küba'ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Hızlı ve kolayca Küba vizesi almak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Tel: 0533 303 7973

Küba ülke bilgisi ve gezilecek yerler listemizin ilki Plaza Vieja İspanyolcada 'Eski Meydan' anlamına geliyor. Rengarenk binaları, nefis pozlar veren avluları ve kafelerin meydana taşan masalarında mojitosunu yudumlayan insanlar dolu, ortamı ile Plaza Vieja ...

Küba ülke bilgisi; Küba ile Venezüella arasında imzalanan İşbirliği Anlaşması kapsamında Venezüella Küba’ya indirimli fiyatlardan petrol ve petrol ürünleri sağlamakta, bunun yanında Küba’da tıp eğitimi gören vatandaşlar Venezüella’da sağlık hizmeti vermektedir.

Küba ülke bilgisi; Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez Parrilla, 15-16 Haz. 2017 tarihlerinde Türkiye'ye geldi. BM Genel Kurulu’nda oylanan ve ABD tarafından Küba’ya uygulanan ambargonun kaldırılması çağrısında bulunan karara destek vermektedir.

küba-havayollari-ucak-bileti

Küba' ya ve farklı ünlü seyahat ülkelerine 4 ucuz uçuş . Türkiye ile en kısa sürede istekleriniz doğrultusunda Küba'a uçuşlar isteyebilirsiniz. 2 havayolları, ayrıca Air France ile uçuşlar arasından seçim yapın ve tercih ettiğiniz havayoluyla Küba'a uçuş arayın.

Küba' da nerede konaklanır ? Küba konaklama fiyatları ne kadardır ? Bu tercih de sizin nasıl bir tatil istediğinize göre değişir. Dilerseniz otellerde dilerseniz de halkın içine karışıp Casa Particular adı verilen ve devlet kontrolündeki evlerde konaklayabilirsiniz.


Küba Vizesi, Küba ülke hakkında, Küba ticari vizesi, Küba bayrağı, Küba ekonomisi, Küba başkenti, Küba - Türkiye ilişkileri, Küba uçak bileti, Küba otel konaklaması, Küba ulaşım, Küba nasıl gidilir, Küba idari yapı, Küba komşuları, Küba gece hayatı, Küba - Amerika, Küba nüfus yapısı, Küba yönetim şekli, Küba'da etnik gruplar, Küba Ankara Büyükelçiliği, Küba İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Küba hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Küba Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA