Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Kuzey Kore Ülke Bilgisi – Kuzey Kore Düşünün ve Keşfedin !

Kuzey Kore Ülke Bilgisi

Kuzey Kore Ülke Bilgisi, Kuzey Kore resmî adıyla Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Korece: 조선민주주의인민공화국; hanja: 朝鮮民主主義人民共和國; Chosŏn Minjujuŭi Inmin Konghwaguk), Doğu Asya'da Kore Yarımadası'nda bir devlet. Yüzölçümü 120.540 km²'dir. Kuzeyinde Rusya ve Çin, güneyinde Kore Cumhuriyeti, doğusunda Japon Denizi ve batısında Sarı Deniz ile çevrilidir. Başkenti Pyongyang'dır. Kore İşçi Partisi tarafından yönetilen devletin resmi ideolojisi Marksist-Leninist ve Juche temellerine dayalı sosyalizmdir. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti adıyla 9 Eylül 1948'de kuruldu. 1910-1945 yılları arasında yaşanan Japon işgalinin (Kore Kurtuluş Günü) ve II.Dünya Savaşı'nın sona ermesinin ardından Kore Yarımadası'nın kuzeyi Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin güneyi ise Amerika Birleşik Devletleri'nin denetimine girdi ve 38.Kuzey Paraleli'nde ayrılan iki toprak parçasının birleşmesi konusunda anlaşma sağlanamadı. 1948'de Sovyetlerin denetimindeki bölgede sosyalist bir rejim kuruldu. Ancak bu gelişmeler üzerine ABD'nin Güney Kore'ye çıkarma yapması savaş tehlikesi yarattı. 1950 yılında Kore Savaşı başladı. Kuzey Kore Sovyetler Birliği ve Çin'den destek alırken, Güney Kore Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve diğer bazı NATO devletlerinden silah ve para desteği aldı. 1 milyon 300 bin kişinin ölümüne sebep olan savaş 1953 yılında sona erdi.

Kuzey Kore ülke bilgisi ve vizesi; Kuzey Kore vizesi pasaporta işlenmez, ayrı bir belge olarak verilir. Kuzey Kore vizesi için bireysel bir başvuru yapmak söz konusu değil. Türkiye’de büyükelçiliği yok ve dünyada az sayıda ülkede var. Pekin’de yetkililer yolculuktan bir gün önce Kuzey Kore’deki yasaklar ve kurallarla ilgili bir brifing verip kuralların dışına çıkmayacağıma dair belge imzalatırlar.

Kuzey Kore ülke bilgisi ve gezilecek yerleri; Ülkeye sadece devlet turlarıyla yılda yaklaşık 2.000 yabancı gidiyor ve yolda yürümeleri yasak. Tek müttefik olan Çin’den gelen görevli diplomat ve askerler bu sayının dışında. Ülkeyi ziyaret etmek için devletin güvenini kazanmış şirketlerden birine başvurmak durumundasınız. Ülkeye girmeden önce Tur Programların listesi size sunuluyor. Kuzey Kore'ye turları...

Kuzey Kore ülke bilgisi ve ekonomisi; Birleşmiş Milletler verilerine göre ülkede kişi başına düşen gayrısafi milli hasıla 621 dolar. Bir kıyaslama yapılacak olursa bu rakam Güney Kore’de 26,482 dolar seviyesinde. Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana neredeyse hiç yatırım almayan sanayi iyice çağdışı kalmış durumda, tarım ise verimsiz ve iklim koşulları müsaade ettiği ölçüde sürdürülebiliyor.

Kuzey Kore ülke bilgisi ve Türkiye ilişkileri; Ülkemizin Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) ile ilişkileri sınırlıdır. Ülkemizin Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) ile ilişkileri sınırlıdır. Seul Büyükelçiliğimiz Kuzey Kore’ye, Kuzey Kore’nin Sofya Büyükelçiliği ülkemize akreditedir. Dışişleri Bakanlıkları 8 Eylül 2011 tarihinde Ankara’da siyasi istişareler düzenlenmiştir.

kuzey-kore-havayollari

Kuzey Kore ülke bilgisi ve Kuzey Kore uçak bileti; Ülkeye gidiş biraz sıkıntılı ve seçenekler kısıtlıdır. Çin'in Pekin şehrinden uçuştan bir gün önce Kuzey Kore yetkilileri ülkeye gidicek kişiler ile iligili toplantı yapıp, Kuzey Kore'deki yasaklar ile bilgi vermektedir. Ülke'den hiçbir şekilde yetkililerden izinsiz adım atılamaz. Kuzey Kore uçak bileti için Kolay Vize acentamız ile iletişim kurunuz.

kuzey-kore-hotel

Kuzey Kore ülke bilgisi ve Hotel konaklama bilgisi; Başınızda her zaman devlet görevlileri olur, plan her zaman değişebilir. Ülkede yabancıların yalnız otelden çıkması yasak. Görevliler bizi sabah otelden istedikleri yerlere götürdüler ve akşam geri getirdikten sonra ertesi sabaha kadar otel hapsi var, dışarı çıkmak yasak. Kuzey Kore grup ve münferit otel talepleriniz için teklif alınız.


Kuzey Kore Vizesi, Kuzey Kore ülke hakkında, Kuzey Kore ticari vizesi, Kuzey Kore bayrağı, Kuzey Kore ekonomisi, Kuzey Kore başkenti, Kuzey Kore - Türkiye ilişkileri, Kuzey Kore uçak bileti, Kuzey Kore otel konaklaması, Kuzey Kore ulaşım, Kuzey Kore nasıl gidilir, Kuzey Kore idari yapı, Kuzey Kore komşuları, Kuzey Kore gece hayatı, Kuzey Kore - Amerika, Kuzey Kore nüfus yapısı, Kuzey Kore yönetim şekli, Kuzey Kore'de etnik gruplar, Kuzey Kore Ankara Büyükelçiliği, Kuzey Kore İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Kuzey Kore hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Kuzey Kore Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA