Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Letonya Ülke Bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Letonya Ülke Bilgisi

Letonya ülke bilgisi; Letonya ya da resmî adıyla Letonya Cumhuriyeti (Latvijas Republika), Kuzey Avrupa'da yer alan bir ülkedir. Kara sınırlarını kuzeyde Estonya, güneyde Litvanya; doğuda ise Rusya Federasyonu ve Beyaz Rusya ile paylaşmaktadır. Aynı zamanda Letonya, İsveç ile denizden sınırdaştır. Letonya'nın en büyük şehri ve başkenti Riga'dır. 1 Mayıs 2004'ten beri Avrupa Birliği üyesidir. Yüzölçümü 64.589 km² dir. Letonya'da resmi dil Letonca'dır. Günümüzde bu dil, sadece güney komşusu olan Litvanya ile akrabalık ilişkisi vardır. Yok olan Prusya dili ile de akrabalık bağı vardır. Baltık dili ailesine bağlı olan bu dil Hint-Avrupa dillerindendir. Nüfusunun yarıya yakını Rus olan Letonya'da Rusça da yaygın olarak kullanılmaktadır. I. Dünya Savaşı'na kadar Rus İmparatorluğu'nun egemenliğinde yaşayan Letonya 18 Kasım 1918 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Letonya II. Dünya Savaşı'nda bir süre Nazi Almanyası tarafından işgal edildi. 1944 yılında kurulan Letonya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti 1990'lı yıllarda Sovyetler Birliği'nin parçalanmasına kadar bir Sovyet Cumhuriyeti olarak kaldı. 21 Ağustos 1991 tarihinde Letonya SSCB'den bağımsızlığını ilan etti. 2004 yılında da Avrupa Birliği'ne ve NATO'ya üye kabul edildi.

Letonya ülke ve turist vizesi ;Letonya Büyükelçiliği Vize Başvuru Acentasının Web Sitesine Hoşgeldiniz.Web sitemizde Letonya Vizesi hakkında tüm gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Her Türk vatandaşı pasaport türü fark etmeksizin Letonya gezi seyahati öncesinde Letonya vize gerekir.

Letonya ülke bilgisi; Riga gezilecek yerler bakımından çevresindeki şehirlerden daha zengin. Eski kent, güzel eski binalar, yüksek kuleli kiliseler, anıtlar, parklar, kafeler, turistik yerler, eski sokaklar, Riga'da gezilecek yerler arasında öne çıkıyor. Letonya'nın başkenti Riga Avrupa nın en güzel şehirlerinden birisidir.

Letonya ülke bilgisi ekonomi, Türk sermayeli firmaların Letonya’ya gerçekleştirdiği doğrudan yatırımların toplamı 71 milyon Dolar olmuştur. 2016 yılında ülkemizi yaklaşık 35 bin Leton turist ziyaret etmiş olup, bu rakam 2015’e kıyasla %42’lik bir düşüşe tekabül etmektedir. Ülkemizde 41 Letonya sermayeli şirket faaldir.

letonya-turkiye-iliskileri

Letonya ülke bilgisi ve vize; Türkiye, Letonya Cumhuriyeti’ni 1925 yılında tanımıştır. Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics, 29 Eylül 2016 tarihinde ülkemizi ziyaret etmiştir.Türkiye, Leton turistler tarafından en çok tercih edilen turizm ülkesi konumunda. 2016 yılı ülkemizi ziyaret eden Leton turist sayısı 34 bini aşmış. 

letonya-hava-yollari

Letonya ülke bilgisi ve vize; Letonya uçak bileti acentamızda ucuz Letonya uçak bileti bulmak için iletişime geçerek Letonya uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Letonya şehrine uçan tüm hava yollarının fiyatlarını anlık olarak karşılaştırıp en ucuz, en hızlı ve en uygun biletleri güvenle satın alın.

radisson-blu-hotels-letonya

Radisson Blu Letonya, Spa Hotel, Riga. Daha fazla bilgi için acentamızı arayınız. Otel bilgileri için sitemize bir göz atın: Radisson Blu Elizabete Hotel, Riga . Riga, Letonya otellerinde internet üzerinden büyük indirimler. Riga, Letonya otellerinde yer bulmada kolaylık ve muhteşem fiyatlar size en uygun oteli seçin.


Letonya Vizesi, Letonya ülke hakkında, Letonya ticari vizesi, Letonya bayrağı, Letonya ekonomisi, Letonya başkenti, Letonya - Türkiye ilişkileri, Letonya uçak bileti, Letonya otel konaklaması, Letonya ulaşım, Letonya nasıl gidilir, Letonya idari yapı, Letonya komşuları, Letonya gece hayatı, Letonya nüfus yapısı, Letonya yönetim şekli, Letonya'da etnik gruplar, Letonya Ankara Büyükelçiliği, Letonya İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Letonya hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Letonya Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA