Bize mail atın : vize@kolayvize.org
  • DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 533 303 7973

Lihtenştayn ülke bilgisi, gitmeden sitemizden keşfedin !

Lihtenştayn Ülke Bilgisi

Lihtenştayn ülke bilgisi; Lihtenştayn (Almanca: Liechtenstein) ya da tam adı ile Lihtenştayn Prensliği (Fürstentum Liechtenstein, /ˈfʏʁstəntuːm ˈliçtənʃtaɪn/), Orta Avrupa'da prenslik. 160 km²'lik yüzölçümüyle dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. İsviçre ve Avusturya arasında yer alır. Lihtenştayn, Orta Avrupa'da, İsviçre ile Avusturya arasında yer almaktadır. 160 km²’lik yüzölçümü ile dünyanın altıncı küçük devletidir. Sınırları 76 km uzunluğundadır. Ren Vadisi ülkenin yarısını kaplar. Diğer yarısı ise Alp bölgesinden oluşmaktadır. Hükümet merkezi, 25.000 nüfuslu Vaduz’dadır. Lihtenştayn, Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkeden biridir. En yüksek noktası 2.599 m yüksekliğindeki Grauspitz dağları, en alçak noktası ise 430 m irtifadaki Ruggeller Riet’dir. Vaduz’da 2004 yılında ortalama sıcaklık 10 °C idi. Vaduz’da 2004 yılında ortalama yağış miktarı 891 mm olmuştur. Yüzölçümü 160 km²' dir. Başkent Vaduz.

Lihtenştayn ülke bilgisi ve turist vizesi; Lihtenştayn Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Lihtenştayn’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Lihtenştayn temsilciliklerinden vize almansı zorunludur. Acentamız sizin adınıza başvuru yapabilir.

Lihtenştayn ülke bilgisi; Lihtenştayn gezilecek yerler keşfedin. Ülke küçük olmasına rağmen gezilecek yerler açısından önemli yapılara sahip. O küçücük yerde bile birçok müze bulunuyor. Ulusal müze, hazine odası, sanat müzesi, parlamento evi, Vaduz Kalesi ve üzüm bağları gezilecek yerlerden bazıları. Kolay turlar için iletişim kurunuz. Turlar için mail atın.

Lihtenştayn ülke bilgisi ekonomi, Lihtenştayn’ da 2004 yıl sonu verilerine göre 29.500 kişi istihdam edilmiştir. Kişi başına 0,85 çalışan düşmekte. Çalışanlardan yaklaşık 15.600'ü Lihtenştayn’da ikamet etmektedir. 13.900 kişi ise yurt dışından ülkeye girip çalışmaktadır. Ülkedeki iş gücünü yabancılar oluşturur. Bunlardan 850'si Türk vatandaşıdır.

lihtenstayn-turkiye iliskileri

ülke bilgisi ve vize; T.C. Bern Büyükelçiliği Bakanlar Kurulu’nun 24 Ağustos 1992 gün ve 92/3444 sayılı kararıyla 2 Ekim 1992’den itibaren Lihtenştayn ’a akreditedir. Türkiye ile Lihtenştayn arasındaki ilişkiler genellikle anılan Büyükelçiliğimiz ile Lihtenştayn ’ın Bern’deki Büyükelçilik aracılığıyla yürütülmektedir. www.kolayvize.org

lihtenstayn-ucak-bileti

Lihtenştayn ülke bilgisi ve uçak; Lihtenştayn Hakkında, Lihtenştayn'da gezilmesi gereken yerler arasında Triesenberg Malbun Kayak Merkezi, Vaduz Vaduz Kalesi, Vaduz Lihtenştayn Sanat Müzesi, Vaduz Lihtenştayn Ulusal Müzesi gibi turistik mekanlar gelmekte. Lihtenştayn Fotoğrafları. Lihtenştayn Ülke Rehberi. Lihtenştayn Uçak Bileti. kolayvize

Luxury-Hotels-in-Liechtenstein

Lihtenştayn ülke bilgisi; Lihtenştayn Otelleri. Kolayvize.org ile en mükemmel Lihtenştayn otelini seçebilirsiniz. Otel arama hizmetimizle Lihtenştayn otellerini acentamız aracılığı ile çok kolay. Seyahatinizde en mükemmel konaklama imkânını bulmanıza yardımcı acentanız Kolayvize.org. Hotel Konaklama taleplerinizi Acenta iletişim numaramız +90 533 303 7973


Lihtenştayn Vizesi, Lihtenştayn ülke hakkında, Lihtenştayn ticari vizesi, Lihtenştayn bayrağı, Lihtenştayn ekonomisi, Lihtenştayn başkenti, Lihtenştayn - Türkiye ilişkileri, Lihtenştayn uçak bileti, Lihtenştayn otel konaklaması, Lihtenştayn ulaşım, Lihtenştayn nasıl gidilir, Lihtenştayn idari yapı, Lihtenştayn komşuları, Lihtenştayn gece hayatı, Lihtenştayn nüfus yapısı, Lihtenştayn yönetim şekli, Lihtenştayn'da etnik gruplar, Lihtenştayn Ankara Büyükelçiliği, Lihtenştayn İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri, Lihtenştayn hakkında bütün bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. Lihtenştayn Turizm ve gezilecek yerler.

Hemen ARA