• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Küba ülke bilgisi, Ücretsiz kanser tedavi ülke keşfi !

ÜLKE KÜNYESİ

AdıKüba Cumhuriyeti
BaşkentHavana
BaşkanMiguel Díaz-Canel
BaşbakanManuel Marrero Cruz
Resmi Dillerİspanyolca
Yönetim ŞekliSosyalist Cumhuriyet
Yüzölçümü109.884 Km²
Nüfus11,34 milyon (2018)
Para BirimiKüba Pezosu
Zaman DilimiUTC-5
Telefon Kodu+53
İnternet.cu

Küba ülke bilgisi, Küba gezi rehberi ve Küba vize işlemleri

Küba ülke bilgisi; resmî olarak Küba Cumhuriyeti; İspanyolca: República de Cuba, Karayiplerde bir ada ülkesi. Küba, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba'nın kuzeyinde Birleşik Devletler (150 km uzaklıkta), batısında Meksika ve Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika ve güneydoğusundaki Haiti ve Dominik Cumhuriyetine kadar uzanır. 28 Ekim 1492'de, Kristof Kolomb karaya çıktı ve şu an Küba'ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti.

Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı, ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı. Küba 11 milyonu aşkın insanın yurdudur ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi'nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi'nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.

Küba vize bilgisi Küba'ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Hızlı ve kolayca Küba vizesi almak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Küba Vize işlemleri.

Küba ülke bilgisi ve gezilecek yerler listemizin ilki Plaza Vieja İspanyolcada 'Eski Meydan' anlamına geliyor. Rengarenk binaları, nefis pozlar veren avluları ve kafelerin meydana taşan masalarında mojitosunu yudumlayan insanlar dolu, ortamı ile Plaza Vieja ...

Küba ülke bilgisi; Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez Parrilla, 15-16 Haz. 2017 tarihlerinde Türkiye'ye geldi. BM Genel Kurulu’nda oylanan ve ABD tarafından Küba’ya uygulanan ambargonun kaldırılması çağrısında bulunan karara destek vermektedir.

Küba ülke bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çekya Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vize, İsviçre Vize, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Küba ülke Bilgisi danışmanınız.