• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Lihtenştayn ülke bilgisi, gitmeden sitemizden keşfet

ÜLKE KÜNYESİ

AdıLihtenştayn Prensliği
BaşkentVaduz
PrensII. Hans-Adam
BaşbakanAdrian Hasler
Resmi DillerAlmanca
Yönetim ŞekliAnayasal Monarşi
Yüzölçümü160 km²
Nüfus38.557 (2019)
Para Birimiİsviçre frankı (CHF)
Zaman DilimiUTC+1
Telefon Kodu+423
İnternet.li

Lihtenştayn Ülke Bilgisi, Lihtenştayn gezi rehberi ve Lihtenştayn vize işlemleri ...

Lihtenştayn ülke bilgisi; Lihtenştayn (Almanca: Liechtenstein) ya da tam adı ile Lihtenştayn Prensliği, Orta Avrupa'da prenslik. 160 km²'lik yüzölçümüyle dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. İsviçre ve Avusturya arasında yer alır. Lihtenştayn, Orta Avrupa'da, İsviçre ile Avusturya arasında yer almaktadır. 160 km²’lik yüzölçümü ile dünyanın altıncı küçük devletidir. Lihtenştayn, Orta Avrupa'da, İsviçre ile Avusturya arasında yer almaktadır. 160 km²’lik yüzölçümü ile dünyanın altıncı küçük devletidir. Sınırları 76 km uzunluğundadır. Ren Vadisi ülkenin yarısını kaplar. Diğer yarısı ise Alp bölgesinden oluşmaktadır. Hükûmet merkezi Oberland bölgesinde yer alan 5.521 nüfuslu Vaduz’dadır.

Sınırları 76 km uzunluğundadır. Ren Vadisi ülkenin yarısını kaplar. Diğer yarısı ise Alp bölgesinden oluşmaktadır. Hükümet merkezi, 25.000 nüfuslu Vaduz’dadır. Lihtenştayn, Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkeden biridir. En yüksek noktası 2.599 m yüksekliğindeki Grauspitz dağları, en alçak noktası ise 430 m irtifadaki Ruggeller Riet’dir. Vaduz’da 2004 yılında ortalama sıcaklık 10 °C idi. Vaduz’da 2004 yılında ortalama yağış miktarı 891 mm olmuştur. Yüzölçümü 160 km²' dir. Başkent Vaduz. Lihtenştayn, Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkeden biridir. En yüksek noktası 2.599 m yüksekliğindeki Grauspitz dağları, en alçak noktası ise 430 m irtifadaki Ruggeller Riet’dir. Vaduz’da 2004 yılında ortalama sıcaklık 10 °C idi. Vaduz’da 2004 yılında ortalama yağış miktarı 891 mm olmuştur.

Lihtenştayn ülke bilgisi ve turist vizesi; Lihtenştayn Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Lihtenştayn’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Lihtenştayn ülke temsilciliklerinden vize alınması zorunludur. Acentamız sizin adınıza Lihtenştayn vizesi başvurusu yapabilir.

Lihtenştayn ülke bilgisi; Lihtenştayn gezilecek yerler keşfedin. Ülke küçük olmasına rağmen gezilecek yerler açısından önemli yapılara sahip. O küçücük yerde bile birçok müze bulunuyor. Ulusal müze, hazine odası, sanat müzesi, parlamento evi, Vaduz Kalesi ve üzüm bağları gezilecek yerlerden bazıları. Kolay vize danışmanı ile Lihtenştayn vizesi için teklif isteyiniz. Lihtenştayn vizesi sorularınızı sorunuz.

Lihtenştayn ülke bilgisi ve vize; T.C. Bern Büyükelçiliği Bakanlar Kurulu’nun 24 Ağustos 1992 gün ve 92/3444 sayılı kararıyla 2 Ekim 1992’den itibaren Lihtenştayn ’a akreditedir. Türkiye ile Lihtenştayn arasındaki ilişkiler genellikle anılan Büyükelçiliğimiz ile Lihtenştayn’ın Bern’deki Büyükelçilik aracılığıyla yürütülmektedir. Lihtenştayn - Türkiye ilişkileri ve vize hakkında sorunuz.

Lihtenştayn ülke bilgisi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vize, İngiltere Vize, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vize, Macaristan Vizesi, Mısır Vizesi, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vizesi, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vizesi, Lihtenştayn ülke bilgisi danışmanınız.