• BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN
  • 0533 303 7973 Chat on WhatsApp

Litvanya Vizesi, Litvanya vizeleri hakkında bilgiler …

Litvanya Ticari Vize

Litvanya’ya seyahat sebebiniz ticari sebepler ise bu bölümdeki evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Sizlere, tüm başvuru sürecinde destek ve yardımcı olacağız. Ancak, bir vize kategorisi seçme konusunda size tavsiyede bulunma veya rehberlik etme gibi bir yetkimiz yoktur. Vize başvurunuzla ilgili kararda söz hakkımız yoktur ve başvurunuzun işleme alınmasının ne kadar süreceğini etkilemediğimizi bilmenizi isteriz. Vize başvurunuzla ilgili kararda söz hakkımız yoktur ve başvurunuzun işleme alınmasının ne kadar süreceğini etkilemediğimizi bilmenizi isteriz.

Çalışma Vizesi

Litvanya çalışma vizesi; Çalışmak için Litvanya Cumhuriyeti'ne gelen kişiler için olan Vize türüdür. Sosyal Güvenlik ve Litvanya Cumhuriyeti Çalışma Bakanlığı altındaki İstihdam Servisi tarafından yabancılara verilen çalışma izni. Başvurunuzun sonuçlanma yasal süreci 10 iş gün olup, Elçiliğin değerlendirme sürecine bağlı olarak süreç kısalabilmektedir. Covid-19 pandemi önlemleri kapsamında, Büyükelçiliğimize yapılacak direkt vize başvuruları kabul edilmemekte olup, başvurular yalnızca VFS Global vize merkezleri üzerinden yapılabilmektedir.

Litvanya Turistik Vize

Litvanya Turist vizesi, Litvanya’dan bir bağlantınızın davetiyesi olmadan, Litvanya’yı turizm ve gezme amaçlı gidişler için verilir. Litvanya turistik vizesi C tipi kısa süreli bir Schengen vize türüdür. Başvurunuzun sonuçlanma yasal süreci 14 gün olup, Elçiliğin değerlendirme sürecine bağlı olarak süreç kısalabilmektedir. Seyahatin asıl amacının olduğu ülkeden Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Litvanya Schengen turistik vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Litvanya turistik vizesi güncel evrak listesi isteyiniz.

Aile/Arkadaş Ziyareti

Seyahat sebebiniz Litvanya’da yaşayan bir akrabanızı ya da arkadaşınızı ziyaret etmek ise Aile/Arkadaş Ziyareti bölümümüzdeki evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Litvanya Cumhuriyeti‘ne gerçekleştirilecek seyahatler için vizeler Ankara'da bulunan Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü tarafından işlenmektedir. Litvanya aile ziyaret vize başvurularınızda sunacağınız evrakların son 3 ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Pandemi nedeniyle, söz konusu başvurular yalnızca VFS Global vize merkezlerinde yapılmalıdır. 

Litvanya vizesi, Litvanya vize işlemleri hakkında bilgi sayfası

Litvanya, Schengen bölgesinin bir parçasıdır. Bu, Schengen vizesine başvurduğunuz anlamına gelir. Vize için ana varış noktanıza, yani en çok gün geçireceğiniz Schengen ülkesine başvurmanız gerekir. İki veya daha fazla ülkede eşit miktarda zaman geçiriyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizin yapıldığı ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. İki ay içinde Schengen bölgesine birkaç kez seyahat ediyorsanız, ana varış noktanızın ülkesine başvurmanız gerekir. Ana hedef, en uzun zaman geçirmeyi planladığınız yer veya amaçlanan ziyaretin asıl amacının gerçekleştirildiği yerdir.

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın' net olması gerekmektedir; vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağımızı ancak vize kategorinizin seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunma ya da rehberlik yapma konusunda yetkili olmadığımızı unutmayınız. Görevimiz temel olarak idari olduğundan ve tamamen Litvanya Konsolosluğu'nun inisiyatifinde olduğundan, vize alıp almayacağınız ya da başvuru süresinin ne kadar süreceği gibi konularda konuşma hakkına sahip değiliz.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde Litvanya veya Schengen Bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine ihtiyacınız olacaktır. Litvanya'ya seyahat amacıyla yapacağınız vize başvurusu için sitemizde sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır. Schengen bölgesine girişinizden önce vize için başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte, bir Schengen vizesi başvurusunun, Schengen bölgesine girmeden önce en geç altı ay içinde verilebileceğini lütfen unutmayın.

Kural olarak, başvurular en geç Schengen alanına girişten 15 gün önce teslim edilmelidir. Geç teslimin, başvurunun planlanan hareket tarihinden sonra alınmasına karar verebileceğini lütfen unutmayın. Litvanya Vize başvuru süreciyle ilgili adım adım bilgi almak için sayfamızdaki bilgileri tıklayınız.

Başvurunuzu aşağıdaki üç aşamada hazırlayınız:

1. Litvanya vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurup formunun çıktısını alıp imzalamanız gerekmektedir. Başvuru formları ücretsiz ve Online doldurulur. Litvanya vizesi formu Kolay Vize Danışmanımız tarafından doldurulmaktadır.

2. Başvuru formuna ilave edilecek evrakları hazırlayınız. Eksik evrak başvurunuzun red edilmesine neden olabilir. Seyahat amacınıza göre hazırlanması gereken evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir.

Başvurunuz ancak imzalı olarak başvuru formunuzun, gerekli evrak ve belgelerinizin Litvanya Vize Merkezine teslim edilmesi ve gerekli ödemelerin yapılması halinde başlamış olacaktır. Elektronik ortamda yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Posta veya Faks ile yollanan belgeler ile başvuru yapılamaz. Başvuru belgeleriniz yapılan degişiklikler ve çıktıları alınmasından itibaren 90 Gün geçerliliğini korumaktadır. Vize başvuru formunuzu tamamlamanız için E-mail ve şifreniz olması gerekmektedir.

3. Litvanya vizesi başvurusunda bulunmak Kolay Vize Danışmanımıza evrakları teslim etmeniz ve Randevu alınması ile başlar. Başvuruya şahsen gelmeniz gerekebilmektedir. Başvuruyu zamanında gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Bu nedenle Schengen Vizesi için en geç seyahatinizden 15 gün önce başvurmalısınız. Schengen Vizesi başvurunuzu en erken seyahatinizden üç ay önce gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru sahipleri aynı zamanda VFS Vize Başvuru Merkezi’nde bulunan VIP Hizmet, Seyahat Sigortası, Kurye Teslimat Hizmetleri, ve daha bir çoğunu içeren opsiyonel ek servislerden faydalanabilirler.

Litvanya Vizesi Başvurusu

Litvanya vizesi başvurusunda bulunmak üzere Litvanya’nın dış temsilciliğindeki veya Danışmanlarımıza randevu alınıp alınmadığı konusunda takip ediniz. Eğer şahsen gelmeniz gerekiyor iseniz randevunuza zamanında geliniz. Görüşmede tüm başvuru evrakları eksiksiz teslim edilir, vize işlem ücreti ödenir ve seyahatinizle ilgili soruları cevaplandırmanız istenir. Ayrıca fotoğrafınız ile –gerekli olduğu takdire – parmak izi kayıtlarınız alınır.

Başvuru sahipleri, yoğun trafik ve kalabalıktan kaçınmak için başvurularını normal çalışma saatleri dışında prime time'da (08:00 - 08:30) arasında başvuru yapabilir. Bu yeni isteğe bağlı hizmet, özellikle başvuru yapmak için çalışma saatleri sırasında merkezimize gelemeyen başvuru sahipleri düşünülerek sunulmaktadır. Ekstra ücreti bulunmaktadır.

Litvanya Vizesi Başvuru Kararı

Litvanya Temsilciliği vize başvurunuza ilişkin değerlendirmeyi tamamladıktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi veya Kolay Vize Acentamız ile iletişim kuracaktır. Başvurunuz onaylandığında Vize etiketinin yapıştırıldığı pasaportunuzu alacaksınız. Litvanya temsilciliği vizenizin geçerlilik süresine 15 gün daha eklemektedir. Bu sebepten dolayı, vize etiketindeki geçerlilik süresi ve kalış süresi aynı değildir. Vize etiketinizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Vize sahipleri için notlar!

Litvanya Vizesi etiketinizdeki bilgilerde herhangi bir hata oluşmadığı takdirde, seyahatinize hiçbir engel yoktur. Pasaportunuzu teslim aldığınızda vize etiketindeki bilgileri lütfen kontrol ediniz. Hatalı bilgilerin düzeltilebilmesi ve vizenin yeniden tanzim edilebilmesi için hatalı bilgileri derhal Kolay Vize Danışmanına bildiriniz!

Alınan Litvanya vizesinde isminiz, pasaport numaranız ve fotoğrafınız yer almaktadır. Ayrıca vizenin geçerlilik süresi belirtilmiştir. Bu süre, seyahatinizin gerçekleşeceği zamanı kapsamaktadır. Litvanya’da kalacağınız günlerin sayısı da vizede kayıtlıdır. Bu sayı, vize geçerlilik süresi boyunca Schengen Bölgesi’nde azami kaç gün kalabileceğinizi gösterir. Litvanya Temsilciliği seyahatinizde esneklik sağlamayı hedeflemektedir: Gerekli durumlarda seyahatinizde kısa vadeli değişiklikler yapabilmeniz için, vizenizin geçerlilik süresini kalacağınız gün sayısına 15 gün ekleyerek belirlemekteyiz.

Vizeye sahip olmak seyahat eden kişiye koşulsuz şartsız Litvanya´ya giriş hakkı tanımamaktadır. Bu konuda nihai kararı Schengen Bölgesi’ne girişte hudut kontrol makamları vermektedir. Sınır güvenlik görevlileri girişte pasaportunuz ve geçerli vizeyle birlikte, maddi durumunuz, seyahat süresi ve seyahat amacınız ile sağlık sigortanıza dair belgeleri talep edebilmektedir. Dolayısıyla vize başvurusunda ibraz ettiğiniz evrakların bir kısmını (Litvanya'ya davetiye, otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası poliçesi) seyahatinizde yanınızda bulundurunuz.

Yolculuk nereye olursa olsun, dönüş sevdiklerinize olsun. Kendinize dikkat ediniz. İyi yolculuklar

Litvanya vizesi, Amerika Vizesi, Fransa Vizesi, İngiltere Vizesi, Hollanda Vizesi, Avusturya Vizesi, Dubai Vizesi, Belçika Vizesi, Bulgaristan Vizesi, Cezayir Vizesi, Çad vizesi, Çek Vizesi, Çin Vizesi, Fildişi Sahili Vizesi, Filistin Vizesi, Fransa Vizesi, Gana Vizesi, Hindistan Vizesi, Hollanda Vizesi, İngiltere Vizesi, İspanya Vizesi, İsrail Vizesi, İsveç Vizesi, İsviçre Vizesi, İtalya Vizesi, Macaristan Vize, Mısır Vize, Norveç Vizesi, Pakistan Vizesi, Polonya Vize, Rusya Vizesi, Suudi Arabistan Vize, Litvanya ülke vizesi danışmanınız.